Skip to content

Jak usunąć lub wyłączyć cienie okien i ikony w Windows 7, 8 i 10

2 de luty de 2023

kiedy mamy swoje pierwsze doświadczenie z A system operacyjny Z którym wcześniej nie mieliśmy podejść, możliwe, że pierwsze tygodnie zajmie nam trochę przyzwyczajenie się do jego działania, ale nic niemożliwego, czego nie można się nauczyć w kilku prostych krokach.

Od instalowania programów lub ich odinstalowywania po wykonywanie bardziej powiązanych aspektów dostosowanie tych środowisk, Każda pomoc jest mile widziana i właśnie to jest przedmiotem zainteresowania tego artykułu, który dziś Państwu przedstawiamy.

Dlatego przy tej szczególnej okazji chcieliśmy trochę porozmawiać o tym, co można uznać za tzw pierwsze kroki z Okna 10o którym musimy powiedzieć, że zawiera wiele opcji dostosowywania, o których powinniśmy wiedzieć.

Co powinieneś wiedzieć o oknach i ikonach w Windows 7, 8 i 10

Problem polega na tym, że jak to zwykle bywa, zdarzają się przypadki, w których użytkownicy nie czują się zbyt usatysfakcjonowani tym, co ma nam do zaoferowania to środowisko, dlatego chcemy Ci pokazać, jak zmienić kilka swoich opcje początkowe.

Przede wszystkim należy pamiętać, że w konkretnym przypadku funkcji systemu Windows 10 możesz przeglądać różne artykuły i wpisy oferowane na jego oficjalnej stronie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. obsługi tego systemu operacyjnego i łatwo ci je wytłumaczyć.

Ponadto, przed wykonaniem jakiejkolwiek procedury że zamierzasz zmienić obecne konfiguracje swojego komputera i systemu operacyjnego, dobrze będzie zawsze utrzymywać aktywną historię aktualizacji, aby zaoszczędzić trochę czasu i umożliwić automatyczne nanoszenie niezbędnych poprawek i ulepszeń.

Ponieważ robiąc to ręcznie, nie mogliśmy go dobrze wykonać i przysporzyć większych problemów dla naszego zespołu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do czytania trochę więcej o tych nowych systemach operacyjnych lub jeśli nie jesteśmy ekspertami w kwestiach technologicznych.

Nie idąc dalej, przypadku cieniowania ikony okien lub inne elementy, które pojawiają się na ekranie, jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych wśród użytkowników, a my chcemy pokazać Ci kroki, które należy wykonać, aby pozbyć się tej konfiguracji.

I musisz wziąć pod uwagę, że nie mówimy tylko o kwestii estetycznej, ale że jesteśmy szczególnie zainteresowani tą sekcją, ponieważ animacja cieni w indeksie ogólne działanie urządzenia.

Dlatego jeśli udajesz, że ty Windows 10 działa bardziej płynny, jednym z najlepszych rozwiązań jest usunięcie cienia z obiektów. Jeśli będziesz czytać dalej, znajdziesz kilka sztuczek, aby wykonać to rozwiązanie w kilku prostych krokach.

Jak usunąć efekt cienia w systemie Windows dla systemu Windows 10

Cóż, aby pozbyć się efektu cienia w oknach Windows 10, plik kroki do naśladowania czy to są:

 • Najpierw naciśnij Win + R, aby otworzyć konsolę Biegać
 • Następnie napisz polecenie sysdm.cpl i naciśnij Enter lub OK, aby uruchomić
 • Robiąc to, poszukaj karty Zaawansowane, a następnie przejdź do Wydajność
 • Następnie kliknij opcję Ustawienia
 • Tam zaznacz opcję Dostosuj
 • zobaczysz, że się pojawią wiele opcji które można aktywować lub dezaktywować zgodnie z naszymi preferencjami. Trzeba pamiętać, że każdy z nich modyfikuje różne aspekty systemu Windows 10 i jego wydajność, więc lepiej bądź ostrożny.

Ogólna zasada jest jednak taka, że ​​im więcej opcji jest aktywnych, tym większe jest zużycie pamięci. Pojawiają się następujące opcje:

 1. Animacje paska zadań
 2. Animuj okna, minimalizując i maksymalizując
 3. Animuj kontrolki i elementy w oknach
 4. Przyciemnij elementy po kliknięciu
 5. Przyciemnij lub przesuń etykietę narzędzia w widoku
 6. Przyciemnianie lub przesuwanie menu w widoku
 7. Przesuń pola kombi podczas ich otwierania
 8. Płynne przewijanie pól listy
 9. Zapisz podgląd miniatur na pasku zadań
 10. Włącz podgląd
 11. Pokaż zawartość okna podczas przeciągania
 12. Pokaż półprzezroczysty prostokąt zaznaczenia
 13. Pokaż cień pod wskaźnikiem myszy
 14. Pokaż cienie pod oknami
 15. Pokaż miniatury zamiast ikon
 16. Gładkie krawędzie czcionek ekranowych
 17. Użyj cieni na etykietach ikon na pulpicie

różne rodzaje cieni dla systemu Windows 10

Jak widać, tym, który nas interesuje, jest Pokaż cienie pod oknami, więc wyłącz to

Teraz, jak mogliście zauważyć, efekt cienia, o którym mówiliśmy to zniknęło całkowicie pod naszymi oknami, co oznacza, że ​​nie będziemy już musieli go tam znosić, wpływając na wydajność komputera.

W ten sposób udało ci się już dezaktywować jeden z problemów estetycznych systemu Windows 10, który użytkownicy najmniej lubią, chociaż jak to zwykle bywa w takich przypadkach, możesz wycofać samouczek kiedy tylko chcesz, wykonując te same czynności, które pokazujemy tutaj.

Na koniec musimy powiedzieć, że jeśli napotkałeś problemy z tym krok po kroku, może to być spowodowane tym, że nie używasz pliku konto administratora. Dlatego sugerujemy, aby zawsze aktywować konto administratora w systemie Windows i używać go, aby uniknąć ciągłych błędów.

Co do innych opcje estetyczne, które ten system operacyjny może Ci zaoferować, warto się z nim dokładnie zapoznać, gdyż różni się pod wieloma względami od poprzednich wersji Windows 7, a poza Windows 8 nie stanowiło to większego problemu dla użytkowników korzystających z tej najnowszej wersji.

Podobnie możesz kontynuować przeglądanie różnych artykułów, które mamy na naszej stronie, aby optymalizuj i czerp z tego jak najwięcej do komputera z jednym z systemów operacyjnych oferowanych przez system Windows.

Zostaw nam swój komentarz i daj nam znać.Czy udało Ci się wyłączyć system cieni w oknach Windows 10 krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram