Skip to content

Jak utworzyć i skonfigurować folder współdzielony w VirtualBox – Windows 7, 8, 10

7 de listopad de 2022

VirtualBox to najbardziej przydatne narzędzie. Dlatego wiele osób ma wątpliwości, jak utworzyć folder współdzielony za pomocą VirtualBox. Dlatego w tym artykule przedstawimy kroki, które musisz wykonać, aby móc utwórz folder współdzielony za pomocą VirtualBox w bardzo prosty sposób.

W kilku krokach będziesz mieć udostępniony folder bez żadnych rodzaj problemów, co niewątpliwie ułatwi ci pracę i pomoże zaoszczędzić sporo czasu.

Utwórz folder współdzielony VirtualBox

Musisz postępować zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, aby wszystko poszło dobrze. Nie pomijaj żadnego z kroków, które możesz zobaczyć poniżej. Po wykonaniu tej czynności będziesz cieszyć się współdzielony folder w VirtualBoxlub utwórz folder na swoim komputerze.

Na szczęście ten samouczek lub przewodnik jest dość prosty, więc nie musisz mieć zaawansowanej wiedzy na ten temat. Każdy użytkownik, który nawet zaczyna od „świat VirtualBox” możesz postępować zgodnie z tym przewodnikiem i ukończyć go pomyślnie.

Możesz użyć dowolnego system operacyjny chcesz jako maszyna wirtualna. Kolejne kroki są dokładnie takie same.

Jak utworzyć folder współdzielony VirtualBox

  • Zrobimy pierwszy krok z maszyny wirtualnej. Zamierzamy otworzyć menu i przejść do opcji „urządzenia” a potem przechodzimy do “Zainstaluj dodatki dla gości”.
  • To, co zamierzasz teraz zrobić, to przejść do „Początek”, a następnie do „Ekwipunek”. Wybrać „Wymienne urządzenia pamięci masowej” aby zakończyć musisz wybrać „napęd CD”.
  • Tutaj poprowadzi cię do zrobienia kilku rzeczy, musisz przeczytać i zrobić je dosłownie. Po ich wypełnieniu przejdziesz do „urządzenia” ponownie i tym razem wybieramy opcję „Ustawienia folderu udostępnionego”.
  • Po zakończeniu poprzedniego kroku pojawi się okno. Tutaj będziesz musiał nacisnąć symbol „+” i to okno się otworzy. Musisz wybrać folder, który chcesz udostępnić, a następnie potwierdzić, naciskając „Dobra”.
  • Teraz, aby zakończyć, co pozostało do zrobienia, przejdź do „Początek” następnie przechodzisz do „Ekwipunek”, a następnie do „Internet” tutaj zobaczysz folder o nazwie „vboxsvr”, który jest tym, którego będziesz używać do udostępniania.

Jak widać, kroki, które należy wykonać, są dość proste. Wątpię, czy ten poradnik zajmie Ci więcej niż kilka minut, a już będziesz mógł cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie udostępnij folderz ilością czasu, która może nas oszczędzić na koniec dnia.okna folderów współdzielenia wirtualnego boxu

Czym jest i do czego służy maszyna wirtualna?

Choć wydaje się to nieco niedoceniane, maszyny wirtualne to niezbędne elementy dla tych, którzy korzystają z komputera. Biorąc pod uwagę, że maszyna wirtualna to oprogramowanie, które może być używane na naszych laptopach lub komputerach stacjonarnych i wdrażane do różnych celów.

Jedną z cech definiujących maszynę wirtualną jest to, że można je różnicować w zależności od wykonywanych funkcji. Jednym z nich jest możliwość korzystania z maszyny wirtualne jako system operacyjnyumożliwiając instalowanie wersji innych niż ta używana regularnie, na komputerze Mac możesz utworzyć folder inteligentny.

W ten sam sposób istnieją maszyny wirtualne zorientowane na procesy, które w prosty sposób wykonują określoną czynność. Daje to maszynie wirtualnej możliwość wykonywania określonych zadań, takich jak wykonywanie określonych aplikacji w oparciu o języki skryptowe. pewne programowanie

Korzystanie z maszyny wirtualnej oferuje następujące możliwości:

  • Jedną z istotnych korzyści jest możliwość instalacji zarówno programów, jak i systemów operacyjnych. Pozwala to na zainstalowanie dodatkowego systemu na wypadek, gdybyś chciał wypróbować nowy, oraz łatwo odwrócić proces na wypadek, gdybyś nie czuł się komfortowo, używając go.
  • Pozwala na przypisanie zasobów, które uważamy za wygodne, do maszyny wirtualnej, z którą chcemy pracować. Do tego, Jest skutecznym elementem zabezpieczającym.ponieważ możemy wykonywać zadania, w których konieczne jest odizolowanie ważnych plików, aby nie można było do nich uzyskać dostępu.
  • W tej samej kolejności pomysłów są one wdrażane w tych organizacjach, które świadczą usługi hostingowe na serwerach internetowych. Ze względu na łatwość tworzenia kopii zapasowych dowolnych danych i korzystania z nich bez żadnych niedogodności.

Zastosowania, jakie maszyna wirtualna może mieć dla każdego użytkownika, są różnorodne i można je łatwo wdrożyć za pomocą zainstaluj program taki jak VirtualBox na naszych komputerach lub pobierz Windows na Macu z VirtualBox.

dołącz do naszego kanału telegram