Skip to content

Jak odinstalować „VirtualBox” z mojego komputera z systemem Windows 10? – Usuwanie programów

28 de styczeń de 2022

Jeśli chodzi o budowanie systemów operacyjnych, Virtual Box jest najlepszy program, jaki może być obecnie do tworzenia systemów, które nie będą działać na Twoim urządzeniu. Co prawda ten program ma praktycznie być używany w Linuksie, ale jedna z jego wersji jest dostępna dla systemu Windows.

może miałeś Zainstalowana skrzynka wirtualna na swoim komputerze z systemem Windows iz biegiem czasu zauważyłeś, że wcale nie masz możliwości tworzenia systemów. Jeśli tak się stało, zwróć uwagę na to podsumowanie, ponieważ w nim pokażemy Ci, jak odinstalować Virtual Box na komputerze z systemem Windows 10.

Jaki jest prawidłowy sposób odinstalowania VirtualBox z komputera z systemem Windows 10?

To bardzo dobre pytanie, ponieważ programów nie można odinstalować z dowolnego miejsca. Istnieje kilka sposobów na odinstalowanie Virtual Box, tym razem pokażemy tylko dwa. Te dwa sposoby odinstalowywania Virtual Box to z panelu sterowania a drugi sposób pochodzi z deinstalatora Virtual Box.

W następnych dwóch podtematach pokażemy, jakie kroki należy wykonać, aby przeprowadzić proces. Jednak wybierasz tylko tę metodę, którą wolisz lub która najbardziej Ci odpowiada.

Od „odinstaluj program”

W systemie Windows 10 bardzo popularne stało się korzystanie z sekcji „Ustawienia”, podczas gdy w systemie Windows przed jej użyciem był to „Panel sterowania”. Tak było, ponieważ panel sterowania ma wiele opcji, których nie można modyfikować z takiej sekcji „Ustawienia systemu Windows”.

Teraz w panelu sterowania programy można odinstalować które zainstalowałeś na swoim komputerze. Stamtąd zostanie przeprowadzona dezinstalacja VirtualBox:

 1. Zlokalizuj się na wirtualnym pulpicie swojego komputera
 2. Przejdź do paska zadań i naciśnij ikonę lupy, aby przeszukać system
 3. Teraz wpisz zdanie „Panel sterowania”
 4. Wybierz pierwszy wynik
 5. W centralnym menu tego panelu znajdziesz sekcję z napisem „Programy”
 6. Gdy znajdziesz tę sekcję, wybierz opcję poniżej, czyli „Odinstaluj program”
 7. Aby zakończyć, poszukaj VirtualBox na całej tej liście zainstalowanych programów, kliknij prawym przyciskiem myszy jego ikonę i wybierz „Odinstaluj”

Jeśli zrobisz wszystko, o czym wspomniano w trakcie tego będziesz mógł odinstalować VirtualBox z komputera. Nawiasem mówiąc, istnieje sposób na uruchomienie VirtualBox z pamięci USB w sposób przenośny.

Bezpośrednio z VirtualBox

Innym sposobem odinstalowania VirtualBox z komputera jest użycie pliku EXE z odinstaluj kreatora który wprowadza program do swojego wewnętrznego systemu. Zobacz, jak ten plik został znaleziony i jak rozpoczyna się dezinstalacja:

osoba korzystająca z komputera

 1. Ustaw się na wirtualnym pulpicie komputera po uzyskaniu dostępu
 2. Poszukaj skrótu VirtualBox
 3. Po zlokalizowaniu kliknij prawym przyciskiem myszy i zaznacz opcję „Otwórz lokalizację pliku”
 4. Będąc w wewnętrznych folderach programu, poszukaj pliku EXE z napisem Odinstaluj lub „Odinstaluj”, a na końcu z napisem „EXE”
 5. Następnie otwórz ten program i nadaj mu uprawnienia administratora
 6. Aby zakończyć, po prostu wykonaj wszystkie kroki kreatora dezinstalacji, a będziesz mógł odinstalować VirtualBox

Warto zauważyć, że można zwiększyć ilość miejsca na dysku w VirtualBox. Jest to przydatne, gdy ktoś chce stworzyć system operacyjny szczegółowe.

Co zrobić, aby całkowicie usunąć pliki po odinstalowaniu VirtualBox?

Jeśli chcesz usunąć każdy z pliki, które posiada VirtualBox konieczne jest skorzystanie z folderów głównych, które posiada program. Te foldery główne można bardzo łatwo znaleźć na komputerze. Jedyne, co musisz zrobić, to:

 1. Otwórz eksplorator plików na komputerze
 2. Przejdź do „Dysku lokalnego”
 3. Przejdź do „Pliki programów” lub „Pliki programów”
 4. Wewnątrz tego folderu będziesz szukać innego folderu z napisem „VirtualBox”
 5. Gdy znajdziesz folder „VirtualBox”, kliknij go lewym przyciskiem myszy
 6. Wybierz opcję usuwania i to wszystko

osoba pisząca na swoim komputerze

Być może system nie pozwoli ci od razu usunąć tych plików, ponieważ nadal działają. W takim przypadku po prostu uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie usunąć takie pliki.

Jak znaleźć VirtualBox w sekcji „odinstaluj program” systemu Windows 10?

Jest bardzo ważny fakt, który musisz wziąć pod uwagę, kiedy odinstaluj virtualbox w systemie Windows 10. Te dane oznaczają, że program „VirtualBox” nie znajduje się pod tą samą nazwą na liście programów systemu Windows. Dlatego musisz wyszukać program pod inną nazwą, aby go znaleźć.

Szukaj z nazwą „Oracle”

Nazwa, według której musisz wyszukać „VirtualBox”, aby go odinstalować, to nazwa „Oracle”. To jest nazwa, którą zwykle ma program „VirtualBox”. Jeśli jednak musisz mieć problemy Podczas odinstalowywania „VirtualBox” musisz przejść do strony pomocy technicznej systemu Windows lub „VirtualBox”.

dołącz do naszego kanału telegram