Skip to content

Dlaczego Eksplorator Windows nie znajduje plików? – Rozwiąż to łatwo

9 de luty de 2022

Eksplorator plików Windows to podstawowe narzędzie, które było dostępne od początku istnienia tego systemu operacyjnego i wszystkich jego wersji, ponieważ dzięki niemu możemy uzyskać wszystko, co przechowujemy w systemie komputerowym, nie tracąc dużo czasu. Dlatego to narzędzie dostępu, gdy zawiedzie, czuje się bardzo i jest to, że dzięki temu mamy różne bardzo przydatne funkcje, takie jak dostęp do eksploratora z CMD.

Ale czasami ma wady, które mogą pozostawić nas bez tej cennej usługi, ponieważ mogą się różnić między nieoczekiwane zamknięcia, błędy, brak dostępu do wykonywanego wyszukiwania, zamrażanie, blokady m.in. plus. W tym artykule zbadamy przyczyny, dla których tak się dzieje, zobaczymy możliwe rozwiązania, aby działał zgodnie z tym, czego potrzebujemy, i nie możemy obejść się bez tego przydatnego narzędzia, które oferuje nam system.

Z jakiego powodu Eksplorator Windows nie wyszukuje plików?

Jeśli chodzi o przyczyny, które mogą powodować awarię, jaką może mieć ta część systemu, czasami? początek systemu Windows może mieć związek z tym, co się dzieje, powodując nieprawidłowe uruchamianie własnych plików. Ale to może być tylko przypuszczenie, z tego powodu musimy dalej badać; co dzieje się z odkrywcą.

We wszystkich procesach realizowanych w systemie operacyjnym występują ewentualne błędy i są one zgłaszane, co powoduje, że są one prezentowane jako odpowiedzi, aktualizacje dla tych komponentówktóre obiecują rozwiązać występujący problem, tym razem może się okazać, że jest to najbardziej niezawodna rzecz, która powoduje problem.

Błędy aktualizacji systemu Windows 10

Jeśli chodzi o eksplorator systemu operacyjnego Microsoft Windows, może on również stwarzać problemy z tych powodów, ponieważ te same aktualizacje generują ten problem, ponieważ gdy wejdzie w życie ogólna aktualizacja systemu, a on jej nie otrzyma, przestaje dopasowywać informacje potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Z tego powodu musimy zawsze pamiętać o dokonywaniu stosownych aktualizacji, aby być, że tak powiem, na czele tego, czego potrzebuje przydatny odkrywca. Dopiero otrzymanie aktualizacji może rozwiązać problem, chociaż może się również zdarzyć, że nie jest to przyczyną uszkodzeń, ponieważ jeśli zaktualizujemy ją i się nie powiedzie, musimy kontynuować dochodzenie.

aktualizowanie eksploratora plików

Co zrobić, gdy eksplorator plików ma ten problem?

Kiedy mamy aktualne aktualizacje i to narzędzie nadal stwarza różne problemy, wiemy, że nie jest przyczyną aktualizacji. Możemy znaleźć się w sytuacji, którą musimy podjąć samodzielnie, w tym celu możemy postępować na różne sposoby, jednym z nich jest ponowne uruchomienie Eksploratora zadań, jest to czasami bardzo przydatne, możemy użyć okna uruchamiania, aby otworzyć je z poziomu root systemu i zobacz, co się stanie.

Windows ma również włączone do swojego systemu osoba rozwiązująca problemy, która jest odpowiedzialna za sprawdzanie oraz test funkcjonalności, aby zobaczyć i określić, co się dzieje. Zobaczmy, jak zastosować te opcje, aby móc go skutecznie uruchomić i przywrócić go do normy. Możemy również utworzyć skrót do przeglądarki, aby otworzyć go bezpośrednio lub zastosować to narzędzie do rozwiązywania problemów

Uruchom ponownie przeglądarkę

Podstawowym celem tego restartu jest, aby wszystkie wewnętrzne procesy, które go wykonują, działały, w ten sposób możemy wiedzieć, czy problem pochodzi z tych usług. Możemy więc liczyć na aktywny i kompleksowy dostęp do jego funkcji.. W tym celu musimy wykonać następujące czynności.

 1. Start> Menedżer zadań.
 2. Teraz przechodzimy do sekcji „Procesy systemu Windows”.
 3. Następnie znajdujemy się w „Eksploratorze Windows”.
 4. Aby go ponownie uruchomić, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij „Uruchom ponownie”.
 5. Czekamy chwilę, aż się zrestartuje, a następnie wykonujemy.

Otwórz „narzędzie do rozwiązywania problemów”

Jak wspomnieliśmy wcześniej, system Windows ma narzędzie do rozwiązywania problemów, które jest bardzo przydatne w przypadku różnych działań, które wykazują nieprawidłowe zachowanie. Dzięki temu możemy przeprowadzić analizę Eksploratora Windowsi da nam raport i poradę, które możemy zastosować, aby rozwiązać ten problem, ponieważ musimy to zrobić.

 1. Strona główna> Ustawienia.
 2. Aktualizacja i bezpieczeństwo.
 3. Rozwiązywać problemy.
 4. Szukamy opcji „Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów”.
 5. Kliknij „Wyszukiwanie indeksujące”.
 6. Przycisk „Aktywuj narzędzie do rozwiązywania problemów” zostanie aktywowany.

Narzędzie do rozwiązywania problemów poinformuje nas, że poprzez listę problemów występujących w Eksploratorze, Po zaznaczeniu odpowiednich pól podajemy „Akceptuję”. Wtedy solver zacznie przeprowadzać naprawę, wtedy pozostaje tylko sprawdzić, czy ten proces był skuteczny. Jednym ze sposobów na szybką weryfikację jest to, że jeśli pozwoli nam to usunąć ostatnie pliki z przeglądarki, da nam to sygnał, że wszystko jest w porządku.

Korzystanie z okna „Uruchom”

Poprzez okno wykonania możemy zrobić to, co by było ręczna naprawa Eksploratora Windows, który w tym przypadku znajduje się pod nazwą „Indeksowanie plików”, aby wykonać tę akcję, postąpimy w następujący sposób.

ponowne uruchomienie Eksploratora Windows

 1. Windows + R, aby otworzyć okno uruchamiania.
 2. Następnie kopiujemy „rundll32.exe shell32.dll, Control_RunDLL srchadmin.dll”
 3. W polu startowym „wchodzimy Indeksowanie”
 4. W wyświetlonym oknie klikamy „Opcje zaawansowane”.
 5. Kliknij zakładkę „Typy plików”.
 6. Zaznacz opcję „Indeks właściwości i zawartość pliku”.
 7. Klikamy „Akceptuj”.
 8. W wiadomości klikamy „Akceptuj”.

W ten sposób rekonfiguracja procesu rekonfiguracji indeksowania będzie kontynuowana, czyli będzie to ten sam eksplorator plików Windows.

dołącz do naszego kanału telegram