Skip to content

Jak zorganizować prezent na moim kanale YouTube? – Przewodnik i porady

7 de grudzień de 2021

Interakcje między użytkownikami są aspekt, który ożywia media społecznościowePonadto w YouTube administrator kanału może być pionierem w tej interakcji. Jednym z głównych narzędzi, z których może skorzystać właściciel kanału, jest organizowanie upominków, które przynoszą korzyści niektórym obserwującym, jednocześnie promując interakcję. Ale konieczne jest, aby przed rozpoczęciem działania wziąć pod uwagę szereg aspektów.

Jakie korzyści przyniosłoby Twojemu kanałowi zorganizowanie dobrze wykonanego rozdania nagród?

Być może zauważyłeś, że tysiące kanałów codziennie rozdaje prezenty, aby nagrodzić swoich obserwujących po określonej aktywności. Wręcz przeciwnie, kanał YouTube, który zorganizował konkurs, również korzysta z tego w zależności od cech określonych dla konkursu.

Jednak niektóre korzyści są często takie same, niezależnie od określonej przez organizatora akcji. Na przykład możesz zwiększyć liczbę obserwujących Twój kanał w YouTube i innych powiązanych sieciach społecznościowych, a także większą liczbę reprodukcji Twoich treści na platformie.

Dodatkowo stworzenie prezentu pozwoli Ci na bliższą interakcję z obserwującymi. Które w konsekwencji wygenerowały na nich a większa lojalność wobec publikowanych treści w przyszłości i sprawi, że Twój kanał zyska silniejszy wizerunek.

Co YouTube myśli o prezentach, które odbywają się na platformie?

Platforma YouTube daje pełną swobodę tym, którzy chcą organizować konkursy na swoim koncie, aby to zrobić. Jednak każdy z prezentów, które odbywają się na YouTube musi przestrzegać zasad społeczności, Umowy i Warunki świadczenia usług oraz konwencjonalną Politykę prywatności, której musi przestrzegać każdy użytkownik platformy.

W tym celu konieczne jest, aby ogłoszenie o konkursie i zwycięzcy odbywało się za pośrednictwem treści na Twoim kanale. Ponadto udział każdego użytkownika musi być bezpłatny i każdy musi mieć taką samą możliwość jak inni, aby wziąć udział.

Z drugiej strony należy pamiętać, że YouTube zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności przed wszelkimi niedogodnościami wynikającymi z losowania. Upewnij się więc, że Twoi fani są świadomi warunków, które nałożyłeś, aby wziąć udział i wybrać zwycięzcę.

telefon komórkowy z youtube

Jak korzystać z Cool Tabs i perfekcyjnie zorganizować swój prezent?

Cool Tabs daje Ci możliwość połączenia organizacji rozdania nagród na Twoim kanale YouTube z jego platformą. Ale zanim ogłosisz konkurs, musisz ocenić, jakiego rodzaju prezenty chcesz przeprowadzić w Cool Tabs, aby ustalić dynamikę wśród swoich obserwujących.

  • Prezentacja programu Excel: To narzędzie do rozdawania nagród pozwala wygenerować zwycięzcę po zebraniu uczestników, którzy skomentowali jeden z Twoich filmów. Dlatego będziesz musiał zaprosić do udziału w swoim polu komentarza, a kiedy upłynie ostateczny termin, możesz go wyeksportować jako plik CSV lub Excel na platformę Cool Tabs, aby wybrać zwycięzcę.
  • Gra na wielu platformach: Ten rodzaj loterii służy do łączenia uczestników Twojego konta w YouTube i innych powiązanych sieciach społecznościowych, w których zaprosiłeś swoich obserwatorów do udziału. Tego typu prezenty pozwolą Ci dowiedzieć się, na której platformie masz największy zasięg i pomogą Ci ulepszyć strategie rozwoju w każdej z nich.

Tak więc, aby zorganizować prezent, musisz ogłosić dynamikę chcesz ustalić, kwestionowaną nagrodę i warunki, które każdy obserwujący musi zastosować. O otwarciu konkursu możesz ogłosić w filmie na swoim kanale, a po terminie wystarczy wejść na platformę Cool Tabs, aby wybrać zwycięzcę konkursu.

Jak skonfigurować Live, aby ogłosić zwycięzcę Twojej loterii?

Konieczne jest, aby ogłoszenie zwycięzcy odbywało się za pośrednictwem Twojego kanału YouTube, dlatego możesz skorzystać z transmisji na żywo lub bezpośrednio na platformie, aby daj przejrzystość swoim obserwatorom wyboru zwycięzcy. Aby to zrobić, musisz wejść na swój kanał YouTube i kliknąć sekcję „Utwórz”, a następnie pole oznaczone jako „Transmituj na żywo”.

Aby uzupełnić transmisję na żywo, możesz skorzystać z opcji udostępniania swojego ekranu. W ten sposób można przystąpić do wyboru zwycięzcy losowania podczas transmisji na żywo, tak aby cały proces odbywał się na żywo i każdy obserwujący mógł zobaczyć wybór.

promuj gratisy na żywo

Jaka strona internetowa jest najlepsza do przeprowadzenia loterii?

Różne strony internetowe dostarczają różnych narzędzi, aby móc prawidłowo stworzyć prezent. Tak więc wybór najbardziej odpowiedniej platformy będzie taki, który najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom dotyczącym konkursu, który chcesz przeprowadzić.

Narzędzia społecznościowe

Główną zaletą tego narzędzia do zarządzania prezentami online jest jego wszechstronność dla każdej dynamiki. Możesz więc korzystać z treści wizualnych, a także quizów i ankiet, aby promować interakcję. Platforma Narzędzia społecznościowe oferuje bezpłatną usługę do tworzenia i administrowania upominkami z dowolnego komputera, który utrzymuje połączenie z siecią.

Staw życzeń

Ta platforma zarządza kampanią loterii zgodnie z Twoimi warunkami. Wishpond jest kompatybilny z każdym urządzeniem mobilnym, sprzętem i każdą platformą, na której chcesz przeprowadzić konkurs. Jednak biorąc pod uwagę bardzo wyrafinowane narzędzia platformy, to nie oferuje bezpłatnej usługi, ale będziesz musiał się zapisać, aby móc używać go w swoich prezentach.

dołącz do naszego kanału telegram