Skip to content

Jak zobaczyć swoje wiadomości e-mail ze spamem w Gmailu w sieci komórkowej? – Android i iPhone

20 de październik de 2021

Serwisy e-mailowe oferują coraz więcej funkcji, a istniejące są dostosowywane do wymagań ich użytkowników. Gmail to platforma e-mail o bardzo wysokim poziomie akceptacji ze względu na dużą liczbę funkcji. Ale czy wiedziałeś, że? możesz przeglądać swój spam ze smartfona.

Być może jesteś użytkownikiem, który nie wie, jakie są usługi poczty e-mail oferowane przez Gmaila, jak działają i do czego służą. Ale prawda jest taka, że ​​nie tylko spełnia swój cel: wysyłanie i odbieranie e-maili. Spełnia również bardzo ważną misję i polega na wykrywaniu jakiejś złośliwej wiadomości lub propagandy.

Jedną z zalet korzystania z Gmaila jest możliwość skutecznego wykrywania wiadomości, które mogą być dla nas szkodliwe. A potem ten e-mail jest przekierowywany ze skrzynki odbiorczej do skrzynki „śmieci”. W tym artykule poznamy kroki, które należy wykonać, aby przeglądaj spam w Gmailu na smartfonie.

Jakie e-maile trafiają bezpośrednio do „Spamu” w Gmailu?

Wielu użytkowników zadaje to samo pytanie, które Ty zadajesz sobie w tej chwili.Co to są te wiadomości spamowe? Cóż, istnieje duża liczba tych e-maili, które są wykrywane przez platformę i przenoszone do tej lokalizacji u usługodawcy.

W tym te, które Gmail wykrywa jako niewiarygodne, dlatego najlepiej sprawdzić ten folder. Ponieważ niektóre ważne wiadomości e-mail można przenieść do tej lokalizacji Gmaila i możesz pomyśleć, że nigdy do Ciebie nie dotarła. Pomiędzy różnymi e-mailami, które może przejść bezpośrednio do folderu ze spamem czy tak jest:

Automatyczne powiadomienia

Gmail używa tak zwanych botów, aby na podstawie struktury wiadomości e-mail rozpoznać, czy może to oznaczać potencjalne szkody. Dlatego te e-maile, które są wysyłane w formie „Wykryto automatyczne powiadomienia i przekazany do folderu śmieci. Jak już wspomnieliśmy, nie oznacza to, że są złośliwe.

Niechciane zaproszenia

Jak już powiedzieliśmy, każdy rodzaj wiadomości e-mail, którą boty Google analizują jako potencjalne zagrożenie, zostanie uznany za „spam”. I pomiędzy tym zakresem są niechciane zaproszenia, które pochodzą z witryn o niskiej reputacji. Albo po prostu nie są rozpoznawane jako godne zaufania, a następnie nie są uznawane za nieszkodliwe wiadomości e-mail.

spam

Gdy wiadomość e-mail jest wysyłana wielokrotnie i jednocześnie na różne adresy. Jest to traktowane jako wiadomość e-mail ze spamem, ponieważ ma cechy wiadomości ze złośliwą zawartością. To samo stanie się z tymi e-mailami, które mają skrypt, którego nie można zidentyfikować, jest to metoda phishingu używana przez hakerów.

poczta mobilna gmail

Złośliwe e-maile

Hakerzy to osoby, które nieustannie tworzą metody włamywania się do Twojego komputera lub smartfona. Jednym ze sposobów, w jaki często to robią, jest wysyłanie złośliwych wiadomości e-mail. Na szczęście dla Ciebie korzystasz z Gmaila, który natychmiast rejestruje zagrożenie i Cię chroni wysyła ten typ wiadomości e-mail do folderu spamu.

Reklama

Innym szeroko stosowanym sposobem wysyłania złośliwych wiadomości e-mail są reklamy, oferty produktów i usług. Ale nie martw się, boty Gmaila nie zezwalają na tego typu poczta wejdź do otrzymanego folderu. I dlatego zostaną natychmiast zabrani w miejsce, które nie może cię skrzywdzić.

Jakie kroki muszę wykonać, aby uzyskać dostęp do folderu śmieci w aplikacji Gmail?

Gmail może mieć bardzo różny sposób uzyskiwania dostępu do niektórych lokalizacji w zależności od tego, skąd to robisz. A najczęstszym sposobem, jaki mają użytkownicy, jest smartfon. Więc jeśli nie wiesz jak przejść do folderu spamu w GmailuMusisz tylko wykonać te proste kroki, pamiętaj, że możesz to zrobić obojętnie na Androidzie i iOS.

Pierwszym krokiem do wykonania jest wejście do Gmaila, w tym celu musisz kliknąć ikonę aplikacji, gdy już się w niej znajdziesz, przejdź do lewego górnego rogu ekranu. Tam zlokalizujesz ikonę trzech poziomych kresek, naciśnij ją, aby mieć dostęp do menu i teraz wystarczy wyszukać i wybrać opcję 'Spam’, a będziesz miał dostęp do wszystkich wysłanych tam e-maili.

kroki e-mail w gmailu

Jak to się robi ze strony internetowej?

Jeśli w Twoim przypadku nie możesz uzyskać dostępu z aplikacji mobilnej Gmail, poinformujemy Cię, że możesz z sieci, to oczywiście z PC. Aby przejść do folderu spamu, musisz wykonać następujące czynności. W przeglądarce wejdź do Gmaila i wprowadź swój adres e-mail oraz hasło, pamiętaj, że możesz odzyskać swoje konto, jeśli zapomniałeś hasła.

Po wejściu na stronę główną Gmaila przejdź do lewego panelu platformy, następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Więcej”. Ta akcja wyświetli więcej ukrytych opcji iw naszym przypadku musisz wyszukać i wybrać opcję „Spam”. A w tym folderze jest znajdź spam lub wykryte przez Gmaila jako złośliwe.

Jak skonfigurować folder spamu Gmaila?

Gmail pozwala skonfiguruj folder śmieci według określonych parametrów. W ten sposób możesz mieć dostęp do niektórych e-maili, które aplikacja, w zależności od charakteru, umieszcza w „niechcianych”. To samo dotyczy tych e-maili, które chcesz przejść bezpośrednio do folderu „Spam”.

wyszukiwarka konta gmail google

Filtry

I jedna z opcji, dzięki której jest to możliwe zrobić to poprzez tak zwane „Filtry” a dostęp do nich będziesz mieć na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wejście do Gmaila, można to zrobić z przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Po wejściu do środka kliknij lub dotknij ikonę w kształcie koła zębatego w prawym rogu, a tym samym wprowadź „Ustawienia”

Ta akcja przeniesie Cię do swojego okna i zobaczysz w nim kilka zakładek u góry, a w naszym przypadku wybierzemy zakładkę ’Filtry i zablokowane adresy”. Następnym krokiem jest wybranie opcji „Utwórz filtr” i tutaj będziesz mieć pełną moc wyboru kryteriów, których potrzebujesz dla konkretnego filtra.

Drugą metodą tworzenia filtrów jest wybranie folderu „Spam”, a następnie wybranie każdej wiadomości i kliknięcie lub dotknięcie ikony trzech kropek. W ten sposób wejdziesz w opcję 'Message configuration tool’. Tutaj określisz filtr, który będzie używany w przypadku tego typu wiadomości.

Zablokowane adresy

Jeśli pozostaniesz na tej samej karcie „Filtry i zablokowane adresy”, oprócz tworzenia filtrów. Będziesz miał również możliwość blokowania lub odblokowywania adresówW ten sposób możesz zarządzać tymi e-mailami, które pochodzą z adresów, które masz podejrzenia. W podobny sposób możesz odblokować lub zezwolić na wiadomości e-mail, o których wiesz, skąd pochodzą.

Jak usunąć spam z konta Gmail?

Jeśli chcesz pozbyć się tego e-maile znajdujące się w zasobniku spamu, możesz to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest zaznaczenie wszystkich e-maili, które się tam znajdują, ponieważ wystarczy zaznaczyć pole wyboru z komunikatem „Zaznacz wszystko”, a następnie należy nacisnąć lub kliknąć opcję „Usuń na stałe”.

osoba z konta gmail

Innym sposobem usuwania wiadomości znajdujących się w zasobniku spamu jest zaznaczanie jednej po drugiej w polu wyboru. Znajduje się to po lewej stronie każdej wiadomości, a następnie musisz wybrać opcję Usuń. Tak łatwo, jak wysyłać załączniki w tym samym czasie, utrzymasz folder spamu w czystości.