Skip to content

Jak znaleźć stary post na Instagramie, filtrując go według dat — iOS i Android

4 de marzec de 2022

Aplikacja Instagram, zwykle znana jako IG lub również jako Insta, jest siecią społecznościową pochodzącą ze Stanów Zjednoczonych i obecnie należy do Meta. Jego główną funkcją lub celem jest umożliwienie użytkownikom tworzenia profilu, w którym: możesz podzielić się ze swoimi obserwatorami zdjęcia lub filmy, z opcją dodawania różnych filtrów, ramek lub efektów. Dzięki wpływowi wywołanemu przez tę sieć społecznościową od momentu jej uruchomienia jest uważana za najpopularniejszą w kategorii fotografii.

Użytkownicy tej platformy internetowej i aplikacji mają również inne funkcje, które pozwalają im na interakcję z nią, takie jak publikowanie historii i sekcja wiadomości. Często zdarza się, że na profilu z wieloma publikacjami jest to nieco nużące dla użytkowników znajdź stary post w szczególności dobrą sztuczką jest wiedza, jak go wyszukać, filtrując go według daty. Następnie metoda, aby to zrobić z urządzenia z systemem iOS lub Android.

Jak zobaczyć historię moich starych postów na Instagramie?

Od momentu uruchomienia sieć społecznościowa znana jako Instagram jasno dała do zrozumienia, że ​​jej główną funkcją jest umożliwienie użytkownikom udostępniania publikacji. Niezależnie od tego, czy ze zdjęć, czy z filmów, obie opcje mają możliwość dodania filtrów, efektów lub ramek do nich użytkowników przed opublikowaniem. Instagram dąży do tego, aby jego użytkownicy mieli niezbędne narzędzia podczas tworzenia swoich publikacji, ponieważ mogą znaleźć opcje, takie jak edycja podpisu, lokalizacja lub tagowanie innych osób.

Osoby posiadające konto na długo aktywnej platformie Instagram, korzystające z jej różnych narzędzi i funkcji podczas dzielenia się swoim życiem poprzez publikacje z Twojego głównego Kanału lub poprzez historie które trwają 24 godziny. Ci użytkownicy, mający publikacje na swoim profilu od dłuższego czasu, gdy będą chcieli poszukać i znaleźć starą publikację, będą mieli bardzo żmudne zadanie, chyba że znają metodę ułatwiającą pracę.

Dlatego, aby szukając starej publikacji na profilu na Instagramie, a nie jest tak trudno ją znaleźć, są różne metody które mogą być przydatne. W przypadku postów w głównym kanale jedynym sposobem na ich zdobycie jest przewinięcie profilu w dół, aż znajdziesz ten, którego szukasz. Z drugiej strony w przypadku udostępnionych historii możliwe jest odnalezienie pliku, który posiada historię wcześniejszych postów na profilu na Instagramie.

Archiwizuj moje stare posty

Bardzo skuteczną metodą uatrakcyjnienia głównego kanału dla nowych obserwujących jest pozostawienie starych i nudnych postów. Są to jednak zazwyczaj dobre wspomnienia dla osób, które je opublikowały, więc najlepszą opcją jest nauczenie się archiwizowania wszystkich starych postów. Kiedy Archiwizuj posty, w tym przypadku najstarsze (może to być post, który chcesz) użytkownik ma możliwość wejdź w sekcję publikacji archiwalnycha tam znajdziesz swoje stare posty.

archiwum postów na instagramie

Bez konieczności żmudnego przeszukiwania całego kanału profilu, aby je znaleźć, dostaniesz zostaw tylko te posty, które najlepiej pasują do tego, co chcesz udostępnić swoim obserwatorom. Aby zarchiwizować starą publikację, jest to proste, wystarczy przejść do publikacji, którą chcesz zarchiwizować, kliknąć trzy punkty w jej górnej prawej części, aby wyświetlić opcje, i kliknąć opcję archiwum.

Usuń moje stare posty

Bardziej radykalną metodą uatrakcyjnienia Instagrama dla nowych obserwujących na Instagramie jest usuwanie starych i podobnych zdjęć i filmów, które mogą wyglądać nudno i nie przekazują tego, czego użytkownik chce w danym momencie. Należy jednak zauważyć, że gdy usuniesz stare posty z profilu, nie trafią one do archiwum, w którym można je przywrócić, czyli zostaną trwale usunięte.

W takim przypadku przed skorzystaniem z tej opcji najlepiej zastanowić się, czy nie chcesz archiwizować publikacji i przechowywać wspomnień tak, aby nikt ich nie widział. Lub jeśli naprawdę chcesz usuń post na Instagramie!. W takim przypadku jest to proste, ponieważ wystarczy przejść do publikacji, którą chcesz usunąć, kliknąć trzy punkty w jej górnej prawej części, aby wyświetlić opcje, i kliknąć opcję usuwania.

Jak filtrować moje stare posty na Instagramie według dat?

Dla użytkowników Instagrama w kilku przypadkach może to być żmudna sytuacja konieczność szukania zdjęcia lub wideo który został opublikowany na ich profilu dawno temu, mimo że znają datę opublikowania, nie wiedzą, jak szukać. Na Instagramie istnieje narzędzie, które pozwala przeglądać stare posty uporządkowane według daty.

instagram-logo

Na urządzeniu z Androidem

Wejście do sekcji starych publikacji i filtrowanie ich według dat na Instagramie jest proste, kroki są następujące. Najpierw wejdź do aplikacji Instagram i przejdź do profilu, kliknij trzy paski i kliknij o opcji plikuwtedy możesz zobaczyć sekcję wcześniej wykonanych publikacji, przesuwając w prawo możesz zobaczyć tę samą sekcję, ale uporządkowaną w kalendarzu według dat, tam możesz wyszukać dokładną datę starej publikacji i ją pobrać.

Z telefonu iPhone

W przypadku chęci uzyskania sekcji kalendarza na Instagramie z iPhone’a, gdzie można znaleźć stare posty uporządkowane według daty publikacji, procedura jest bardzo podobna do tej z Androida. Najpierw wejdź do aplikacji, przejdź do sekcji profilu i kliknij trzy paski w prawym górnym rogu, aby wyświetlić opcje, kliknij opcję pliku, tam zobaczysz trzy ikony, kliknij ikonę kalendarza i to wszystko, możesz znaleźć publikacje według ich daty.

dołącz do naszego kanału telegram