Skip to content

Jak usunąć plik z konta na Instagramie? – Na Androida, iPhone’a lub PC

16 de Listopad de 2021

Wszystkie istniejące obecnie sieci społecznościowe mają szczególną funkcję archiwizacji publikacji. Jeśli spojrzysz na to z pewnego punktu widzenia, takie pliki na Instagramie są bardzo przydatne. Jednak z różnych powodów możesz chcieć usunąć takie pliki.

Następny Pokażemy Ci każdą z zalet tego typu pliku, jak usunąć zdjęcie w swoim profilu na Instagramie i gdzie wyświetlane są wszystkie filmy i zdjęcia. Ponadto wyjaśnimy również szczegółowo, jak usunąć dowolny plik z platformy Instagram.

Jakie są zalety archiwum na Twoim profilu na Instagramie?

W plikach, które można wgrać na profil na Instagramie, są różne korzyści, są co najmniej trzy. Są to te, które pozwalają mieć dziennik, będziesz bezpiecznie przechowywać wszystkie rodzaje ważne chwile dla ty i będziesz widzieć przypomnienia co określoną datę.

Miej przypomnienia

Przypomnienia na Instagramie są powiązane z datami, w których opublikowałeś takie rzeczy, jak filmy, obrazy lub historie tekstowe. Dzięki tym alertom możesz wiedzieć, jak dawno temu plik został przesłany. Instagram w tych przypomnieniach pokaże tylko takie rzeczy jak zdjęcia i filmy, które przesłałeś, w tym filmy IGTV, które udostępniłeś w swoim kanale.

Przechowuj najważniejsze chwile

Wszystkie publikacje na Instagramie zapisują rok, dzień i godzinę wgrania pliku bez względu na jego typ. Dzięki platforma zapisuje tego typu dane jest to, że kiedy tylko chcesz, możesz uzyskać dostęp do swojego profilu, aby zobaczyć wszystkie stare publikacje i zapamiętać ważne momenty. W przypadku sprawdzania tego typu rzeczy podczas spaceru na zewnątrz zaleca się wyłączenie trybu ciemnego aplikacji.

Uzyskaj natychmiastowy dziennik

Dzienniki pozwalają zobaczyć każdy ze starych plików Instagrama, a nawet pozwól ci zobaczyć wszystkie wspomnienia o czym zostałeś powiadomiony. Dzięki temu dziennikowi o wiele łatwiej jest zobaczyć wszystkie te wspomnienia.

Jak dodać i usunąć obraz ze swojego konta na Instagramie?

Za pomocą konta na Instagramie masz możliwość publikowania zdjęć bez martwienia się o takie rzeczy, jak przechowywanie. Do prześlij obraz na Instagram lub usuń go, wykonaj następujące kroki:

  • Zaloguj się z aplikacji lub ze strony internetowej i naciśnij ikonę w kształcie sumy, która powinna znajdować się w pobliżu
  • Wybierz zdjęcie lub film, który chcesz przesłać i dodaj tagi lub opis
  • Gdy skończysz, kliknij miejsce, w którym jest napisane „Opublikuj”
  • Aby usunąć zdjęcie, które Ci się nie podobało, przejdź do swojego profilu na Instagramie
  • Znajdź publikację, w której znajduje się zdjęcie
  • Gdy go znajdziesz, naciśnij go, naciśnij ikonę z 3 kropkami, a następnie kliknij „Usuń”

osoba korzystająca z instagrama na swoim telefonie

Po kliknięciu opcji „Usuń” platforma zapyta, czy naprawdę chcesz trwale usunąć to zdjęcie ze swojego profilu. Jeśli się zgadzasz, kliknij „Akceptuj” lub „Usuń”. Dzień, w którym chcesz ponownie usunąć zdjęcie, powtórz ten sam proces, o którym mowa powyżej.

Gdzie możesz zobaczyć wszystkie obrazy i filmy na swoim koncie?

Wszystkie filmy, a nawet zdjęcia, które przesyłasz na swój profil na Instagramie, są przechowywane w określonym miejscu dzięki czemu Ty i inni możecie je przeglądać w dowolnym momencie. Zobaczmy teraz, gdzie wszystkie te typy plików są przechowywane na Instagramie.

W aplikacji mobilnej na Androida lub iPhone’a

Dzięki aplikacji Instagram miejsce, w którym się znajdują zdjęcia i filmy, które przesłałeś, można je łatwo znaleźć. W tym celu musisz wejść na swój profil i przejść do sekcji „Publikacje”, aby zobaczyć każdą z publikacji, które przesłałeś od dnia utworzenia konta na Instagramie. Ponieważ będziesz przeglądać swój profil, możesz skorzystać z okazji, aby dodać coś w sekcji „Witryna” na Instagramie.

Ze stroną internetową

Kiedy chcesz sprawdzić swój profil na komputerze, możesz to zrobić za pośrednictwem strony internetowej platformy. Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto na Instagramie, wprowadź swój profil, przejdź do sekcji „Publikacje” i wyszukaj wszystkie swoje stare publikacje.

osoba korzystająca z instagrama z sieci

Wszystkie posty lubią stare zdjęcia i filmy które znajdują się w Twoim profilu, można pobrać za pomocą programu takiego jak IDM. Jeśli przypadkiem w twoim życiu zostały usunięte jakieś ważne zdjęcia, można je tam odzyskać.

Jak usunąć cały plik ze swojego profilu na Instagramie?

Istnieje prosty sposób na usunięcie wszelkiego rodzaju plików z konta na Instagramie. Musisz wejść na swój profil, przejść do pozycji w sekcji „Publikacje”, Zaznacz wszystkie pliki, które chcesz usunąć i usuń je. W zależności od urządzenia, którego używasz do tego, platforma pozwoli Ci wybrać kilka publikacji.

Teraz, jeśli platforma nie pozwala na jednoczesne oznaczenie kilku zdjęć i filmów, będziesz musiał usunąć wszystkie pliki zdjęcie po zdjęciu i wideo po filmie.