Skip to content

Jak znaleźć sekcję zarchiwizowanych zdjęć na Instagramie z Androida lub iOS?

14 de grudzień de 2021

Instagram ma wiele funkcji i funkcji, o których zdecydowana większość ludzi wciąż nie zdaje sobie sprawy. Jedną z tych wielu funkcji są „Rozmowy prywatne”, które służą do rozmawiania o pewnych sprawach z osobami, którym ufamy. Najlepszą rzeczą w tymczasowych rozmowach jest to, że wiadomości są automatycznie usuwane zachować poufność.

Kolejny z ukryte funkcje Instagrama To „Zdjęcia archiwalne”. Te zdjęcia są archiwizowane, aby nie każdy, kto Cię obserwuje, mógł je zobaczyć. Krótko mówiąc, pokażemy Ci najważniejsze informacje, które dotyczą między innymi tego, gdzie trafiają zdjęcia, które archiwizujesz na swoim Instagramie, czy te zdjęcia mogą być widoczne dla innych osób i jak usunąć zdjęcie z „Zarchiwizowane”.

Gdzie trafiają zdjęcia, które archiwizujesz ze swojego profilu na Instagramie?

Archiwum zdjęć na Instagramie jest bardzo podobne do archiwum czatów, które zapewnia aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych WhatsApp. WhatsApp pozwala swoim użytkownikom archiwizuj ostatnie wiadomości i stare, aby nie można ich było wyświetlić na liście czatów dostarczonej przez aplikację.

Ta funkcja jest bardzo podobna do funkcji Instagrama. Każdy z obrazów archiwizowanych na Instagramie jest zapisywany w sekcji w ustawienia profilu. Zobacz, jak uzyskać dostęp do tej sekcji zawierającej zarchiwizowane zdjęcia:

 1. Otwórz aplikację Instagram lub wejdź na stronę Instagram
 2. Zaloguj się na konto, które należy do Ciebie
 3. Naciśnij ikonę ze swoim zdjęciem profilowym, aby uzyskać do niego dostęp
 4. Następnie naciśnij ikonę 3 leżących linii
 5. W opcjach, które się tam pojawią, kliknij tę z napisem „Plik”

Po wejściu do sekcji o nazwie „Archiwum” zobaczysz każdy z zarchiwizowanych obrazów. Ta funkcja na Instagramie to aby ukryć zdjęcia które przesłałeś na swój Instagram, które z jakiegoś powodu chcesz usunąć, ponieważ w przyszłości możesz ich potrzebować.

Poza tym należy zauważyć, że Kradzież konta na Facebooku. Aby zapobiec kradzieży konta, możesz usunąć swoje dane logowania.

Czy obrazy, które zapisujesz na swoim koncie, mogą być widoczne dla Twoich obserwujących?

Jak wspomniano wcześniej, zdjęcia, które archiwizujesz na swoim koncie na Instagramie, są całkowicie ukryte. Gdy zarejestrujesz obraz na swoim koncie na Instagramie, gotowe nie będzie to widoczne dla tych, którzy podążają za tobą. Jedynym sposobem, aby osoba inna niż Ty mogła zobaczyć to zdjęcie, które zarchiwizowałeś, jest wejście do Twojego profilu lub zrobienie tego zdjęcia przez Ciebie z „Zarchiwizowane”.

osoba korzystająca z instagrama na telefonie komórkowym

Tak jak umieszczasz obraz w zarchiwizowanej sekcji, możesz go stamtąd wyjąć, kiedy tylko chcesz. Nawiasem mówiąc, jeśli ten obraz miał reakcje, komentarze lub coś w tym stylu, musisz wiedzieć, że to pozostanie. Jeśli pewnego dnia zdecydujesz się usunąć to zdjęcie, tagi, reakcje i komentarze, które ma zdjęcie, pozostaną tam. Jednak spójrz jak archiwizuje się zdjęcia na Instagramie:

 1. Przejdź do aplikacji Instagram lub do sieci
 2. Zaloguj sie
 3. Wpisz swój profil
 4. Poszukaj zdjęcia
 5. Naciśnij ikonę 3 kropek
 6. Wybierz opcję „Archiwizuj” i potwierdź akcję, jeśli Instagram Cię o to poprosi

Na tym proces zakończyłby się na zarchiwizuj zdjęcie na swoim koncie z Instagrama. Aby go cofnąć z archiwum, musisz użyć innej metody.

Co zrobić, jeśli chcesz usunąć zdjęcie z plików?

Wcześniej pokazaliśmy, jak są archiwizowane na dowolnym koncie na Instagramie, ale teraz pokażemy, jak usunąć zdjęcie z sekcji „Archiwum”. W ten sposób, jeśli pewnego dnia zechcesz ponownie udostępnić go swoim obserwatorom zdjęcie, które zarchiwizowałeś, możesz to zrobić bez problemów:

Z PC

osoba korzystająca z komputera

Z komputerami możesz korzystać z Instagrama, jeśli masz dostęp do sieci za pomocą przeglądarki internetowej. Chociaż z sieci nie możesz korzystać ze wszystkich funkcji Instagrama, przynajmniej możesz usunąć zdjęcie z sekcji „Zarchiwizowane”. Oto proces, którego należy użyć, aby zrobić coś takiego:

 1. Wejdź na stronę Instagrama i zaloguj się, jeśli jeszcze go nie uruchomiłeś
 2. Następnie naciśnij ikonę z Twoim zdjęciem profilowym
 3. W opcjach, które zostaną wyświetlone, wybierz tę, która mówi profil
 4. W swoim profilu kliknij ikonę z 3 kropkami
 5. Wybierz opcję „Archiwum”
 6. Następnie kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Publikacje”
 7. Znajdź zdjęcie, które chcesz usunąć z archiwum
 8. Wybierz to zdjęcie lub jeśli nie, otwórz je
 9. Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Odzyskaj” i kliknij „Akceptuj”, jeśli prosi o zezwolenie na wykonanie działania

Należy zauważyć, że oprócz odzyskaj zarchiwizowane zdjęcia W sieci Instagram możesz również publikować komentarze do własnych publikacji.

Z urządzeniami mobilnymi

Z urządzenia mobilne, proces do wykonania jest taki sam, z kilkoma niewielkimi różnicami. Zwróć uwagę na procedurę:

 1. Otwórz aplikację Instagram
 2. Wpisz swój profil
 3. Naciśnij ikonę 3 leżących linii, które ma
 4. Wybierz sekcję „Plik”
 5. Następnie wybierz opcję podrzędną o nazwie „Publikacje”
 6. Znajdź zdjęcie, które chcesz zrobić z tego miejsca
 7. Otwórz to zdjęcie i kliknij „Odzyskaj”

To wszystko, co musisz zrobić, aby móc zrobić zdjęcie sekcji „Zarchiwizowane”. Z drugiej strony, jeśli pewnego dnia będziesz chciał ukryć niektóre wzmianki na Instagramie, możesz to zrobić za pomocą komputera PC lub telefonu komórkowego.