Skip to content

Jak znaleźć osobę po jej zdjęciu w Internecie, nie znając jej imienia? (Przykład) – Łatwo i szybko

23 de marzec de 2021

Czy widziałeś członka rodziny lub starego przyjaciela w mediach społecznościowych, ale… nie pamiętasz nazwiska? Ta i wiele innych sytuacji może pojawić się każdego dnia. Ale niezależnie od stanu, w jakim się znajdziesz, pytanie jest zawsze takie samo: Jak znaleźć imię, nie mając niezręcznej chwili pytania?

Szukam zdjęć

Z biegiem lat wyszukiwanie obrazów w Internecie stało się bardzo popularne znaleźć źródło treści graficznych: portale informacyjne, sieci społecznościowe itp.

W obliczu tego typu narzędzi możliwość wyszukaj osobę ze zdjęcia nie mógł zajść zbyt daleko w tyle. Chcesz dowiedzieć się, jak przeprowadzić tego typu wyszukiwanie? Następnie czytaj dalej.

Uwagi wstępne

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że tego typu procedura może być delikatna ze względu na kwestię prywatności. Wykorzystanie zdjęć osób trzecich było przedmiotem wielu przypadków oszustw, między innymi kradzieży tożsamości. W związku z tym, uzyskanie tych treści musi odbywać się w sposób legalny.

Z drugiej strony metody wyszukiwania nie są w stu procentach nieomylni. Więc nie zdziw się, jeśli wyniki nie będą zgodne z oczekiwaniami, wszystko będzie zależeć od rodzaju informacji, które mogą znajdować się w sieci.

Google jako sojusznik

Znalezienie osoby na podstawie jej zdjęcia, jak wspomniano powyżej, zależy w dużej mierze od dane, które ta osoba mogła przechowywać w Internecie. A jakie jest lepsze narzędzie do wykonywania tego typu wyszukiwania niż korzystanie z narzędzi Google.

  • Wpisz wyszukiwarkę grafiki w Google.
  • Kliknij ikonę aparatu, która pojawi się u dołu paska wyszukiwania.
  • W tym momencie masz dwie możliwości: skopiuj link który kieruje do danego obrazu lub prześlij obraz z komputera.
  • Google automatycznie załaduje obraz i zacznie wyświetlać wyniki z witryn, w których można znaleźć dany obraz.

Strony internetowe do wyszukiwania grafiki

Trudno Google nie znaleźć żadnych informacji o przesłanym zdjęciu, ponieważ jest to główna wyszukiwarka na świecie. Jednak w przypadku awarii zawsze istnieją inne alternatywy że możesz spróbować.

Tinye

Jest to usługa online, która wprawdzie może nie oferować tak wielu wyników lub wariantów, jak Google, ale jest to alternatywa, która nigdy nie boli, ponieważ pomimo niewielu wyników może być silna. Możesz go używać na komputerze, smartfonie lub tablecie.

Facebook

Ta sieć społecznościowa jest również dobrym narzędziem do wyszukiwania obrazów. ze swojego adresu URL. Pobierając obraz, możesz zauważyć, że jest on zapisywany z serią cyfr, podkreśleń i liter.

Możesz skopiować i wkleić ten adres po facebok.com/, a jeśli profil, który opublikował to zdjęcie, nie jest prywatny, możesz przejść bezpośrednio do profilu, który je przesłał.

CTRLQ

Ta usługa internetowa korzysta również z wyszukiwarek Google i ma niezwykle łatwy w użyciu interfejs. Platforma internetowa może być używana przez komputery lub telefony komórkowe.

Aplikacje do wyszukiwania obrazu

W sklepach z aplikacjami dla różnych systemów operacyjnych smartfonów narzędzia te nie były zbyt wolne, aby zaistnieć.

Aplikacje do wyszukiwania obrazu

Odwrócić

Ta aplikacja jest dostępna dla System operacyjny iOS, to doskonała wyszukiwarka, która korzysta między innymi z takich wyszukiwarek jak Google, Bing. Pozwala na przeszukiwanie linków, galerii i obrazów, które zostały skopiowane do schowka Twojego iPhone’a.

Szukaj według obrazu

Ta platforma jest dostępna dla Androida i jest doskonałą alternatywą, która zapewnia szeroką gamę wyników obrazów, które mogą być identyczne lub mieć dość podobne funkcje. Zapewnia możliwość wyszukiwania obrazów zawartych w sieciach społecznościowych, z WhatsApp, poprzez Facebooka i Instagram.

Rozpoczęcie poszukiwań

Istnieje wiele narzędzi do rozpoczęcia wyszukiwania i znalezienia nazwiska tej osoby, korzystając z różnych narzędzi przedstawionych w tym artykule. Skorzystaj z nich na dobre!