Skip to content

Jak znaleźć nazwę mojego komputera za pomocą wiersza polecenia? – Przewodnik po systemie Windows

31 de styczeń de 2022

Wszystkie komputery mają system operacyjny, który pozwala im działać poprawnie. Z kolei ten system ma seria programów dzięki któremu będziesz mógł wykonać wszystkie czynności, które chcesz wykonać na swoim komputerze.

Z tego powodu, gdy zamierzamy wykonać akcję na naszym komputerze, musimy wykonać szereg procesów, ale istnieją sposoby, za pomocą których można przejść bezpośrednio do niektóre funkcje komputera i używa wiersza polecenia. Wkrótce opowiemy trochę o tej funkcji.

Jakie informacje można uzyskać z wiersza poleceń na komputerze?

Jedną z najczęściej używanych funkcji na komputerze z systemem operacyjnym Windows jest „Wiersz polecenia”. W tym oknie systemu Windows będziesz mógł wejdź do funkcji systemowych przy użyciu określonych kodów. Tam możesz zobaczyć tego rodzaju informacje o swoim komputerze.

adres IP

Jednym z problemów, które możesz zaobserwować na swoim komputerze, jest zobaczenie adresu IP sprzętu. To jest wirtualny adres twojego komputera i przez które są identyfikowane w internecie. Jeśli chcesz zobaczyć ten adres na swoim komputerze, musisz to zrobić z wiersza polecenia.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to otworzyć polecenie uruchomienia, które pojawi się po naciśnięciu klawiszy WIN + R. Następnie w ten stół do pisania masz zamiar dodać wpisany cmd.exe. W ten sposób program wiersza poleceń zostanie zamknięty i będziesz bliżej swojego celu.

Następnie w tym polu z czarnym tłem wpisz akronimy ipconfig. Później możesz nacisnąć klawisz „Enter”. teraz zamierzasz zobacz serię pism w rzędzie z imieniem IPv4. Ten adres składa się z 10 cyfr, które składają się na Twój adres IP.

Twój adres IP serwera domeny biznesowej

Inną rzeczą, którą będziesz mógł zrobić ze swojego komputera, jest zobaczenie adresu IP BDS. To jest usługa serwera z którym możesz połączyć swój komputer. Aby zobaczyć adres IP tej usługi, musisz wykonać następujące czynności:

Przejdź do wiersza polecenia w sposób, który wyjaśniliśmy w poprzednim tytule. Następnie musisz napisać następujące, ale bez nawiasów (pinguj www.google.com). Następnie naciśniesz „Enter” i pojawi się lista wyników. W nawiasach będzie adres IP tego serwera, którego szukałeś.

pokój z serwerami

DNS lub FQDN

Są to inne informacje, które będziesz mógł zobaczyć w wierszu poleceń swojego komputera. DNS i FQDN to nazwy w postaci algorytmicznej, które posiada Twój komputer i z których możesz obserwować Funkcja CDM. W ten sam sposób będziesz musiał otworzyć tę funkcję, tak jak uczyliśmy Cię przed chwilą.

Następnie w tabeli zapisu musisz wpisać to polecenie (echo %COMPUTERNAME%.%USERDNDSDOMAIN%). Teraz naciśniesz klawisz „Enter” i będziesz mógł zobaczyć nazwę DNS lub FQND.

Jaka jest procedura dostępu do wiersza poleceń w systemie Windows?

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi systemu Windows jest CMD. Za pomocą tego narzędzia kodu możesz wydawać polecenia systemowi, aby wykonywał działania bezpośrednio i automatycznie. To narzędzie, które ewoluowało z biegiem czasu. za co będziesz mógł rób akcje stąd w bardzo łatwy i prosty sposób.

W tym systemie masz kilka sposobów na wejście do wiersza poleceń. Jednym z najłatwiejszych jest wyszukiwarka Windows znajdująca się na pasku zadań. Tutaj wystarczy wpisać CMD, a następnie kliknij dwukrotnie wynik. To otworzy to narzędzie.

osoba używająca swojego komputera

Innym sposobem otwarcia CMD jest uruchomienie polecenia klawiaturowego. Rozpoczyna się to przez naciśnięcie klawiszy WIN + R, a następnie musisz wpisać ’cmd.exe’ a następnie naciśnij „Enter”. Spowoduje to uruchomienie wiersza polecenia.

Jak rozpoznać nazwę swojego komputera na podstawie danych wiersza polecenia?

Teraz wiesz, jak ważne jest to narzędzie systemu Windows, tak samo ważne jak wiersz polecenia. Stąd możesz zobaczyć nazwę swojego komputera, to nie to samo co adres IP lub nazwa konta. Jest nazwa, którą ma komputer co znacznie różni się od tych, o których wspomnieliśmy.

Aby zobaczyć tę nazwę, wpiszesz wiersz polecenia. Będziesz musiał skorzystać z jednej z metod, o których mówiliśmy ci przed chwilą. Następnie otworzysz CMD i napiszesz słowo nazwa hosta i naciśnij 'Enter’. Teraz to, co CMD rzuca na ciebie, będzie nazwą twojego komputera.

dołącz do naszego kanału telegram