Skip to content

Jak zmodyfikować dzwonek grupy WhatsApp na Androidzie lub iPhonie?

2 de grudzień de 2021

Najważniejszą usługą przesyłania wiadomości w ostatnim czasie jest niewątpliwie WhatsApp, stało się to głównym środkiem interakcji dla milionów użytkowników. Jest używany codziennie do dialogu z członkami rodziny i współpracownikami. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że dodałeś wiele kontaktów. Aby zapewnić użytkownikom większy komfort i satysfakcję, WhatsApp pozwala dostosować tonację Twoich kontaktów.

Chcesz wiedzieć, jak możesz to zrobić? Zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu, a nauczysz się robić to z różnych urządzeń mobilnych oraz z sieci. Ponadto będziesz wiedział, jak zmienić ton czatów grupowych i każdego kontaktu.

Jak mogę zmienić ton powiadomień grupy WhatsApp?

Aplikacja WhatsApp charakteryzuje się tym, że jest najbardziej użyteczną siecią społecznościową i ułatwia komunikację między użytkownikami z całego świata, niezależnie od odległości. Jest bardzo prawdopodobne, że masz wiele kontaktów lub grup w WhatsApp i chcesz je dostosować przez zmienić dzwonek powiadomień grupowych, aby w ten sposób móc odróżnić każdą grupę. Robienie tego jest bardzo proste i szybkie. Ale jak zwykle pokażemy Ci kroki, abyś mógł bez problemów zarządzać powiadomieniami WhatsApp.

Jak to zrobić z Androida lub iPhone’a

Jeśli masz Androida, otwórz aplikację WhatsApp, kliknij konkretną grupę, do której chcesz zmienić dźwięk i kliknij nazwę grupy. Przesuwasz ekran w górę i klikasz opcję Personalizuj powiadomienia. Następnie kliknij Dźwięk powiadomienia, a zostanie wyświetlona lista wszystkich dostępnych, wybierz preferowany i dotknij OK.

Teraz, jeśli chcesz zmienić ton na konkretną grupę WhatsApp z iPhone’a, w zasadzie kroki są podobne. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do grupy, kliknąć nazwę i wybrać możliwość dostosowania tonu, wybierz ten, który Ci się podoba i to wszystko.

Móc to zmienić z sieci WhatsApp

W Internecie możesz także zmienić ton powiadomień WhatsApp. Aby to zrobić, musisz wejść do sieci w preferowanej przeglądarce i zalogować się do WhatsApp. Następnie klikasz na trzy punkty, które odpowiadają Więcej opcji i w Ustawieniach. W tym oknie wybierasz opcję Powiadomienia. Tam możesz także wyciszyć dźwięk i alerty grup internetowych WhatsApp.

Jak mogę wyłączyć powiadomienia z grupy WhatsApp?

Z drugiej strony, ponieważ WhatsApp stał się najczęściej używanym sposobem nawiązywania kontaktu z naszymi krewnymi lub osobami w środowisku pracy. Być może codziennie otrzymujesz wiadomości od grup roboczych, które Cię przytłaczają i dlatego decydujesz się dezaktywować powiadomienia grupy bez wychodzenia, aby trochę odpocząć od tego dźwięku.

wyciszyć lub dezaktywować powiadomienia z grupy WhatsApp

Powinieneś wiedzieć, że dezaktywując powiadomienia, będziesz nadal otrzymywać wiadomości z tej grupy, tylko nie będziesz słyszeć wibracji ani dźwięku powiadomienia o wiadomości grupowej. Ponadto możesz ponownie włączyć tę opcję, kiedy tylko chcesz. Aby dezaktywować powiadomienia, wchodzisz do odpowiedniego czatu grupowego, naciskasz na nazwę grupy, a następnie przechodzisz do opcji Wycisz powiadomienia, przesuń pasek w prawo, aby dezaktywować, wybierz okres, a następnie kliknij OK.

Platforma WhatsApp stała się bardzo ważną aplikacją w naszym codziennym życiu, zapewnia większą interaktywność i praktyczność w komunikacji. Jeśli masz wiele kontaktów WhatsApp, możesz je dostosować, zmieniając ton każdego z tych kontaktów. Możesz więc je rozróżnić, gdy otrzymasz powiadomienie. Powiemy Ci, jak możesz umieścić inną całość w każdym kontakcie WhatsApp.

Wchodzisz do aplikacji WhatsApp, naciskasz na kontakt. Kliknij Personalizuj powiadomienia, zaznacz pole, jeśli nie masz go aktywowane, a następnie stukasz w Dźwięk powiadomienia i wybierasz ten, który przykuwa Twoją uwagęi aby zakończyć proces, kliknij OK. Powtórz tę czynność dla kontaktów, dla których chcesz zmienić ton. Możesz więc dostosować powiadomienia WhatsApp dla każdego kontaktu.

dołącz do naszego kanału telegram