Skip to content

Jak zmodyfikować dzwonek grupy WhatsApp na Androidzie lub iPhonie?

2 de grudzień de 2021

Najważniejszą usługą przesyłania wiadomości w ostatnim czasie jest niewątpliwie WhatsApp, stało się to głównym środkiem interakcji dla milionów użytkowników. Jest używany codziennie do dialogu z członkami rodziny i współpracownikami. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że dodałeś wiele kontaktów. Aby zapewnić użytkownikom większy komfort i satysfakcję, WhatsApp pozwala dostosować tonację Twoich kontaktów.

Chcesz wiedzieć, jak możesz to zrobić? Zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu, a nauczysz się robić to z różnych urządzeń mobilnych oraz z sieci. Ponadto będziesz wiedział, jak zmienić ton czatów grupowych i każdego kontaktu.

Jak mogę zmienić ton powiadomień grupy WhatsApp?

Aplikacja WhatsApp charakteryzuje się tym, że jest najbardziej użyteczną siecią społecznościową i ułatwia komunikację między użytkownikami z całego świata, niezależnie od odległości. Jest bardzo prawdopodobne, że masz wiele kontaktów lub grup w WhatsApp i chcesz je dostosować przez zmienić dzwonek powiadomień grupowych, aby w ten sposób móc odróżnić każdą grupę. Robienie tego jest bardzo proste i szybkie. Ale jak zwykle pokażemy Ci kroki, abyś mógł bez problemów zarządzać powiadomieniami WhatsApp.

Jak to zrobić z Androida lub iPhone’a

Jeśli masz Androida, otwórz aplikację WhatsApp, kliknij konkretną grupę, do której chcesz zmienić dźwięk i kliknij nazwę grupy. Przesuwasz ekran w górę i klikasz opcję Personalizuj powiadomienia. Następnie kliknij Dźwięk powiadomienia, a zostanie wyświetlona lista wszystkich dostępnych, wybierz preferowany i dotknij OK.

Teraz, jeśli chcesz zmienić ton na konkretną grupę WhatsApp z iPhone’a, w zasadzie kroki są podobne. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do grupy, kliknąć nazwę i wybrać możliwość dostosowania tonu, wybierz ten, który Ci się podoba i to wszystko.

Móc to zmienić z sieci WhatsApp

W Internecie możesz także zmienić ton powiadomień WhatsApp. Aby to zrobić, musisz wejść do sieci w preferowanej przeglądarce i zalogować się do WhatsApp. Następnie klikasz na trzy punkty, które odpowiadają Więcej opcji i w Ustawieniach. W tym oknie wybierasz opcję Powiadomienia. Tam możesz także wyciszyć dźwięk i alerty grup internetowych WhatsApp.

Jak mogę wyłączyć powiadomienia z grupy WhatsApp?

Z drugiej strony, ponieważ WhatsApp stał się najczęściej używanym sposobem nawiązywania kontaktu z naszymi krewnymi lub osobami w środowisku pracy. Być może codziennie otrzymujesz wiadomości od grup roboczych, które Cię przytłaczają i dlatego decydujesz się dezaktywować powiadomienia grupy bez wychodzenia, aby trochę odpocząć od tego dźwięku.

wyciszyć lub dezaktywować powiadomienia z grupy WhatsApp

Powinieneś wiedzieć, że dezaktywując powiadomienia, będziesz nadal otrzymywać wiadomości z tej grupy, tylko nie będziesz słyszeć wibracji ani dźwięku powiadomienia o wiadomości grupowej. Ponadto możesz ponownie włączyć tę opcję, kiedy tylko chcesz. Aby dezaktywować powiadomienia, wchodzisz do odpowiedniego czatu grupowego, naciskasz na nazwę grupy, a następnie przechodzisz do opcji Wycisz powiadomienia, przesuń pasek w prawo, aby dezaktywować, wybierz okres, a następnie kliknij OK.

Platforma WhatsApp stała się bardzo ważną aplikacją w naszym codziennym życiu, zapewnia większą interaktywność i praktyczność w komunikacji. Jeśli masz wiele kontaktów WhatsApp, możesz je dostosować, zmieniając ton każdego z tych kontaktów. Możesz więc je rozróżnić, gdy otrzymasz powiadomienie. Powiemy Ci, jak możesz umieścić inną całość w każdym kontakcie WhatsApp.

Wchodzisz do aplikacji WhatsApp, naciskasz na kontakt. Kliknij Personalizuj powiadomienia, zaznacz pole, jeśli nie masz go aktywowane, a następnie stukasz w Dźwięk powiadomienia i wybierasz ten, który przykuwa Twoją uwagęi aby zakończyć proces, kliknij OK. Powtórz tę czynność dla kontaktów, dla których chcesz zmienić ton. Możesz więc dostosować powiadomienia WhatsApp dla każdego kontaktu.