Skip to content

Jak dostosować i zmienić kolor diody LED powiadomień na czacie w WhatsApp?

5 de lipiec de 2021

Można powiedzieć, że codziennie jesteśmy w stanie odbierać setki wiadomości WhatsApp, jeśli zbieramy wiadomości osobiste lub wysyłamy do grup. Z tego powodu zwykle dość często patrzymy na telefon komórkowy, ale są pewne sytuacje, w których nie możemy tak często przeglądać naszych telefonów i odwiedzać WhatsApp. Dlatego dostosuj diodę LED powiadomienia; WhatsApp to bardzo ważna rzecz do zrobienia.

Dioda LED telefonu miga kiedy mamy powiadomienie z dowolnej aplikacji na naszym telefonie, a wśród nich jest oczywiście WhatsApp. Dostosowanie diody LED w powiadomieniach WhatsApp, zarówno w czatach indywidualnych, jak i czatach grupowych, może pomóc nam dowiedzieć się, czy otrzymaliśmy wiadomość, bez konieczności otwierania ekranu odblokowania naszego telefonu.

Dlatego tym razem wyjaśnimy, jak to zrobić zarówno na czacie indywidualnym, jak i na czacie grupowym na WhatsApp. Co byśmy zrobili bez popularnych powiadomień? Dzięki nim możemy wiedzieć, co dzieje się w każdej z aplikacji, które zainstalowaliśmy na naszym urządzeniu mobilnym bez konieczności otwierania pojedynczo.

W ten sposób za każdym razem, gdy ktoś pisze do nas na WhatsApp, jesteśmy tego świadomi dzięki powiadomieniom. Dobrą rzeczą jest to, że można je dostosować dostosować do użytkownika (jedna z niewielu rzeczy, które możemy zmodyfikować), aby kolor diody powiadomień zmieniał się w zależności od czatu. Te powiadomienia LED można aktywować w telefonach Samsung, LG, Motorola, na dowolnym telefonie komórkowym Huawei i innych telefonach komórkowych.

Jak dostosować i zmienić światło LED powiadomień WhatsApp?

Jeśli masz urządzenie z diodą LED powiadomienia, będzie to dioda powiadomienia, która zwykle znajduje się w lewym górnym rogu urządzenia. W ten sposób możesz zmienić to światło tak, aby jego kolor był inny, gdy konkretna osoba do Ciebie pisze. Sposób na to jest dość prosty i nie ma potrzeby instalowania żadnej aplikacji od osób trzecich. Zrobimy wszystko z samego WhatsApp.

  • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć aplikację WhatsApp.
  • Teraz musisz naciśnij czat, który chcesz zmienić kolor powiadomień.
  • Gdy jesteś w rozmowie, o której mowa. Wszystko co musisz zrobić to naciśnij trzy punkty, które pojawiają się powyżej po prawej stronie, aby otworzyć opcje.
  • Tutaj musisz naciśnij na zobacz kontakt. W przypadku grupy będzie to „informacja o grupie”.
  • Następnie idź tam, gdzie jest napisane Spersonalizowane powiadomienia.
  • Jeśli spojrzysz na opcję światła, będziesz miał do wyboru kilka kolorów. W ten sposób będziesz mógł dostosuj diodę powiadomień notification w zależności od tego, do kogo piszesz.

To światło LED czasami nie jest łatwe do znalezienia, ponieważ zależy to od tego, czy urządzenie mobilne jest dołączone lub nie. Są chwile, kiedy w telefonach takich jak LG K8 to światło można skonfigurować w dość skomplikowany sposób, ponieważ jest ono „ukryte”, że tak powiem.

Korzyści ze zmiany koloru powiadomień WhatsApp

To po prostu świetnie, ponieważ w ten sposób możesz klasyfikować czaty według koloru, na przykład: czerwony dla całej rodziny (m.in. siostra, ojciec, matka, kuzyni). Zielony dla znajomych i ewentualnie niebieski dla problemów zawodowych. Jeśli więc ktoś wyśle ​​Ci wiadomość, a dioda powiadomień Twojego urządzenia jest zielona, ​​oznacza to, że napisał do Ciebie jeden ze wszystkich znajomych, w przypadku niebieskiego byłby to ktoś z pracy, a czerwony od członka rodziny.

różne diody led i efekty

Jest dobry sposób, aby wiedzieć, kto wysyła ci wiadomość w pytaniu iw ten sposób, jeśli jesteś zajęty robieniem czegoś ważnego, nie będziesz tracić czasu na odblokowywanie telefonu komórkowego, aby zobaczyć, kto wysyła ci wiadomość. Jeśli jest to kolor, który nie jest ważny, możesz go później przejrzeć. To jedna z niewielu rzeczy, które możemy modyfikować w WhatsApp. Jeśli pozostaną jakieś inne pytania, możemy skontaktować się z WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram