Skip to content

Jak zmienić domyślną pamięć WhatsApp?

22 de wrzesień de 2023

WhatsApp to główna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych na świeciedzięki któremu możemy być w stałym kontakcie ze znajomymi, rodziną czy dowolnym kontaktem, nie tylko za pomocą SMS-ów, ale także wysyłając lub odbierając pliki audio, wideo, dokumenty czy inne treści, które nas interesują.

Problem w tym, że te pliki, które docierają do nas w WhatsApp, są przechowywane na naszych urządzeniach mobilnych i jeśli później chcemy uzyskać do nich dostęp, musimy wiedzieć, gdzie działa pamięć wewnętrzna komunikatora.

Dlatego w poniższych wierszach chcemy ci pokazać jak się dowiedzieć, gdzie WhatsApp zapisuje pliki.

Zmień domyślną pamięć w WhatsApp

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy wspomnieć, jest to, że jedna z zalet WhatsApp polega na tym, że domyślnie wszystkie pliki pobrane lub odebrane w aplikacji zapisywane są w pamięci urządzenia. Z biegiem czasu powoduje to zajęcie zbyt dużej ilości miejsca w pamięci wewnętrznej i dlatego możesz to zrobić są zainteresowani zmianą domyślnego miejsca przechowywania aplikacji WhatsApp.

W tym celu nasza rekomendacja dotyczy przenieś pliki WhatsApp na kartę SD lub MicroSDwięc pierwszą rzeczą będzie zainstalowanie jednej z tych kart pamięci, a następnie przechowywanie na niej plików, które otrzymujemy w WhatsApp.

Przechowuj pliki WhatsApp na karcie SD

W tym miejscu należy pamiętać, że konieczne jest sformatowanie karty pamięci w formacie exFAT, biorąc pod uwagę, że jest ona kompatybilna ze wszystkimi aplikacjami i plikami dostępnymi w telefonie komórkowym.

Następnie musisz zainstalować aplikacja stworzona specjalnie z tego powodu, taka jak wyżej wymienione pliki WhatsApp na SDktóre znajdziesz zarówno w sklepie z aplikacjami Google Play, jak i pod tym linkiem.

Automatyczne pobieranie plików WhatsApp na kartę SD jest dzięki tej aplikacji bardzo proste, a pierwszą konsekwencją tego jest oszczędność sporej ilości miejsca na naszym smartfonie.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać kartę SD lub MicroSD jako miejsce docelowe treści, które otrzymujemy w WhatsApp, abyśmy uniknęli komunikatu Pamięć pełna lub niewystarczająca ilość miejsca w pamięci wewnętrznej, która może pojawić się w takich przypadkach.

Oprócz, Aby uzyskać tę przewagę, nie musisz nawet rootować swojego smartfona.

Czy udało Ci się w ten sposób krok po kroku zmienić folder przechowywania plików WhatsApp?

dołącz do naszego kanału telegram