Skip to content

Jak tworzyć grupy WhatsApp i zapraszać inne osoby?

12 de listopad de 2021

Jednym z narzędzi oferowanych przez WhatsApp jest możliwość tworzenia grup czatowych. Okno, które może służyć do różnych celów, w zależności od jego twórcy. Tworzeniu grupy WhatsApp towarzyszą różne metody zapraszania uczestników, pod warunkiem, że: spełnione są pewne wymagania za stworzenie grupy.

Czym są grupy WhatsApp i jak działają?

Grupy WhatsApp rozumieją okna czatu, w których wchodzi w interakcję pewna liczba użytkowników w tym samym czasie. W tych grupach użytkownik będący twórcą i administratorem będzie mógł wyznaczać nowych członków i nowych administratorów.

Podstawowa funkcjonalność grupy polega na tym, że pozwala ona na otrzymanie treści tej samej wiadomości przez każdego członka; bez względu na typ pliku, który zawiera.

Do czego służą grupy WhatsApp i jakie przynoszą korzyści?

Główną zaletą grupy WhatsApp jest szybki przepływ informacji pomiędzy różnymi użytkownikami. Ponieważ pewna grupa osób ma wspólne zainteresowania, możesz utworzyć grupę, aby udostępniać treści na jej temat.

Narzędzie, które można wykorzystać do tworzenia reklamy dotyczącej firmy lub porównywania informacji na temat badań, żeby wymienić tylko kilka przydatnych scenariuszy.

Jak mogę samodzielnie utworzyć grupę WhatsApp? Krok po kroku

Aby utworzyć grupę WhatsApp, musisz wejść do aplikacji i przejść do opcji „Nowy czat”. Teraz musisz wybierz pole „Nowa grupa”, aby przejść do wybierania członków grupy spośród zarejestrowanych kontaktów.

Po wybraniu uczestników będziesz musiał zdefiniuj temat grupy, który służy jako jego nazwa. Oprócz zdjęcia lub ikony grupy, wybierając ją z galerii lub wybierając ją z aplikacji. Aby zakończyć tworzenie grupy, wybierz opcję „Utwórz”.

Zaproś ludzi do mojej utworzonej grupy WhatsApp

Istnieją dwa sposoby zapraszania uczestników do grupy WhatsApp: za pomocą adresu łącza lub kodu QR, który przekierowuje grupę. Aby skorzystać z tej ostatniej opcji, musisz wejdź do okna czatu grupy i dotknij tematu.

Tam musisz zaznaczyć pole „Link z zaproszeniem do grupy”. Ta sekcja przeniesie Cię do nowego okna, w którym wyświetlane są opcje udostępniania łącza; wybierz kod zdefiniowany jako „Kod QR”. Dlatego ci, którzy chcą zostać członkami, będą musieli tylko zeskanować wspomniany kod.

wyślij zaproszenie do grupy na WhatsApp

Jakie są ograniczenia dotyczące nazywania mojej grupy WhatsApp?

Ograniczenia, które WhatsApp określa dla nazwy lub tematu grupy, obejmują wyłącznie liczbę znaków; Ponieważ nie ma ograniczeń co do znaczenia nazwy. Możesz użyć maksymalnie 25 znaków, który obejmuje emotikony i białe znaki.

Czy istnieje limit liczby osób, które można dodać do grupy?

W WhatsApp maksymalna liczba osób, które można dodać do grupy, wynosi 256; ilość graniczna, która jest zdefiniowana, ponieważ 256 jest ilością limit informacji, które można przechowywać w jednym bajcie.

Co mam zrobić, jeśli chcę dodać osobę, której nie mam wśród swoich kontaktów?

Twórcy WhatsApp rozważyli ten scenariusz podczas programowania aplikacji mobilnej; aby przez link z zaproszeniem użytkownicy, których nie ma na Twojej liście kontaktów, mogą należeć do grupy. Aby to zrobić, będą musieli tylko wybrać link lub zeskanować kod QR, który przekierowuje do Twojej grupy WhatsApp.

Jak mogę uzyskać link z mojej grupy WhatsApp?

Aby zobaczyć link do grupy WhatsApp, musisz przejść do okna czatu grupowego i dotknąć tematu, który wyznaczył. Teraz będziesz musiał przesunąć nowe okno, aby zlokalizować i wybrać opcję „Łącze z zaproszeniem do grupy”; ten wygeneruje adres linku do grupy.

W tym samym oknie zobaczysz różne opcje udostępniania linku na innych platformach. Możesz także wybrać opcję „Resetuj link”, aby wyeliminować ważność poprzedniego i wygeneruj nowy link dla grupy.

wiadomość grupowa na WhatsApp

Jakich innych wskazówek i sztuczek użyję po utworzeniu mojej grupy na WhatsApp?

Grupy WhatsApp oferują różne narzędzia, z których mogą korzystać zarówno członkowie, jak i administrator. Jednak to ten ostatni ma większa pojemność konfiguracji o utworzonej przez Ciebie grupie.

Jak mogę nadać administratorowi kogoś innego w grupie?

Aby wyznaczyć nowego administratora, musisz wejść do okna czatu grupy i dotknąć tematu grupy, aby wyświetlić menu opcji. Wśród dostępnych opcji wybierz tę odpowiadającą „Ustawienia grupy” a następnie „Wyznacz administratorów grupy”.

Teraz możesz wybierz członków grupy chcesz zdefiniować jako administratorzy. Limit liczby administratorów grupy zależy od liczby uczestników grupy; ponieważ wszyscy członkowie mogą być jednocześnie administratorami.

Co zrobić, jeśli chcę usunąć kogoś z mojej grupy WhatsApp?

Jeśli chcesz usunąć członka grupy, musisz wejść do okna czatu tego samego i wybrać temat grupy. Teraz musisz dotknąć nazwy użytkownika, którego chcesz usunąć z grupy, i wybrać opcję „Usuń uczestnika”. Potwierdzając akcję, uczestnik zostanie wyeliminowany z grupy.

Jak dołączyć do grupy WhatsApp bez dodawania przez kogoś innego?

Jedynym sposobem, w jaki możesz wejść do grupy bez dodania przez członka grupy, jest link z zaproszeniem. Linki z zaproszeniami można publikować na innych platformach lub stronach internetowych spoza domeny WhatsApp. Więc dotykając jednego z nich, staniesz się częścią grupy, bez konieczności uzyskania zgody administratora z grupy.

dołącz do naszego kanału telegram