Skip to content

Jak zmniejszyć lub wyeliminować opóźnienia w grze Minecraft, aby zoptymalizować grę bez dodawania pamięci RAM

13 de Maj de 2021

Odkąd COVID 19 pojawił się na świecie, wszyscy musieliśmy przejść dość radykalne zmiany w naszym stylu życia. Dlatego dziś ludzie mogą powiedzieć, że nie wychodzą już tak często, że nie tak często chodzą do pracy i tak dalej prawie nie spotykają już swoich przyjaciół.

Jeśli wszyscy są w domu, oznacza to, że każdy będzie jeszcze bardziej zależny od swojego sprzętu elektronicznego. To fakt, ponieważ na całym świecie nastąpił wzrost popytu na usługi internetowe i elektroenergetyczne. Ponieważ wszyscy są w domu, gry wideo codziennie rekrutowali nowych bojowników.

Kiedy jesteś graczem po raz pierwszy lub jesteś w branży od bardzo krótkiego czasu, będziesz wiedział, że podstawową koncepcją jest szybkość, z jaką możesz zagrać w grę na swoim komputerze. Minecraft to jedna z najlepszych gier offline na Androida. Jeśli chcesz, aby działał szybciej na komputerze lub systemie Android, pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co to jest lag w Minecrafcie? Jak to wpływa na moją grę?

Lag to zjawisko, które występuje kiedy sprawy nie idą wystarczająco gładko w środowisku wirtualnym. Można powiedzieć, że im bardziej płynne są rzeczy, tym bardziej zespół jest zdolny do ich wykonania. W przypadku gier wideo mogą mieć sekcje graficzne, które mogą sprawić, że komputer nie będzie mógł ich płynnie uruchomić.

Jeśli Twoja gra nie działa płynnie, będziesz miał bardzo długi czas reakcji. Wyobraź sobie, że gra wysyła w twoją stronę pełzanie, ale jesteś leniwy. Nie było widać, jak pnącze przechodzi przez opóźnienie, ale gra cały czas rejestruje, że potwór zbliża się do ciebie. Kiedy wychodzisz z lagów i zdajesz sobie sprawę, że masz w pobliżu pnącza, jest już za późno, bo zginąłeś już w eksplozji.

Opóźnienie występuje, ponieważ gdy gra jest uruchomiona, komputer tak naprawdę generuje serię obrazów w bezpieczny sposób, które są rozmieszczone na ekranie, aby stworzyć iluzję płynności, jakby to było coś z prawdziwego życia. Im więcej obrazów wygeneruje komputer, tym lepiej będzie działać. Starsze komputery zwykle generują niewiele, a ich ilość jest mierzona w klatkach na sekundę.

Ludzie mają wizję, która pozwala nam doświadczać świata 30 klatek na sekundę. Zdecydowana większość gier próbuje na nich działać.

Jak wyeliminować lagi na moim komputerze bez dodawania pamięci RAM?

Przede wszystkim upewnij się, że Twój komputer obsługuje minimalne wymagania Minecrafta. Jeśli twój komputer je spełnia, ale ledwo, będziesz musiał niższa jakość grafiki gry, aby móc korzystać z płynności, z jaką jest wykonywana.

Aby to zrobić, musisz wstrzymać grę, a następnie przejść do sekcji opcji. W tym miejscu zobaczysz pole z napisem „Grafika”. Kliknij go, a zostaniesz przeniesiony do listy z opcjami graficznymi gry. Zalecamy usunięcie zaznaczenia pól „Ładna grafika”, „Miękkie oświetlenie”, „Piękne niebo” i „ruch głowy”.

Podobnie będziesz musiał zmniejszyć liczbę fragmentów ładowanych przez komputer na sekundę. Zwykle jest ustawiony na minimum.

gracz i minecraft zwierząt

Jak wyeliminować lagi w Minecraft Pocket Edition?

Ważne jest, aby unikać otwierania innych aplikacji w tle, ponieważ oznacza to, że Twój telefon nie może być w 100% przeznaczony do uruchamiania gry. Z drugiej strony, jeśli masz za dużo gier lub aplikacji pobranych na swój telefon, twój baran może być przeciążony i musisz zwolnić Ram swojego telefonu. Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest usunięcie aplikacji, których już nie używasz.

Unikaj też grania, gdy urządzenie jest podłączone lub podłączone do zasilania, ponieważ możesz również uszkodzić baterię. Na koniec ważne jest, abyś wiedział, że grasz też z dużą jasnością to sprawia, że ​​twój zespół za bardzo się stara.