Skip to content

Jak zmienić, zmodyfikować lub usunąć datę utworzenia pliku w systemie Windows

8 de październik de 2022

Wiele osób zastanawia się, jak zmienić datę utworzenia pliku w systemie Windows. Bo na przykład zmiana jego nazwy jest dość prosta. Nawet zmiana pliku folderu lub ukrycie lub umieszczenie hasła w pliku lub folderze w systemie Windows 7, 8 lub 10 jest dość łatwe.

AleZmiana daty jest łatwa? Odpowiedź brzmi tak, zmiana daty wspomnianego pliku jest dość prosta i zobaczymy, jak to zrobić poniżej.

Problem polega na tym, że sam system Windows nie pozwala na to, więc aby to osiągnąć, będziemy potrzebować całkiem przydatna aplikacja i intuicyjny o nazwie Attribute Changer.

Na szczęście ta aplikacja jest darmowa więc nie musisz nic płacić i możesz zmodyfikować kilka rzeczy poza datą utworzenia pliku, a nawet folderu.

Zmień datę plików w Windows

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to oczywiście połączyć się z siecią Wi-Fi bez hasła oraz pobrać i zainstalować Zmieniacz atrybutów. Istnieje wiele podobnych aplikacji.

Problem w tym, że wiele z nich jest opłacanych lub skomplikowane w użyciu. Zmieniacz atrybutów jest dość prosty i, jak powiedziałem powyżej, intuicyjny.

The aplikacja jest zainstalowana jak każdy inny, więc nie powinieneś mieć wielu problemów w tej sekcji. Będzie to kwestia dwukrotnego kliknięcia pobranego pliku, zaakceptowania umowy jak każdy inny program i klikania dalej, aż do zakończenia instalacji.

Edytuj datę plików w systemie Windows

Nadchodzi chwila prawdy i ta aplikacja pojawi się w eksploratorze plików. Po prostu użyjemy go z menu kontekstowego. Oznacza to, że możemy weź dowolny plikkliknij go prawym przyciskiem myszy, a pojawią się opcje aplikacji.

Więc po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na żądany plik zmień datę po prostu poszukaj opcji „Zmień atrybuty” i kliknij tę opcję.

Pojawi się nowe okno, w którym możesz zobaczyć dużą liczbę atrybutów, które: możesz modyfikować według własnych upodobań.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaznaczyć pole, które mówi „Zmień datę i godzinę”.

Poniżej zobaczysz, że do edycji są trzy rodzaje dat: Utworzono, zmodyfikowano, ostatni dostęp. Jeśli edytujesz jakieś zdjęcia, w zakładce poniżej znajduje się inna data, w której jest napisane „zdjęcie”.

To, co teraz zrobisz, to kliknięcie na daną datę i pojawi się kalendarz jak okna, wybierz nową datę i gotowe. W przypadku chęci zmiany czasu pliku, będzie to kwestia wybrania czasu i zmiany go za pomocą klawiatury.

Krótko mówiąc, możesz zmienić absolutnie wszystko, od daty utworzenia dokumentu do ostatniej modyfikacji i ostatniego dostępu. Gdy wszystko będzie gotowe, po prostu kliknij zaakceptuj pod wszystkim i gotowe.

Jak tylko naciśniesz akceptuj, zobaczysz jakiś raport gdzie pokazuje, jak wyglądają wszystkie wprowadzone zmiany, możesz nawet zobaczyć, czy zmiany nie zostały zastosowane, jeśli były.

Generalnie nie ma żadnego problemu, więc jedyne, co pozostało, to ponownie nacisnąć przycisk Akceptuj i to wszystko.

Aby potwierdzić, że zmiany zostały faktycznie przeprowadzone jedyne, co pozostało do zrobienia, to kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać Właściwości, aby sprawdzić, czy wszystkie dane zostały zmodyfikowane zgodnie z programem.

jak sam zobaczysz zmień datę plików w systemie Windows Jest to dość proste i osiągnięcie tego zajmie tylko kilka sekund. Windows możesz go pobrać za pośrednictwem oficjalnej strony Microsoft.

Zmieniacz atrybutów

pobierz komputer do zmiany atrybutów

Dowiedz się więcej o zmieniaczu atrybutów

Atrybut Changer to całkiem przydatne narzędzie do zmiany atrybutów lub specyfikacje pliku lub folderu dostępnego w Eksploratorze Windows. Wśród wprowadzanych przez niego modyfikacji możemy wymienić między innymi: zmianę statusu tylko do odczytu, datę i godzinę utworzenia.

Ta aplikacja może być używana z Windows XP, Vista, 7, 8 i 10. Pracuj ze specjalną zakładką narzędzi, aby manipulować informacjami, jak chcesz.

Jest to doskonały menedżer plików, podgląda wszystkie modyfikacje w szczegółowym oknie raportu przed ich zastosowaniem. Rozszerz możliwości oferowane przez Windows za darmo ze zmieniaczem atrybutów.

dołącz do naszego kanału telegram