Skip to content

Jak powiększyć lub zmniejszyć rozmiar ekranu mojego telefonu komórkowego z Androidem, iPhone’a lub komputera

23 de lipiec de 2023

W wielu przypadkach może się to okazać całkiem przydatne powiększyć lub zmniejszyć rozmiar ekranuz komputera lub urządzenia mobilnego, ponieważ możesz nie być w stanie dobrze zobaczyć szczegółów dowolnego obrazu lub dowolnego obszaru komputera.

Jeśli nadal nie wiesz, jak wykonać tę funkcję, powiemy Ci, że jest to całkowicie możliwe! Aż tak bardzo na komputerze, jak na telefonie komórkowym. Dzięki temu krok po kroku dowiesz się, jak zmienić rozmiar ekranu swojego urządzenia mobilnego lub komputera, na taki, który jest dla Ciebie o wiele wygodniejszy.

Jak powiększyć lub zmniejszyć ekran w Androidzie?

Jeśli chcesz rozszerz rozmiar ekranu lub czcionka i rozmiar liter w Androidzie, czy to Huawei, Motorola, Samsung, czy jakiekolwiek inne urządzenie. Sposób na to jest niezwykle prosty.

Dla powiększyć prawie cały ekran swojego urządzenia, będziesz musiał wykonać następujące kroki:

 1. przejdźmy do ustawień w menu aplikacji.
 2. Znajdziemy tu różne opcje, takie jak zmiana języka, koloru, a nawet rozmiaru klawiatury, ale Wybierzemy ten, który mówi ekran.
 3. Tutaj będziemy mieli opcje Rozmiar czcionki i rozmiar ekranu
 4. Możesz zmodyfikować te opcje aby zobaczyć, jak zmieniają się na urządzeniu.

Jak powiększyć lub zmniejszyć ekran na iPhonie?

urządzenia Apple’a nieznacznie się różnić w kolejnych krokach:

 1. Musisz dwukrotnie dotknij ekranu jednym palcem, aby zmniejszyć rozmiar, jeśli ikony są zbyt duże.
 2. Jeśli chcesz dezaktywować Zoom, możesz to zrobić Przejdź do ustawień
 3. Następnie ogólny.
 4. Następnie będziemy dostępność.
 5. I wreszcie przechodzimy do opcji Zoom, tutaj Możesz aktywować lub dezaktywować tę opcję.
 6. WhatsApp ma podobną opcję na naszym iPhonie i wtedy chcemy zmienić rozmiar czcionki, gdy wspomniana aplikacja.

Powiększanie lub pomniejszanie ekranu w systemie Windows

W systemie Windows mamy kilka opcji, aby móc powiększyć lub pomniejszyć wszystkie obiekty, które mamy na ekranie, iw ten sposób móc je wizualizować w bardziej komfortowy sposób.
W tym celu musimy wyjechać przytrzymaj klawisz sterujący (Ctrl), a następnie naciśnij przycisk „+”, aby powiększyć lub przycisk „-”, aby pomniejszyć. Ta metoda jest najłatwiejsza i można jej używać w programach Word, Chrome itp.

Powiększ lub pomniejsz ekran Windows za pomocą funkcji Zoom

Mamy inną metodę, która działa w podobny sposób do poprzedniej, ale tym razem zamierzamy to zrobić użyj kółka myszy. W ten sposób możemy zrobić szerszy Zoom do treści, które chcemy szczegółowo zobaczyć. Pamiętaj, że aby użyć kółka myszy do powiększania lub pomniejszania, musisz przytrzymać wciśnięty klawisz „Control (Ctrl)”, a następnie możesz użyć kółka myszy.

mobilny czarny kolor na drewnianej powierzchni

Rozwiń lub zmniejsz wszystkie elementy w systemie Windows

To, o czym wspomnieliśmy wcześniej, poszerza to, co robimy. Ale jeśli chcesz powiększyć lub zmniejszyć rozmiar całego ekranu komputera, aby wyglądał na wyraźniejszy i większy, możesz użyć „szkła powiększającego”, aby ułatwić oglądanie na ekranie. Ta opcja może zostać przywrócona w dowolnym momencie bez problemów.

 1. Klikamy na nią prawym przyciskiem myszy biurko (w pustym miejscu).
 2. Zostanie wyświetlone wyskakujące menu, robimy to Kliknij ustawienia wyświetlania.
 3. Znajdujemy opcję, która mówi zmienić rozmiar tekstu, aplikacje i inne elementy. Naciskamy tę opcję.
 4. Będzie to 100%, co jest domyślnym rozmiarem ekranu, ale możesz zmień go na swoje preferencje.
 5. Ponadto, jeśli chcesz poprawić jakość obrazu i powiększyć go, możesz zmienić rozdzielczość ekranu. Chociaż będzie to również zależeć od optymalnej rozdzielczości ekranu.

Możesz wypróbować obie opcje, aż znajdziesz tę, która naprawdę sprawi, że poczujesz się komfortowo. Jeśli któraś z opcji Cię nie przekonuje, możesz przywrócić wartości początkowe bez problemu, jeśli chcesz.

Jak powiększyć lub zmniejszyć ekran na komputerze Mac?

Na komputerze Mac jest to niezwykle proste. Wszystko, co zamierzamy zrobić, to przytrzymaj klawisz Opcja i „Apple” z fizycznej klawiatury. Następnie musisz nacisnąć klawisz „+”, który służy do zwiększania, a klawisz „-” służy do zmniejszania rozmiaru.

W przypadku, gdy twój zespół poprosi cię o aktywację funkcji doładowania. To możesz zrobić naciśnięcie klawisza opcji i „Apple” wraz z klawiszem gwiazdki. Jest to idealny sposób na powiększenie lub zmniejszenie rozmiaru ekranu na komputerze Mac.

dołącz do naszego kanału telegram