Skip to content

Jak utworzyć skrót do strony internetowej na iPhonie lub Androidzie

10 de wrzesień de 2023

Codziennie korzystamy z Internetu w wielu celach. Od odwiedzania sieci społecznościowych, oglądania filmów na YouTube, po odwiedzanie różnych stron internetowych.

Kiedy robimy to z komputera, mamy możliwość zapisania odwiedzanych przez nas witryn w ulubionych, aby móc później szybko do nich przejść, bez konieczności zapamiętywania adresu URL.

W przypadku urządzeń mobilnych, a dokładniej iPhone’a. Jest to również możliwe i właśnie dzisiaj się przekonamy jak utworzyć skrót do strony internetowej na iPhonie dzięki czemu możesz wejść na tę stronę szybciej i sprawniej, oszczędzając w ten sposób ogromną ilość czasu.

Utwórz skrót do strony internetowej na iPhonie

Na urządzeniach iPhone’a zazwyczaj używamy Safari, więc ten samouczek będzie oparty na tej przeglądarce.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć przeglądarkę Safari i wejść na żądaną stronę internetową.
  • Teraz musisz kliknąć ikonę ze strzałką, którą widzisz na dole.
  • Otworzy się wyskakujące menu z kilkoma opcjami. Tutaj będziesz mógł wybrać, czy chcesz dodać go do ulubionych w „Dodaj ulubione” lub dla szybszego dostępu możesz nacisnąć „Dodaj do ekranu głównego”.
  • Teraz będziesz musiał napisać imię dla ulubionego. Istnieją obawy, że jest to nazwa identyfikująca witrynę. lNastępnie ikona zostanie dodana do ekranu głównego że gdy go naciśniemy, automatycznie wejdziemy na stronę internetową.

Jak zrobić skrót do witryny na iPhonie

Po wykonaniu czynności opisanych powyżej, za każdym razem, gdy chcesz wejść na stronę internetową, po prostu kliknij ikonę i otworzy się Safari automatycznie z daną witryną.

Jest to dobry sposób, aby mieć bezpośredni dostęp do kilku ważnych stron internetowych i zaoszczędzić w ten sposób sporo czasu.

Pamiętaj o tym, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości jak utworzyć skrót do witryny na iPhonie Możesz zostawić to w sekcji komentarzy, którą znajdziesz nieco poniżej.

Jeśli masz więcej pytań na temat iOS lub chcesz dowiedzieć się czegoś nowego sztuczki dla iPhone’a. Na blogu znajdziesz wiele szczegółowo wyjaśnionych tutoriali, dzięki którym dowiesz się wszystkiego o swoim urządzeniu. Poradniki dość szczegółowe i jak najkrótsze zarówno dla doświadczonych użytkowników tego systemu operacyjnego, jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki.

Stwórz bezpośredni dostęp do strony internetowej z telefonu komórkowego

Jak utworzyć skrót do strony internetowej na Androidzie

Aby utworzyć skrót do strony internetowej, rozwiązaniem jest Firefox. Dzięki temu szybko wyeliminujemy wpisywanie adresu internetowego za każdym razem, gdy chcemy uzyskać do niego dostęp. W przypadku tej procedury musimy wykonać następujące czynności:

  • Wejdź do Firefoksa dla Android i przejdź do strony internetowej, do której chcesz utworzyć skrót.
  • Następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to nacisnąć menu (prawy górny róg lub dolna krawędź ekranu telefonu komórkowego) i przejdź do sekcji Strona.
  • Następnym krokiem będzie naciśnięcie Dodaj skrót do strony.
  • To będzie tyle, skrót do strony automatycznie pojawi się na ekranie głównym.

Jak zauważymy, jest to dość proste, jeśli postępujesz zgodnie z tym, co wyjaśniliśmy krok po kroku. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że jeśli będziesz chciał zmienić taki skrót, dana strona będzie konieczna. dodaj to do znaczniki a także odpowiednio zmienić tytuł odpowiedniego okna, można to zrobić po prostu wybierając Edytuj zakładki. dokładnie w Markery, Muszą nacisnąć i przytrzymać tę stronę internetową, a następnie wybrać opcję Dodaj skrót do strony.

Dzięki temu prostemu trikowi jest to możliwe dodawaj i odznaczaj je tyle razy, ile chcesz, dzięki czemu możesz mieć swoje ulubione strony internetowe na wyciągnięcie ręki; albo jeden, albo więcej, na dowolnym urządzeniu z systemem Android, a także na telefonie iPhone.

dołącz do naszego kanału telegram