Skip to content

Jak utworzyć skrót do strony internetowej lub dodać go do ekranu głównego w Chrome i Mozilli

5 de kwiecień de 2023

Większość czasu spędzamy siedząc przed komputerem spędzamy surfując po interneciedlatego z biegiem dni odwiedzamy setki stron internetowych, z których część staje się codziennością.

Jeśli jesteś jednym z użytkowników, którzy prawie codziennie odwiedzają te same witryny lub jeśli chcesz śledzić odwiedzoną stronę, powinieneś wiedzieć, że istnieje praktycznie samouczek niezbędne w tych przypadkach.

Zasadniczo polega na wygenerowaniu bezpośredniego dostępu do strony w formacie Pulpit komputera z systemem Windowsw taki sposób, że po prostu klikając w tę ikonę będziesz mógł otworzyć stronę w wybranej przeglądarce.

Najlepszą rzeczą w tym samouczku jest to, że można go przeprowadzić za pomocą głównych przeglądarek dostępnych na rynku, więc dalej pokażemy Ci krok po kroku, które musisz wykonać, aby utworzyć skróty na pulpicie w Edge, Chrome i Firefox.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby móc przeprowadzić tę procedurę, to posiadanie komputera z dostępem do Internetu i oczywiście z jedną z przeglądarek, które posiadamy wymienione powyżej zainstalowane w twoim zespole.

Utwórz skrót do strony internetowej na pulpicie za pomocą przeglądarki Microsoft Edge

Zacznijmy zatem krok po kroku dla utwórz skrót do strony internetowej na pulpicie naszego peceta z przeglądarką Microsoft Edge, następcą Internet Explorera firmy Redmond. Postępuj zgodnie z tą procedurą:

  • Otwórz przeglądarkę Edge, jak zawsze, i wprowadź dana strona internetowa
  • Z menu, które pojawi się w prawym górnym rogu, wybierz opcję Przypnij skrót. Możesz zdecydować, czy chcesz to zrobić na Start, czy na pasku zadań, więc zgodnie z tym, co wolisz

dodaj skrót wyszukiwania

Utwórz skrót do strony internetowej na pulpicie za pomocą przeglądarki Google Chrome

Użytkownicy przeglądarki Chrome, tej opracowanej przez ludzi z Google, również mają ciekawy krok po kroku które można zastosować w takich przypadkach, które składa się z następującej procedury:

  • Otwórz nowe okno Chrome w zwykły sposób i przejdź do strony, która Cię interesuje
  • Z przycisku Menu przeglądarki przejdź do Więcej narzędzi, a następnie Dodaj do pulpitu
  • W tym momencie skrót do tej strony zostanie utworzony na Twoim pulpicie, prawie bez marnowania czasu.

skrót do mozilli

Utwórz skrót do strony internetowej na pulpicie za pomocą przeglądarki Mozilla Firefox

I wreszcie mamy przypadek innej z najbardziej znanych przeglądarek na świecie, w przypadku Mozilli Firefoxo którym musimy powiedzieć, że procedura jest mniej więcej taka sama jak w poprzednich przypadkach, co następuje:

  • Otwórz przeglądarkę Firefox, a następnie przejdź do witryny, do której chcesz utworzyć skrót
  • Gdy się na nim znajdziesz, musisz kliknąć na kłódkę, która pojawia się w pasku adresu obok nazwy strony
  • Kiedy to zrobisz, zobaczysz Pulpit i możesz przenieść witrynę do dowolnego wolnego miejsca na nim.

Jak widać, jest to bardzo prosta procedura, która w rzeczywistości jest dostępna w wielu głównych przeglądarki rynkowewięc nie wahaj się i skorzystaj z niej następnym razem.

Na koniec, przed zakończeniem, nie chcieliśmy nie wspomnieć, że jeśli używasz przeglądarki, w której nie ma tej opcji, zawsze możesz zrób to w ten sam sposóbklikając prawym przyciskiem myszy dowolny wolny obszar Pulpitu.

W tym momencie należy wybrać opcję nowego dostępu bezpośredniego, wskazując trasę w naszej przeglądarce, po którym następuje parametr -urlktóre oczywiście musi być poprzedzone danym skrótem.

Po utworzeniu ikony na pulpicie możesz przeciągnij go na pasek zadań lub robić cokolwiek innego.

Konieczność bezpośredniego wejścia w określone linki sprawia, że ​​niezbędny jest szybki, łatwy i nieskomplikowany dostęp. I to jest to samo, że dzięki tym prostym krokom można go bez problemu dodać do pulpitu.

Czy udało Ci się utworzyć skrót do strony internetowej na pulpicie za pomocą tych samouczków?

dołącz do naszego kanału telegram