Skip to content

Co to jest progresywny plik JPEG? Po co to jest? Jak sprawdzić, czy plik JPEG jest w trybie progresywnym?

21 de lipiec de 2023

On Format obrazu JPEG Jest to jeden z najczęściej używanych formatów graficznych w sieci. Jest najczęściej używany do kolorowych i złożonych obrazów. Ale jak możemy je zidentyfikować, jeśli są postępowe?

Specyfikacja JPEG obejmuje szereg prawidłowych rozszerzeń plików, jednak najczęściej spotykane to .jpg i .jpeg, chociaż będziesz mógł je przekonwertować i utworzyć pliki JPEG, JPG, PNG, GIF, BMP za pomocą innych programów.

Bez względu na używane rozszerzenie, wszystkie obrazy JPEG Będą traktowani mniej więcej tak samo. Chociaż nie wszystkie obrazy JPEG są sobie równe.

W specyfikacji formatów obrazu jest mniej znane ustawienie. To ustawienie, zwane trybem progresywnym, może drastycznie poprawić wrażenia z użytkowania JPEG w sieci i być w stanie skopiować i wkleić ten obraz JPG ze strony internetowej

A Progressive JPEG jest odpowiednikiem JPEG Format wymiany grafiki GIF z przeplotem. Jest to obraz utworzony za pomocą zestawu algorytmów kompresji JPEG, który będzie „zanikał” w kolejnych falach linii.

Dopóki nie pojawi się pełny obraz. Tak samo jak on gify z przeplotem, progresywny JPEG to bardziej atrakcyjny sposób dostarczania obrazu przy szybkości połączenia modemowego.

Jak rozpoznać pliki Progressive JPEG?

Najważniejszym czynnikiem definiującym format obrazu jest ogólnie kompresja, metody są bardzo różne.

To sprawia, że ​​niektóre formaty są lepiej dopasowane niż inne, w zależności od sposobu wykorzystania obrazu. Nawet w formacie JPEGmożesz uzyskać bardzo różne wyniki w zależności od użytych ustawień eksportu.

wykorzystuje progresywne pliki jpeg

Pliki JPEG są dostępne w wersji podstawowej i progresywnej

Linia bazowa JPEG to obraz utworzony za pomocą algorytmu kompresji JPEG, który rozpocznie wyświetlanie obrazu, gdy dane staną się dostępne, linia po linii.

W przeglądarce internetowej można zobaczyć obrazy JPEG w formacie bazowym, gdy pojawiają się powoli, od góry obrazu do dna.

Progressive JPEG wyświetla obraz w taki sposób, że pokazuje rozmyte/niskiej jakości zdjęcie w całości, a następnie staje się jaśniejszy w miarę postępu. obraz jest pobierany.

  1. Z punktu widzenia o użytkowników komputerówProgresywne pliki JPEG wydają się ładować szybciej niż ich nieprogresywne odpowiedniki, ponieważ użytkownicy mają coś do powiedzenia.
  2. Gdy tylko początkowe dane obrazu dotrą do Twojej przeglądarki internetowej. To samo w sobie może znacznie poprawić twoje doświadczenie w przeglądaniu sieci.
  3. Dzięki temu mogą zdecydować, czy dany obraz jest dla nich interesujący. Jeśli nie, mogą przejść do innej strony internetowej bez czekania na wszystkie obraz do pobrania.
  1. Progresywny JPEG może być przydatny do wyświetlania obrazy z internetu lub jakiekolwiek inne źródło danych, w którym prędkość przesyłania danych lub przepustowość są ograniczone.
  2. jednak, jednak progresywne obrazy JPEG wydają się ładować szybciej niż nieprogresywne obrazy JPEG.
  3. W rzeczywistości ładowanie trwa dłużej. Wymagają również więcej pamięci RAM i jej charakterystyki Baran przeglądać i nie są dobrze obsługiwane we wszystkich przeglądarkach internetowych.

Twórz progresywne pliki JPEG bez potrzeby korzystania z programów

Teraz ci powiemy jak utworzyć szybki i łatwy progresywny plik jpeg. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć obraz, przejść do plików, wybierając opcję „zapisz dla Internetu”.

Wybranie tej opcji powoduje otwarcie menu w ramach menu formatów musisz wybrać JPEGwykonując te dwa kroki, już optymalizujesz obraz, jeśli chcesz być bardziej szczegółowy, masz różne opcje, które dadzą ci to, czego potrzebujesz, takie jak:

  • ustawione: w tej opcji możesz zoptymalizować rozmiar pliku lub określić, czy przesyłać w formacie JPEG lub GIF automatycznie.
  • menu jakości: tutaj będziesz mógł zmienić jakość obrazu w ładowaniu, może to być opcja pewna lub progresywna.
  • Profil ICC: ten profil jest używany przez niektóre przeglądarki do poprawiania koloru, jeśli chcesz go zachować, wystarczy wybrać opcję „Profil ICC”.

Zapisywanie pliku JPEG w trybie progresywnym jest bardzo łatwepo konfiguracjach wystarczy kliknąć zapisz, zalecamy zawsze nadawać plikowi inną nazwę, aby nie naruszyć oryginału.

dołącz do naszego kanału telegram