Skip to content

Jak zrobić układ semantyczny za pomocą HTML5 – struktura semantyczna HTML5

5 de lipiec de 2023

Strony internetowe stały się dziś tzw podstawowe narzędzie dla wielu osób. Cóż, w nim znajdujemy alternatywy i rozwiązania prawie wszystkich naszych problemów, są strony, które pomagają wykryć plagiat pracy, artykułu lub dokumentu. Nawet strony projektowe do tworzenia między innymi logo, obrazów.

I nie tylko to, są też inne Pozwalają naszej kreatywności lataći dają nam możliwość cyfrowego tworzenia wizytówek, kartek świątecznych, plakatów i innych elementów projektu.

Ale nic z tego byłoby możliwe bez układu semantycznego, który daje kod, który będzie używany przez projektanta lub twórcę strony internetowej, w momencie jej tworzenia. Jeśli interesuje Cię temat tworzenia nowych stron internetowych, wyjaśnimy trochę, jak przeprowadzić proces układu semantycznego za pomocą HTML5. Zwróć uwagę na samouczek.

Jaki jest układ strony internetowej?

Przed rozpoczęciem należy wyjaśnić, co. Układ strony internetowej nie jest nawet taki łatwyNie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Layout można rozumieć jako czynność polegającą na przeniesieniu projektu lub pomysłu ze strony internetowej do kodu HTML.

Innymi słowy, byłoby przetłumaczyć pomysł lub projekt stworzonegor ze strony do kodu, który ożywi ją. Określenie lokalizacji wszystkich elementów, które będą do niego należeć. Oprócz stylów, efektów, animacji i praktycznie całej posiadanej zawartości.

więc jeśli Chcesz opanować podstawy? aby móc zaprojektować stronę internetową. Wykorzystuje kod HTML5 i zachowuje pełny sens semantyczny, będąc użytecznym dla przeglądarek internetowych. W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce, ten przewodnik jest dla Ciebie.

Dlaczego warto używać HTML5 zamiast XHTML?

Mimo wielu programiści używają zarówno HTML, jak i XHTML, jest między nimi pewna różnica. Ci, którzy ich używają, często grupują lub oddzielają elementy za pomocą div, aby je nałożyć. Co jest funkcjonalne, nawet jeśli masz około 40 div definiujących strukturę projektu lub strony internetowej.

Dla każdego, kto wie, co to oznacza, nie będzie nic dziwnego ani trudnego do zrozumienia. Jednak przeglądarkom internetowym trudno jest zrozumieć treść tych wierszy kodu. Ponieważ nie można rozróżnić różnych treści platformy elektronicznej na podstawie sposobu, w jaki jest napisana.

Wrócić do dotknąć na temat tego małego szczegółu faktu co czyni różnicę między HTML5 a XHTML. Ponieważ pierwszy wymieniony ma etykiety do zdefiniowania lub strukturę w sposób semantyczny. W przeciwieństwie do swojego konkurenta, który nie ma możliwości ani wsparcia dla tych tagów.

Traktowanie HTML5 jako kodu semantycznego, ponieważ jego podstawowa struktura ma sens dla wyszukiwarek. Dlatego w ramach tematu tego tekstu ma to sens dla SEO. Umożliwienie dowolnej przeglądarce internetowej określenia każdej części strony, nawet jeśli nie zawiera ona treści. Jak jest to logiczne i konieczne, zdefiniujemy, które etykiety zapewniają największe znaczenie semantyczne.

człowiek za pomocą komputera

Tagi o większym znaczeniu semantycznym

  1. Aby określić, co jest główną częścią strony internetowej i określić, jakie treści się na niej znajdują, używany jest znacznik nagłówka.
  2. Znacznik nav jest odpowiedzialny za reprezentowanie menu. Bycie rozpoznawanym przez wyszukiwarki jako struktura nawigacyjna strony internetowej.
  3. Termin używany do grupowania i określania tytułów naszej strony internetowej oraz nadawania im odpowiedniego znaczenia to hgroup.
  4. Sekcja i artykuł to znacznik, który zastępuje warstwy div, które wcześniej były odpowiedzialne za definiowanie elementów strony internetowej. Te nowe etykiety są znacznie bardziej przydatne, ponieważ pozwalają na zdefiniowanie podstawowych artykułów i sekcji w ich obrębie.
  5. Aside odpowiada za definiowanie i jednoczesne grupowanie określonych typów elementów na stronie internetowej. W szczególności treści drugorzędne, takie jak boczne kolumny lub boczne panele informacyjne.
  6. W celu zdefiniowania i jednoczesnego pogrupowania elementów wchodzących w skład stopki strony internetowej wykorzystywana jest etykieta.

dołącz do naszego kanału telegram