Skip to content
Mac

Jak zmienić uprawnienia zewnętrznego dysku twardego na komputerze Mac

31 de styczeń de 2021

Możemy wprowadzić pewne zmiany w naszych urządzeniach, zwłaszcza tych, których będziemy używać zewnętrznie, czyli takich, które podłączymy do naszego komputera, takich jak dyski twarde, pamięci USB itp. W następnym artykule pokażemy, co zrobić, jeśli chcesz zmienić uprawnienia zewnętrznego dysku twardego na komputerze Mac.

Wiemy już, że zmiany, które wprowadzamy w zakresie uprawnień, określą, kto może wprowadzać zmiany lub wyświetlać określone informacje w naszych plikach, folderach i dyskach. wewnętrzne lub zewnętrzne.

Jest to bardzo łatwe do zrobienia na komputerach Mac, na przykład możesz nadać uprawnienia użytkownikom, którzy udostępniają lub łączą się z Twoim Prochowiec, aby widzieli pliki, ale nie mogą ich modyfikować.

Zwykle jest to zadanie, o którym powinieneś wiedzieć, jeśli jesteś osobą, która zarządza uprawnieniami na Twoim komputerze, ale jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie przejmuj się tym samouczkiem, będziesz wiedział, co powinieneś zrobić. Jak zrobiliśmy w innym artykule, który może pokazać kroki, które należy wykonać, aby zmienić atrybuty dysku twardego tylko do odczytu w systemie Windows.

Jak zmienić uprawnienia zewnętrznego dysku twardego na komputerze Mac

Następnie pokażemy Ci, co musisz zrobić, aby móc przypisać uprawnienia nawet zewnętrzny dysk twardy że połączymy się na Apple Mac. Te kroki działają tak samo dla indywidualnych użytkowników i grup. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podłączenie zewnętrznego dysku twardego do komputera, następnie należy go zaznaczyć i wybrać opcję Plik.

Następnym krokiem jest kliknięcie opcji Pobierz informacje, w tym miejscu opcja powinna być widoczna Udostępnianie i uprawnienia. Jeśli nie, musisz kliknąć trójkąt, aby wyświetlić menu, a tutaj znajdziesz tę opcję. Następnie przechodzisz do ikony kłódki i zamierzasz ją kliknąć, aby ją odblokować.

Następnym krokiem jest dodanie następujących informacji, nazwy administratora i hasła, następnie musisz wybrać lub zaznaczyć jedną z nazw znajdujących się w kolumnie. Następnie musisz wybrać jeden z uprawnień w menu, Odczyt i zapis, jeśli wybierzesz tę opcję, pozwoli to użytkownikom otwierać dysk i modyfikować jego zawartość.

Różne opcje zmiany uprawnień dysku twardego

Opcja Tylko zapis, jeśli wybierzesz tę alternatywę, możesz tylko zapisywać w niej informacje, bez dostępu do ich otwierania. I na koniec opcja Brak dostępu, gdzie dostęp do dysku jest zablokowany, kiedy tylko chcesz, możesz cofnąć wprowadzone zmiany w uprawnieniach administratora, wchodząc w sekcję Udostępnianie i uprawnienia.

Po otwarciu okna przejdź bezpośrednio do opcji Akcja, zaznacz ją iz menu wybierz opcję Przywróć zmiany. Jeśli chcesz nadać uprawnienia do wszystkich elementów na dysku, musisz wykonać następujące czynności, wybrać podłączony dysk, a następnie kliknąć Plik, a następnie Zdobyć informację, gdzie można również odzyskać informacje, jeśli dysk został uszkodzony

Kolejnym krokiem jest kliknięcie w ikonę w postaci kłódki, aby została odblokowana i wpisanie nazwy Administratora oraz hasła.

Następnie w menu wybierz opcję Akcja i znajdź i wybierz opcję Zastosuj dla wszystkich elementów. Następnym jest, gdy chcesz zmienić właściciela przedmiotu, w takich przypadkach musisz wykonać następujące czynności, najpierw musisz wybrać przedmiot, a następnie Plik, a następnie uzyskać informacje, kliknij kłódkętak, że jest odblokowany.

Następnym krokiem jest wprowadzenie nazwy jako administratora i dodanie hasła, jeśli tej nazwy nie ma na liście, musisz wykonać następujące czynności. Przejdź do opcji Dodaj, aby móc wprowadzić nową nazwę.

Po wykonaniu tego kroku wybierz tę nazwę w kolumnie, kliknij Czynność, a następnie wybierz opcję Uczyń __ jako właściciela.

dysk twardy Mac

Ponieważ zawsze możesz cofnąć wprowadzone zmiany, w tym celu przejdź do sekcji Udostępnianie i uprawnienia. Następnie kliknij opcję Akcja i na koniec wybierz opcję Przywróć zmiany.

I tak doszliśmy do końca tego samouczka, który szczegółowo wyjaśnia kroki, które musisz podjąć zmienić uprawnienia zewnętrznego dysku twardego na komputerze Mac.