Skip to content

Jak ZMIENIĆ SWÓJ NUMER w WhatsApp bez utraty rozmów i kontaktów

30 de styczeń de 2021

Funkcja zmienić swój numer telefonu w WhatsApp pozwala zmienić numer powiązany z Twoim kontem na tym samym urządzeniu, na którym jest bez utraty prowadzonych rozmów i kontaktów.

Zmieniając numer telefonu powiązany z kontem WhatsApp, przenosisz informacje z konta na inny numer. Możesz także zmienić liczbę tyle razy, ile chcesz, nie tracąc niczego.

Możesz utworzyć kopię zapasową swoich czatów przed rozpoczęciem procesu, aby zwiększyć bezpieczeństwo, chociaż naprawdę nie jest to konieczne.

Jak zmienić mój numer telefonu na WhatsApp w kilku krokach

Dla zmienić numer telefonu konta WhatsApp bez utraty rozmów i kontaktów wykonaj kolejne kroki:

Aby rozpocząć, musisz sprawdzić, czy Twoje konto WhatsApp jest powiązane z poprzednim numerem, możesz go zobaczyć, wchodząc w ustawienia aplikacji, a następnie klikając swoje zdjęcie profilowe.

Następnie musisz umieścić nową kartę SIM w swoim urządzeniu. Jeśli tego nie zrobiłeś, wyłącz telefon lub przełącz go w tryb samolotowy i włóż nowy chip. Następnie włącz telefon i uaktywnij dane, aby rozpoznał zmianę karty SIM.

Następną rzeczą będzie wejście do aplikacji, a następnie dostęp do menu WhatsApp. Następnie kliknij „Ustawienia> Konto> Zmień numer ”. Ten ostatni jest reprezentowany przez ikonę karty SIM.

Po wejściu do tej sekcji zostanie wyjaśnione, że zmiana numeru telefonu spowoduje przeniesienie ustawień, grup i informacji o koncie. Przed kontynuowaniem Upewnij się, że możesz odbierać wiadomości SMS i połączenia z nowego numeru.

Jeśli masz numer telefonu i nowe urządzenia, musisz wykonać ten proces na starym urządzeniu aby upewnić się, że nie stracisz żadnych danych. Jeśli jesteś pewien, że chcesz kontynuować, kliknij zielony przycisk „Dalej”.

W pierwszym polu nowego ekranu, który się otworzył, poprosi Cię o wprowadzenie starego numeru telefonu z kodem kraju i numerem kierunkowym bez 0 (zero) i bez 15 (piętnaście).

W drugim polu poprosi Cię o wpisanie nowego numeru telefonu z numerem kierunkowym kraju i numerem kierunkowym bez 0 (zero) i bez 15 (piętnaście), czyli w taki sam sposób, jak zrobiłeś to w poprzednim krok.

Po zakończeniu kliknij zielony przycisk „Dalej”. kontynuować. W końcu zapyta cię zweryfikuj swój numer, używając sześciocyfrowego kodu który zostanie wysłany SMS-em lub przez połączenie głosowe. Ty decydujesz o sposobie jej otrzymania. Jeśli kod weryfikacyjny nigdy do Ciebie nie dotrze, musisz wykonać serię kroków.

Po zakończeniu tego procesu przypominamy, że możesz teraz bez problemów zalogować się do WhatsApp Web z nowego numeru telefonu.

numer aplikacji WhatsApp

Jak powiadomić kontakty o zmianie numeru telefonu

Wreszcie WhatsApp daje Ci możliwość powiadomić swoje kontakty o zmianie numeru. Zalecamy, abyś to zrobił, ponieważ w przeciwnym razie reszta kontaktów nie będzie wiedziała, że ​​to zrobiłeś, a gdy nadejdzie czas, że chcą się z Tobą skontaktować przez połączenie głosowe, zrobią to na Twój stary numer bez odpowiedzi.

W ten sposób kontakty, które otrzymały Twoje powiadomienie zmienią numer telefonu w swoim katalogu. Tylko osoby, które są uczestnikami grupy Twoich czatów, zostaną powiadomione o zmianie za pośrednictwem wiadomości w grupie.

Możesz wybrać powiadomienie wszystkich kontaktów, kontaktów, z którymi prowadzisz czat lub rozmowę na karcie czatów lub dostosować swoją listę kontaktów, za pomocą której możesz wybrać osoby, które masz na liście kontaktów i chcesz powiadomić o tej zmianie .

Jak widać, zmiana numeru telefonu, z którym jest powiązane Twoje konto WhatsApp, jest bardzo prosta i zajmie to tylko kilka minut. Jeśli jednak masz pytania dotyczące tego samouczka, możesz zostawić go poniżej w komentarzach, abyśmy mogli Ci pomóc.