Skip to content

Jak zmienić konto firmowe na profil osobisty na Instagramie – przestań być profilem biznesowym

7 de kwiecień de 2021

Jeśli posiadasz konto firmowe na Instagramie i chcesz je zmienić na konto osobiste, ale nie wiesz jak to zrobić to dobrze trafiłeś, bo w tym tutorialu pokażemy Ci krok po kroku Jak zmienić konto firmowe na profil osobisty na Instagramie – Przestań być profilem firmowym.

Kroki, aby zmienić konto firmowe na Instagramie na profil osobisty

Zmiana konta firmowego na konto osobiste na Instagramie jest bardzo prosta; musisz jednak pamiętać, że zmieniając konto firmowe na konto osobiste statystyki, które posiadałeś do tego momentu na Instagramie, zostaną usunięte. Ponadto konto osobiste nie zapewni Twojej firmie wszystkich korzyści, jakie może zaoferować konto firmowe.

 1. Uzyskaj dostęp do swojego konta na Instagramie wprowadzenie zwykłych danych.
 2. Po zalogowaniu się na swoje konto firmowe przejdź do prawego dolnego rogu i Kliknij na zdjęcie lub zdjęcie przedstawiające profil Twojej firmy.
 3. Będąc w swoim profilu, kliknij trzy poziome paski znajduje się w prawym górnym rogu.
 4. W wyświetlonym menu należy kliknąć opcję „Oprawa” (Ustawienia), ta opcja ma ikonę koła zębatego po prawej stronie.
 5. W nowym menu wybierz „Rachunek”.
 6. W sekcji „Konto” należy kliknąć opcję «Przełącz na konto osobiste».
 7. Na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający; kliknij opcję „Zmiana” jeśli na pewno chcesz zmienić swoje konto firmowe na konto osobiste.
 8. Na tym etapie Twoje konto na Instagramie przestało być kontem biznesowym, aby być kontem osobistym.

Pamiętaj, że zmiana typu konta dodatkowo usunie wszystkie Twoje statystyki nie będziesz w stanie tworzyć reklam z taką swobodą tak jak w przypadku konta firmowego. Jeśli w dowolnym momencie zechcesz cofnąć zmianę konta, możesz to zrobić, wykonując powyższe kroki.

Różnice między kontem osobistym a kontem firmowym

Konto osobiste

 1. Ten typ konta na Instagramie jest często używany użytek prywatnyMożesz w nim śledzić konta artystów, wiadomości, marki lub influencerów; Możesz także publikować zdjęcia i filmy ze swoich codziennych czynności, nigdy nie można tego zrobić na koncie, na którym promujesz swoją markę lub firmę.
 2. Możesz dodać linki do biografii swojego konta, ale nie można dodać przycisku kontaktu ani kategorii biznesowych.
 3. Nie będziesz mieć dostępu do statystyk swojego profilu.
 4. Z tego typu kontem będziesz mieć limity generowania płatnych reklam, ponieważ To konto nie jest przeznaczone do promowania żadnego rodzaju działalności.

Konto biznesowe

 1. Z kontem firmowym możesz nagłośnić swoją firmę lub markę szybciej, docierając do większej liczby osób.
 2. Możliwe jest również dodanie przycisków, które natychmiast przekierowują przyszłych klientów do firmowej poczty e-mail, strony internetowej lub WhatsApp; Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy mogą skontaktować się z firmą, jeśli są zainteresowani usługami lub produktami.
 3. Co prawda stworzenie strony internetowej przydaje się do nagłośnienia Twojej marki czy biznesu, ale obecnie serwis społecznościowy Instagram jest szeroko wykorzystywany przez użytkowników do wyszukiwania usług i produktów, więc konto firmowe będzie bardzo przydatne w tym czasie.
 4. Możesz korzystać ze statystyk generowanych przez Instagram aby poznać wpływ, jaki Twoje publikacje i historie wywierają na użytkowników śledzących Twoją stronę, w ten sposób możesz poprawić jakość swoich reklam.

  kobieta próbuje zmienić swoje konto firmowe na profil osobisty

 5. Statystyki Instagrama pozwolą Ci również zobaczyć, co rodzaj odbiorców (mężczyzna lub kobieta) jest zainteresowany Twoim kontem.
 6. W przypadku tego typu konta nie można publikować filmów, zdjęć ani osobistych zdjęć, ponieważ splamiłbyś wizerunek firmy lub marki.

Przed zmianą konta firmowego na konto osobiste przeanalizuj zalety i wady że ta zmiana wpłynie na Twój biznes. Ale jeśli chcesz mieć konto osobiste, możesz utworzyć osobisty profil na Instagramie, aby śledzić swoich ulubionych artystów, influencerów lub znajomych, nawet z tego typu kontem możesz przesyłać filmy i zdjęcia, stosując najlepsze filtry, aby mieć unikalne i oryginalne obrazy.

dołącz do naszego kanału telegram