Skip to content

Jak zmienić język pliku PDF?

5 de maj de 2023

Pliki w formacie PDF Są szeroko stosowane na świecie, za ich pomocą można przesyłać ważne treści, których nie da się łatwo zmodyfikować ani skopiować. To ostatnie wynika z faktu, że pliki PDF można skonfigurować w taki sposób, że ich zawartość nie może zostać skopiowana i wklejona do innego dokumentu. Jest to bardzo przydatne, jeśli chodzi o utrudnianie plagiatu, ale jeśli chodzi o zmianę języka, robi się to skomplikowane.

Jeśli otrzymamy produkt, jakikolwiek by on nie był, instrukcje użytkowania są zazwyczaj podawane w formie cyfrowej, w dokumencie PDF. Wiele razy przychodzą w języku innym niż nasz, jak na przykład angielski, więc musimy to przetłumaczyć. Jeśli dokument jest chroniony, czynność tłumaczenia dokumentu staje się złożona.

Jak już wspomnieliśmy, chronione dokumenty uniemożliwiają kopiowanie i wklejanie treści do innych, co właśnie robimy, gdy musimy tłumaczyć. Ale nie martw się tutaj Obejrzyj Jak to zrobić, nauczymy Cię, jak łatwo zmienić język pliku PDF.

Użyj tłumacza Google

Najbardziej znanym tłumaczem na świecie jest Google, więc nie powinieneś ignorować tej opcji, która jest dość prosta. Zwykle używamy go, kopiując tekst, który chcemy przetłumaczyć, z oryginalnego dokumentu i wklejając go w odpowiednie pole. Ale jeśli dokument jest poprawionym plikiem PDF, możesz to zrobić również tutaj.

Ważne jest, abyś wiedział, że możesz przetłumaczyć cały dokument na tej stronie, bez konieczności kopiowania i wklejania samego tekstu. Możesz przesłać cały dokument do tłumacza, o ile są one odpowiednio sformatowane. Dozwolone formaty to: doc, docx, odf, pdf, ppt, pptx, ps, rtf, txt, xls lub xlsx.

Procedura tłumaczenia dokumentu jest następująca:

 • Wejdz do Oficjalna strona z tłumacza Google.
 • Wybierz kartę, która mówi „Dokumenty”.
 • Wskazuje język oryginalnego dokumentu oraz język, na który chcesz zmienić lub przetłumaczyć.
 • Wybierz dokument, klikając „Eksploruj komputer”.
 • Po załadowaniu dokumentu kliknij „Tłumaczyć”.

Gotowy! W ten prosty sposób otrzymasz przetłumaczyć cały dokument PDF które masz Istnieją jednak inne aplikacje, które to umożliwiają, pokażemy je poniżej.

Użyj programu Microsoft Word jako narzędzia do tłumaczenia

Powinieneś wiedzieć, że Microsoft oferuje to wszechstronne narzędzie w swoim programie tekstowym „Słowo”. Jego użycie jest dość proste, nawet jeśli dokument jest w formacie PDF, możesz go również przesłać i przetłumaczyć.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to umieścić w swoich plikach dokument PDF, dla którego chcesz zmienić język. Musisz go otworzyć za pomocą programu „Microsoft Word”Aby to zrobić, kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą programu Microsoft Word”. Zaakceptuj pojawiające się komunikaty, a po załadowaniu pliku zlokalizuj kartę „Recenzja” i wybierz „Tłumaczyć”.

Po wybraniu języka, który chcesz uzyskać i podaniu „Zaakceptować” Prześle cię do swojego serwera internetowego, gdzie wskaże tłumaczenie.

Użyj DocTranslator jako innej alternatywy

Powinieneś wiedzieć, że w Internecie masz również narzędzia takie jak DocTranslator Do zmienić język pliku PDF. Ta opcja z Tłumaczyć Możesz go łatwo zastosować, możesz nawet przekonwertować format pliku PDF na Word. Aby to zrobić, wykonaj następujące proste kroki:

 • Otwórz z przeglądarki plik witryna tłumacza dokumentów.
 • Wybierz przycisk, który mówi „Tłumacz”.
 • Znajdź w centralnej części strony przycisk z napisem „Przesyłanie pliku”.

 • Wybierz w swoich dokumentach ten, który chcesz przetłumaczyć i kliknij „Zaakceptować.
 • Poczekaj, aż platforma automatycznie wykryje oryginalny język. Następnie kliknij „Tłumaczyć”.
 • Gotowy! Szybko i łatwo przetłumaczysz dokument PDF.

Tłumacz offline

Może się tak zdarzyć nie mam połączenia z internetem i musisz przetłumaczyć plik PDF, w tym celu możesz zainstalować aplikację Multilizer PDF Translator. Ta aplikacja może być używana do krótkie dokumenty, nieprzekraczające 15 stronJeśli przekroczą tę kwotę, musisz zapłacić. Więc masz tę opcję pod ręką, pobierz aplikację z Internetu i miej ją jako alternatywę dla tych krótkich dokumentów.

Czy zauważyłeś, że zmiana języka chronionego dokumentu PDF jest łatwa? Kogo Zobacz, jak to zrobić Uczymy Cię o tym i więcej, koniecznie przeczytaj nasze artykuły.

dołącz do naszego kanału telegram