Skip to content

Jak zmienić i ustawić domyślną pamięć w Samsung J2, J2 Prime, J3, J5

20 de marzec de 2023

Niestety pojawia się wiele urządzeń mobilnych z bardzo małą ilością miejsca do przechowywaniazwłaszcza te z 8 GB miejsca.

Które są na ogół lewą połową przynajmniej w systemie operacyjnym i dużą część w aplikacjach, pozostawiając nam bardzo mało miejsca na przechowywanie naszych rzeczy lub instalowanie różnych aplikacji.

Do tego musimy dodać aplikacje typu WhatsApp że jeśli jesteśmy w grupie, to normalne jest przesyłanie wielu plików zdjęć i filmów i szybko nasza przestrzeń zaczyna się znacznie zmniejszać.

W ten sposób możesz zmienić pamięć telefonu Samsung J5

Jak zobaczysz, wśród zdjęć, które się robi, filmów, które nagrywamy, a na dodatek tych, które otrzymujemy za pośrednictwem WhatsApp, dodając aplikacje takie jak Facebook, które wiedzą, jak żałować między 100-300 MB i inne. Przestrzeń, którą możemy mieć do dyspozycji, nie jest zbyt duża, by ją określić.

Na szczęście Samsung J5 ma slot microSD, więc można go kupić, nawet jeśli ma 16 GB, chociaż jest to zalecane, jeśli często używasz aparatu i to, Idealnie byłoby, gdyby miał 32 GB.

Z kolei możesz skonfigurować WhatsApp tak, aby domyślna pamięć to microSD i że nawet zdjęcia i filmy nie są automatycznie pobierane do naszego Samsunga J5, ale trzeba je pobierać jeden po drugim, jeśli nie jesteś zainteresowany, nic nie pobierasz i oczywiście nie zajmujesz miejsca.

Aby skonfigurować każdą aplikację na karcie microSD należy ją wprowadzić np. w ustawieniach aparatu i wyszukać, aby wybrać zdjęcia i filmy są domyślnie zapisywane na karcie microSD.

Zatem będziesz miał w pełni dostępną pamięć wewnętrzną instalować aplikacje (przynajmniej wolne miejsce).

Następnym razem, gdy będziesz kupować telefon komórkowy, przywiązuj dużą wagę do każdego jego aspektu, a przede wszystkim do przestrzeni dyskowej, znam ludzi z telefonami komórkowymi z niższej półki, którzy nie mogą nawet zaktualizuj Facebooka lub WhatsApp bez odinstalowywania innych aplikacji lub usuwania dużej liczby zdjęć.

Tę sekcję należy wziąć pod uwagę przed zakupem, ponieważ po zakupie pamięci wewnętrznej jest ona taka, jaka jest i nie można jej zastosować, pamiętaj, że microSD służy do pewnych rzeczy, ale nie instalować zbyt ciężkich aplikacji, takich jak gry itp. Więc śledź ten temat.

Rozwiąż problemy z pamięcią mobilną Samsung J5

Przedmiot przechowywania zawsze To był problem od czasu pojawienia się Androida, wyraźnie w zależności od posiadanego modelu. Ponieważ w przypadku, gdy masz 8 GB, możesz mieć tylko połowę tego, dlatego ważne jest, aby kupować urządzenia, które przekraczają 16 GB pamięci tak lub tak.

W każdym razie karta micro SD w skrócie są zbawieniem. Ponieważ można łatwo skonfigurować na przykład aparat tak, aby wszystkie nagrane zdjęcia lub filmy były automatycznie i natychmiast zapisywane właśnie w nim.

Oprócz tego, jak powiedziałem wcześniej, możemy przenieść niektóre aplikacje, których używamy zbyt często i ogólnie nigdy nie usuwane jak np WhatsApp co pozwala nam przenieść tę aplikację na naszą kartę microSD bez żadnego problemu.

Z kolei dla bardziej zaawansowanych użytkowników moja najlepsza rekomendacja polega na tym, że zrootujesz Samsung J5 dzięki czemu w ten sposób możesz mieć większą swobodę przy podejmowaniu decyzji, gdzie zainstalować lub zapisać różne różnorodne pliki na swoim smartfonie.

W skrócie przejąć kontrolę nad tą sytuacją co może doprowadzić cię do szaleństwa. Chociaż musisz pamiętać, że jeśli zrootujesz swój telefon komórkowy, może on utracić gwarancję, jeśli jest nowy i potrzebujesz go.

Jak zobaczysz, oszczędzanie miejsca lub zmiana pamięci w Samsungu J5 nie jest zbyt skomplikowana, jak powiedziałem na początku, niektóre aplikacje nie pozwalają na przeniesienie na microSD więc też nie jest to magiczne rozwiązanie, ale niestety nie ma innej skutecznej na dłuższą metę metody.

Co zalecamy, jeśli czy to jest np pobierasz dużo gier Polega na tym, że grasz w kilka naraz, a aplikacje lub gry, z których stopniowo przestajesz korzystać, usuwają je z urządzenia, aby mieć miejsce na pobranie czegoś innego.

I pamiętaj o tym przestrzeń jest bardzo ważnaDlatego kup smartfon, który ma co najmniej 16 GB miejsca, być może na krótką metę będzie trochę droższy, ale na dłuższą metę będziesz mieć mniej problemów.

Urządzenia low-end zawsze ma ten sam problempozostają z małą ilością miejsca do przechowywania, co niewątpliwie bardzo utrudnia życie ich właścicielom.

Ci, którzy zwykle chcą pobrać nowe aplikacje lub gdy próbują zrobić zdjęcie, spotykają się z paskudną wiadomością, że w telefonie komórkowym jest za mało miejsca.

Jak zmienić pamięć w telefonie komórkowym Samsung J3

Cóż, zanim nauczysz Cię, jak zmienić domyślną pamięć w Samsungu Galaxy J3, musisz wiedzieć, że te sztuczki są zwykle używane w przypadku urządzeń, które Mają raczej małą pamięć wewnętrzną.

Mówimy o tych terminalach, które mają 8/16 GB pamięci wewnętrznej i oczywiście w krótkim czasie wymagają obsługi karty microSD.

Aby skorzystać z karty microSD mamy albo możliwość ręcznego przesłania na nią całej zawartości, albo zmodyfikowania domyślny system przechowywania naszego zespołu.

Prawda jest taka, że ​​jest to najłatwiejsza metoda w takich przypadkach, ponieważ w ten sposób będziesz musiał być Zbyt świadomy każdej treści.

Dlatego nauczymy Cię, jak zmienić domyślną pamięć w Samsungu Galaxy J3, co osiągnie że wszystkie aplikacje, które pobierasz, pobrane filmy lub inne treści, przejdź bezpośrednio do karty microSD.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć w tym względzie, jest to, że będziesz potrzebować karta microSD klasy 10 lub wyższej za to, ponieważ poprzednie nie działają w ten sposób.

Dla następnie skorzystaj z karty microSDzalecamy całkowite zrootowanie smartfona, aby móc wysłać do niego absolutnie całą zawartość.

Lub z drugiej strony, że specjalnie wysyłasz aplikacje i zawartość pobierana automatycznie WhatsApp, które zwykle są elementami zajmującymi najwięcej miejsca w takich przypadkach.

Możliwe jest zaoszczędzenie miejsca w pamięci telefonu Samsung J3

Możesz przejść do Ustawienia> Aplikacje, przejdź jeden po drugim, sprawdzając, czy ci to pozwala naciśnij opcjęPrzenieś na kartę SD”, aby zaoszczędzić trochę więcej miejsca.

Także to polecam odinstaluj lub wyłącz Facebooka i Messengerazamiast tego użyj alternatywnych aplikacji, które są również oficjalne, ale znacznie lżejsze, takie jak Facebook Lite lub Messenger Lite.

Jeśli lubisz mieć Messengera Lite na swoim urządzeniu mobilnym, Najlepszą opcją jest nauczenie się, jak pobrać i zainstalować pakiet Messenger lite dla Androida do jego najnowszej wersji.

w ten sposób mógłbyś zaoszczędzić nawet do 500 MB Nie wspominając już o baterii i danych mobilnych, które również odczuwają znaczącą zmianę w tym zakresie.

Zasadniczo oszczędność miejsca to tylko kwestia zmiany kilku rzeczy, możesz skonfigurować kamerę, aby móc zmienić pamięć wewnętrzną, nawet możesz przejść do części Ustawienia > Pamięć i stamtąd ustaw jako domyślne, że wszystko ma być zapisywane na microSD i to wszystko.

Coś bardzo ważnego, o czym powinieneś wiedzieć i co z pewnością będzie dla ciebie przydatne w tej chwili potrzebujesz więcej pamięci i wiesz, które są najlepsze karty MicroSD do twojego Samsunga Galaxy S7, S8, S9 i S10.

W ten sposób możesz mieć dobrą ilość miejsca do przechowywania na swoim urządzeniu na aplikacje i wszystko, co jest możliwe do zapisania na karcie SD, pójdzie w tym kierunku, nie musisz się o nic martwić.

Zmień domyślną pamięć Samsung J2 Prime

Jedno z najlepszych urządzeń Samsunga obecnie jest to niewątpliwie Samsung J2 PrimeW końcu linia J jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów firmy.

I czy to jego towarzyszą dobre cechy po bardzo uczciwej cenie dla większości ludzi, sprawiają, że te telefony komórkowe z niższej i średniej półki są doskonałym wyborem dla zdecydowanej większości ludzi.

Problem polega na tym, że te urządzenia, ogólnie rzecz biorąc, są z niższej półki mieć problemy z przechowywaniem szczególnie, że trochę im to nie wychodzi.

Dlatego w tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, abyś mógł zmienić domyślną pamięć telefonu Samsung J2 Prime, a także abyś mógł zaoszczędzić najwięcej miejsca.

Ponieważ ma tylko 8 GB miejsca i jeśli przejdziemy do sprawy ponad połowa trafia do systemu operacyjnego a kolejna spora ilość tej przestrzeni trafia na różne aplikacje.

Nie wspominając już o tym, czy dodamy to, co konsumujemy z WhatsApp, filmami, zdjęciami i Facebookiem, że ta aplikacja może skończyć zużywając ponad 500 MB, szybko zabrakło nam miejsca.

gniazdo modeli samsunga

Możesz więc przenosić aplikacje na MicroSD w telefonie Samsung J2

Więc jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie oszczędność miejsca polega na przeniesieniu aplikacji na kartę microSD W ten sposób udało nam się zaoszczędzić miejsce i podzielić aplikacje na kilka słów.

Zdjęcia lub filmy między microSD a pamięcią wewnętrzną, tak, że istnieje równowaga bardziej niż cokolwiek innego, poza tym uzyskanie dużej karty SD jest bardzo proste.

Wykorzystamy do tego niezwykle przydatną aplikację, jaką jest AppMgr III (App 2SD), którą można pobrać ze sklepu Google Play pod nazwą AppMgr III. Podobnie, jak powiedziałem wcześniej, należy znaleźć równowagę, ponieważ nie wszystkie aplikacje masz w telefonie komórkowym Będzie je można przenieść na kartę SD.

W ten sposób możesz przenosić te, które mogą być i utrzymywać równowagę, aby móc mieć miejsce w pamięci wewnętrznej zainstalować ważne aplikacje że nie mogą się ruszyć.

Zalecam również korzystanie z Facebook Lite, który jest znacznie lepiej pod względem oszczędności miejsca (Zużywa 5 MB) Oprócz tego, że zużywa znacznie mniej danych mobilnych i baterii telefonu komórkowego, znacznie, więc należy to wziąć pod uwagę.

dołącz do naszego kanału telegram