Skip to content

Jak zmienić datę utworzenia pliku w systemie Windows?

30 de maj de 2023

Zaskakujące jest, ile razy znajdziesz się w sytuacji, w której musisz zmienić lub zmodyfikować daty pliku lub folderu, takie jak data utworzenia, data ostatniej modyfikacji lub data ostatniego dostępu.

Tak naprawdę nie będziemy pytać DLACZEGO ktoś miałby to zrobić.ale na podstawie doświadczeń zebranych online uznaliśmy, że jest to bardzo przydatne w pewnych okolicznościach.

Zmiana daty w pliku jest dość trudna, jeśli spróbujesz to zrobić samodzielnie, ale na szczęście istnieje kilka naprawdę fajnych darmowych aplikacji, które mogą szybko i łatwo wykonać to zadanie.

Jak zmienić datę utworzenia pliku?

Przyjrzyjmy się szybko trzem różnym aplikacjomz których każdy robi prawie to samo, ale wolimy wspomnieć o więcej niż mniej, na wypadek gdyby któryś nie działał dla Ciebie.

BulkFileChanger

Działa w 32-bitowych lub 64-bitowych wersjach systemu Windows i jest kompatybilny z Windows 2000 do Windows 8. Nie wymaga instalacji, co jest kolejną wielką zaletą. Po uruchomieniu programu natychmiast rozpoznasz jego prosty interfejs GUI.

Aby rozpocząć, po prostu kliknij Plik, a następnie Dodaj pliki. Śmiało i wybierz plik lub folder, dla którego chcesz zmienić datę / godzinę. Gdy pojawi się na liście, wybierz go, a następnie kliknij Akcje – Zmień czas / atrybuty.

Tutaj możesz ręcznie zmienić czas pliku, zaznaczając pola, które chcesz zmodyfikować. Istnieją opcje dodania określonej ilości czasu do aktualnych godzin lub skopiowania jednego czasu do drugiego.

Po zmianie czasu kliknij przycisk Start i przejdź do Eksploratora Windows, aby upewnić się, że czas się odpowiednio zmienił.

Jak widać tutaj, zmieniłem datę modyfikacji daty na dzień tygodnia, sprawiając, że data modyfikacji jest wcześniejsza niż rzeczywista data/czas utworzenia. Oczywiście to nie ma sensu, ale nie ma tu systemu weryfikacji, więc uważaj, co zmieniasz.

Zmieniacz atrybutów

Jeśli zamierzasz zmieniać datę i godzinę dużej liczby plików/folderów na swoim komputerze, możesz sprawdzić Attribute Changer.

Jest to rozszerzenie powłoki, które umożliwia kliknięcie pliku lub folderu prawym przyciskiem myszy do wykonywania działań, takich jak zmiana daty/godziny i wiele więcej. Ten program został również niedawno zaktualizowany i obejmuje obsługę systemów Windows XP do Windows 8. Ponadto jest również kompatybilny z 64-bitowym systemem Windows.

Po zainstalowaniu wyloguj się, a następnie zaloguj ponownie do systemu Windows. Teraz, gdy klikniesz prawym przyciskiem myszy dowolny plik lub folder, zobaczysz nową opcję o nazwie Zmień atrybuty.

W wyświetlonym oknie dialogowym zobaczysz wiele opcji. Wszystko jest dość proste: górna część jest przeznaczona na właściwości pliku, a dolna na znaczniki czasu.

zmodyfikować datę plikuUstaw datę pliku 2.0

Jest trochę starszy, ponieważ nie był aktualizowany od kilku lat. Zalecamy go tylko dla systemu Windows XP. Ten program ma ładniejszy interfejs i pozwala na wielokrotny wybór z interfejsu podobnego do eksploratora zamiast konieczności dodawania plików jeden po drugim.

Możesz także zmienić daty folderów za pomocą SetFileDate. Jest bardzo mały i bardzo łatwy w użyciu, O i prawie zapomnieliśmy, że jeśli jesteś użytkownikiem Maca, możesz sprawdzić program o nazwie A Better Finder Attributes, który pozwoli ci zmienić datę i godzinę pliku, ale to kosztuje około 15 $!!

Znajdź plik według daty jego utworzenia w systemie Windows

Mówimy ci, jak możesz zrobić wyszukaj pliki dokładnie na podstawie daty. Pierwszą rzeczą jest otwarcie okna dokumentów, zlokalizowanie się w pasku wyszukiwania i kliknięcie na nim, pojawi się opcja: data modyfikacji.

W oknie dialogowym znajduje się kalendarz, w którym można wyszukiwać lokalizując datę lub wybierając pliki z wczoraj, miesiąca lub początku roku. Kliknięcie tych opcji spowoduje wyświetlenie plików znajdujących się w tym zakresie; wykonuj najbardziej szczegółowe wyszukiwania za pomocą tej opcji.

dołącz do naszego kanału telegram