Skip to content

Jak zmienić datę urodzenia na swoim profilu na Instagramie – z telefonu komórkowego i komputera?

20 de październik de 2021

Gdy tylko pojawi się nowa aplikacja, chcemy ją przetestować i tym samym sprawdzić, czy spełnia nasze oczekiwania. Ale podczas wprowadzania naszych danych osobowych może się zdarzyć, że popełnimy błąd w niektórych informacjach. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, co należy zrobić, aby zmień datę urodzenia na swoim profilu na Instagramie.

Media społecznościowe to bardzo kiedyś był w stanie komunikować się z każdym, niezależnie od tego, gdzie się znajduje. I w tym przypadku Instagram oferuje nam nowe funkcje, które przyciągają naszą uwagę, gdzie można wysyłać bombowe zdjęcia, tworzyć historie, Rolki i wiele więcej. Wszystko to z aplikacji zainstalowanej na smartfonie w bardzo prosty sposób.

Teraz, jeśli jesteś użytkownikiem, który z powodu przeoczenia Nie wpisałeś poprawnie żadnych informacji o swojej dacie urodzenia. W takim razie ten artykuł Cię interesuje, ponieważ pokażemy Ci, w jaki sposób sieć społecznościowa umożliwia wprowadzanie tego typu zmian. A najlepsze jest to, że możesz to zrobić bezpośrednio z telefonu komórkowego lub komputera osobistego.

Z jakiego powodu Instagram pyta swoich użytkowników o datę urodzenia?

Niektóre informacje, o które pytamy w sieciach społecznościowych lub platformach komunikacyjnych, takich jak Instagram, są niezbędne. A przede wszystkim poznanie swojego prawdziwego wieku, bez powodu nie będzie zakładanie konta dla osób poniżej 14 roku życia. I to jest zwykle najważniejszy powód, dla którego platforma wymaga tych danych.

Drugi powód, dla którego użytkownicy są zobowiązani do podania daty urodzenia podczas tworzenia konta na Instagramie. Jest to przekazanie tych informacji wszystkim Twoim obserwatorom i znajomym, w formie powiadomienia, aby mogli pogratulować Ci tak wyjątkowego dnia.

W jaki sposób możesz zmienić datę urodzenia zarejestrowaną na swoim koncie na Instagramie?

Jak już wspomnieliśmy, jest to możliwe dokonać zmiany daty urodzenia że zarejestrowałeś się na Instagramie podczas tworzenia konta. Pamiętaj, że możesz założyć konto, nawet jeśli Cię to nie opuści. Kolejne kroki będą się różnić w zależności od urządzenia elektronicznego, z którego korzystasz z platformy, czy to z komputera PC, czy z telefonu komórkowego z systemami Android i iOS.

Ze stroną internetową

Jeśli chcesz to zrobić zmień datę urodzenia z komputera, musisz następnie wejść na stronę główną Instagrama. Zrobisz to oczywiście z przeglądarki, z której korzystasz, po wejściu do swojego profilu przejdziesz do prawej strony ekranu, gdzie znajduje się Twoje zdjęcie profilowe. Następnym krokiem jest kliknięcie, aby wyświetlić niektóre opcje.

zrób zdjęcie na Instagramie!

W naszym przypadku wybierzemy opcję „Edytuj profil”, ta akcja przeniesie Cię do nowego okna, w którym będziesz mieć kilka sekcji. A wśród nich opcja ’Zmień datę urodzenia ’, które musisz wybrać i poprawnie umieścić dane, aby wszyscy Twoi obserwatorzy mogli pogratulować Ci urodzin.

Z aplikacji na Androida

W przypadku, gdy używasz smartfona, który działa z systemem Android i stamtąd chcesz zmień datę urodzenia podaną na Instagramie. Zamierzasz wykonać następujące czynności, jako pierwszy krok, znajdź i naciśnij ikonę aplikacji, aby ją wprowadzić. Po wejściu na konto przejdź do zdjęcia profilowego i kliknij je.

Ta akcja pozwoli na wyświetlenie różnych opcji na ekranie, z którego klikniesz w opcję „Edytuj profil”. Następnym krokiem jest znalezienie i wybranie opcji „Konfiguruj dane osobowe”, która zostanie przeniesiona do Twojego okna. W nim znajdziesz opcję data urodzenia i możesz ją zmienić aby błąd popełniony przy zakładaniu konta został poprawiony.

Jeśli korzystasz z aplikacji na iOS

Użytkownicy korzystający ze smartfonów marki Apple będą mogli również: z łatwością zmień datę urodzenia na Instagramie. Procedura do naśladowania jest następująca: najpierw wejdź do aplikacji Instagram z telefonu komórkowego. Gdy znajdziesz się na swoim koncie, wyszukasz swoje zdjęcie profilowe i klikniesz je, aby uzyskać dostęp do menu.

kobieta używa aplikacji instagram

Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Edytuj profil”, a następnie kliknięcie opcji „Skonfiguruj dane osobowe ’. Po wykonaniu tego kroku zostaniesz przeniesiony do okna, w którym znajdziesz informacje do rejestracji podczas tworzenia konta. Znajdź i wybierz opcję „Data urodzenia”, a teraz przejdź do zmiany.

Jakie inne aspekty prywatnych informacji na Instagramie możesz edytować i jak to się robi?

Data urodzenia to nie jedyne dane osobowe lub prywatne, które możemy edytować Na Instagramie. Podczas rejestracji prosisz nas o inne informacje, które mogą ulec zmianie, dlatego też będziemy mogli je również edytować. Dane te obejmują między innymi adres e-mail, numer telefonu, zdjęcie profilowe.

Jeśli więc masz problemy z tymi informacjami i nie wiesz, jak zaktualizować swoje dane osobowe na Instagramie, tutaj podpowiemy Ci, co powinieneś zrobić w każdym przypadku.

Twój numer telefonu

Numer telefonu są to dane osobowe bardzo podatne na zmiany i dzisiaj może różnić się od tego, który miałeś podczas tworzenia konta. Dlatego jeśli chcesz zmienić te dane, wystarczy wykonać następujące czynności, wejdź na platformę ze swojego smartfona. Gdy jesteś na swoim koncie, przejdź i kliknij swoje zdjęcie profilowe.

Następnym krokiem jest wybranie opcji „Edytuj profil”, dzięki czemu możesz wprowadzić żądaną zmianę lub zmiany. W naszym przypadku kliknij na numer telefonu i edytuj go po wprowadzeniu nowego numeru telefonu.

mężczyzna zdjęcie instagram

Przejdź do strzałki w prawym rogu i kliknij na nią, w ten sposób kod zostanie wysłany na nowy zarejestrowany przez Ciebie numer. Aby zakończyć, wystarczy wpisać ten kod potwierdzający i gotowe. zmienił telefon na Instagramie Z telefonu.

Płeć

Inne dane osobowe, które na Instagramie możesz zmienić płeć i nie będziesz miał z tym problemu. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, możesz to zrobić w bardzo prosty i szybki sposób, w tym celu ponownie wejdź w opcję „Edytuj profil”. Teraz poszukaj opcji „Gatunek” i edytuj ją tak, jak chcesz.

Nazwa użytkownika

Z tej samej opcji „Edytuj profil” możesz uzyskać dostęp do kolejnej ważnej zmiany na Instagramie i tak jest Twojej nazwy użytkownika. Po wejściu do jego okna zobaczysz je jako swoje pierwsze dane osobowe, a aby je edytować wystarczy na nie kliknąć. Teraz po prostu wpisz nową nazwę i poczekaj, aż Instagram powie Ci, czy jest dostępny.

W przeciwnym razie musisz kontynuować wpisywanie dostępnej nazwy użytkownika, w takim przypadku na ekranie zostanie wyświetlony komunikat „OK”. Aby zakończyć, przewiniemy do końca i klikniemy przycisk „Wyślij”, a zmiany zostaną zapisane.

Zdjęcie profilowe

Dochodzę do przełomu zmiany, której chce wielu użytkowników występuj na swoim profilu na Instagramie i to nic innego jak Twoje zdjęcie profilowe. Można to bardzo często zmieniać, ponieważ jest to obraz Twojego konta i zawsze konieczne jest odświeżenie go nowym.

witryna instagram pc

Aby dokonać zmiany zdjęcia na Instagramie, musisz wejść na swoje konto, następnie kliknąć na swoje zdjęcie, a następnie wybrać opcję „Edytuj profil”. W nowym oknie zobaczysz pod swoim zdjęciem opcję Zmień zdjęcie profilowe ’, naciśnij. Ta akcja pokaże Ci kilka opcji przeprowadzenia tej procedury, wybierz tę, która Ci odpowiada.

Po wybraniu zdjęcia i przycięciu go tak, aby mogło wejść w obszar wyznaczony przez platformę. Możesz, jeśli chcesz dodać legendę o sobie i voila, teraz po prostu zapisz zmiany i w ten sposób masz zmieniłem zdjęcie Twojego profilu na Instagramie Z telefonu. Pamiętaj jednak, że tę zmianę można również wykonać z komputera.