Skip to content

Jak zgrywać lub konwertować filmy przy 60 FPS w After Effects – prosty przewodnik

15 de kwiecień de 2021

Obecnie żyjemy w społeczeństwie, w którym każdy z nas jest połączony, przeplatamy się z największą globalną siecią na świecie, internetem, ramię w ramię z Internetem ludzkość znajduje się w najwyższym punkcie swojej ewolucji, od kiedy w nasze palce możemy zrobić wszystko W przypadku internetu jest to bardzo potężne narzędzie, które jeśli dobrze z niego korzystamy, możemy z niego skorzystać, ucząc się.

Od wysyłania wiadomości do setek osób bez względu na odległość, po możliwość zdobycia wiedzy i uczyć się poprzez kursy lub własne konto, wszystko to z dowolnego miejsca na świecie. Wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z internetu i rozpoczęcie pracy nad tym, jaka będzie ich przyszłość, w której wybierze się zawód, np. Projektowanie graficzne czy np. Montaż wideo.

Co to są edytory wideo?

Edytor wideo to taki dba o dokonywanie modyfikacji W przypadku projektu audiowizualnego ta praca była wcześniej trudniejsza do wykonania, ponieważ w przeszłości wideo nie było przetwarzane na komputerach, ale na dużych rolkach taśmy, które musiały być czyszczone i utrzymywane w stanie jakości, cięte i łączone itp. Aby projekt był doskonały, teraz za pomocą komputerów PC możesz szybko edytować.

Dzięki oprogramowaniu całkowicie dedykowanemu do pomocy w pracach redakcyjnych, edytor ma moc w krótkim czasie móc tworzyć i edytować filmyOprócz wyrażania swojej wizji i przesłania dla kierowanych, niezależnie od tego, czy jest to społeczność taka jak YouTube, czy nawet praca prezentacyjna na uniwersytecie, programy takie jak Adobe Premiere Pro lub After Effects marki Adobe są doskonałymi edytorami w użyciu.

Co to jest i jak działa Adobe After Effects?

Slogan używany przez Adobe do prezentacji After Effects to: «Nie ma niczego, czego nie możesz stworzyć z Adobe After Effects«, Ten program jest nastawiony na tworzenie i modyfikację w oparciu o kompozycje, zaczynając od postprodukcji, możemy zacząć od zera od animacji w 2D lub 3D, a także efektów wizualnych, czy to pożaru czy burzy, dzięki czystej kreatywności możesz stworzyć cały świat.

Dzięki temu potężnemu oprogramowaniu do edycji i produkcji możemy tworzyć wspaniałe efekty i animacje, aby nadać życie i ruch utworzonemu obrazowi, dzięki temu narzędziu można tworzyć animacje i projekty postaci, aby tworzyć efekty, takie jak efekt z przejściami w stylu VHS, jeden z najczęściej używanych efektów będący trendem w produkcjach muzycznych. Każdy pomysł, który ma redaktor może to uchwycić i ożywić z After Effects.

Popularność After Effects jest tak wielka i nie za mniej, to, co może zaoferować jest tak gigantyczne, że jest jednym z najlepszych najczęściej używane edytory wideo W ramach tych samych produkcji audiowizualnych z całego Hollywood, mając podstawowy i wygodny interfejs umożliwiający pracę, wykorzystując zielone ekrany, można opracować dobre efekty wideo dla krótkiego filmu lub filmu, który chcesz nakręcić.

After Effects ma nie tylko swoją bibliotekę, w której możemy tworzyć efekty wideo i audio, program ten daje nam również możliwość włączania plików firm trzecich, a także pracy ze wszystkimi typami plików niezależnie od ich formatu, a nawet jakości. mieć opcję, że nasz projekt wychodzi w jakości 720 lub 1080, nawet w klatkach na sekundę, od 30 fps do 60 fps, Wyjaśnimy ci poniżej.

Renderowanie 60 kl./s edytora Adobe After Effects

Jak renderować wideo przy 60 klatkach na sekundę?

Czasami zdarza się nam, że chcemy mieć nasz projekt lub film w wyższej jakości klatek, ponieważ mamy telewizor, który może odtwarzać klatki z taką prędkością i cieszyć się ich wyglądem, ale mamy to w zwykły sposób, który wynosi 30 fps, z efektami After Effects możesz umieścić dowolny film w rozdzielczości 720 przy 60 klatkach na sekundę.

W tym celu przejdziemy do zakładki Kompozycja, a następnie do Ustawień kompozycji, pojawi się okno z różnymi opcjami, w tym o nazwie Szybkość klatek, otwieramy i wybieramy 60, następnie ponownie w zakładce Kompozycja dodamy kolejkę przetwarzania, następnie klikamy Moduł wyjściowy – bez strat aktywujemy wyjście audio, zapisujemy, akceptujemy konwersję, czekamy na jej zakończenie i to wszystko.