Skip to content

Jak zgłosić wszelkiego rodzaju oszustwo Craigslist w łatwy sposób?

4 de luty de 2022

Craigslist jest jedną z najpopularniejszych stron internetowych w ostatnich latach ze względu na łatwość, z jaką ludzie mogą zarobić dodatkowe pieniądze w wolnym czasie z domu. niech tak będzie, promowanie mieszkań, sof, artykułów, usług oraz wszelkiego rodzaju reklamy które mogą przynieść korzyści obu stronom zaangażowanym w proces kupna i sprzedaży. Podobnie zdecydowana większość jego użytkowników charakteryzuje się odpowiedzialnością i uczciwością w tego typu sprawach.

Jednak ostatnio odnotowano przypadki dotyczące pozbawionych skrupułów osób, które robią swoje, oszukiwać tych, którzy w pełni zaufali swoim reklamom. Dlatego rujnują zakupy innym osobom, które zwykle korzystają z Craigslist. Więc jeśli nie chcesz paść ofiarą tych ludzi, musisz rozpoznać znaki ostrzegawcze i zgłosić te oszustwa. Nie zapominaj, że umieszczanie lub publikowanie ogłoszeń na Craigslist jest możliwe bez posiadania konta.

Jak rozpoznać oszustwa, które można zgłosić na Craigslist?

Obecnie system oszustwa jest szeroko stosowany w świecie technologii, w którym jesteśmy tak zanurzeni. Czy to przez oszustwo i wymuszenie na WhatsApp, czy na platformy kupna i sprzedaży, na których płatności są obsługiwane online. Dlatego bardzo ważne jest, abyś był świadomy metod najczęściej używanych przez tych złośliwych ludzi, aby uniknąć wpadnięcia w te powszechnie stosowane pułapki. Dlatego tutaj powiemy Ci, jak to zrobić.

Błędy gramatyczne w Twoich e-mailach

To jeden z największych znaków, które mogą Cię ostrzec dotyczące pochodzenia fałszywych reklam i sprzedawców. A to dlatego, że w zdecydowanej większości osoby te odmawiają nawiązania kontaktu przez telefon, więc uciekają się do wysyłania e-maili. W ramach którego błędy gramatyczne, które wskazują, że jest to osoba niewiarygodna, będą oczywiste. Pamiętaj, że na Craigslist możesz zobaczyć przykłady fałszywych e-maili.

Nalegaj na płatności przelewem bankowym

Ogólnie rzecz biorąc, gdy osoba fizyczna zamierza oszukać użytkowników Craigslist, zazwyczaj żądają płatności przelewem bankowym. W szczególności te z uznanej platformy Western Union. Ten aspekt jest często widoczny przy zakupie mieszkań lub urządzeń i zawsze znajdą dla Ciebie idealną wymówkę, abyś pomyślał, że są szczerzy. To powiedziawszy, nie przesyłaj pieniędzy pod żadnym pozorem, jeśli nie jesteś w 100% pewien prawdziwości i dobrej reputacji sprzedawcy.

Co możesz zrobić, jeśli zostaniesz oszukany na Craigslist?

Może być już za późno, a niektóre zignorowałeś znaki, które wskazywałyby, że to fałszywy biznes, takich jak brak kontaktu twarzą w twarz lub słaba komunikacja nawiązana przez telefon. Mimo to nie martw się, bo możesz podjąć działania w tej sprawie i coś z tym zrobić. Dlatego stworzyliśmy tę sekcję z trzema podstawowymi punktami, które możesz natychmiast zastosować i wziąć pod uwagę.

co zrobić, jeśli zostanę oszukany przez reklamy Craigslist

Oznacz swoją aukcję bezpośrednio na Craigslist

Jedną z pierwszych możliwości zrobienia czegoś w sprawie oszustów jest: aukcje flag który plasuje się na górze strony Craigslist. Oczywiście należy to zrobić, gdy zauważysz oznaki, o których wspomnieliśmy wcześniej, a które pomogą Ci rozpoznać, czy jest to przypadek oszusta jako takiego, abyś mógł to zrobić bez wahania.

Odpowiedz na e-mail

Z drugiej strony, kolejną bardzo dobrą alternatywą do spełnienia tego celu jest udzielenie odpowiedzi od e-mail otrzymany od podejrzanego oszusta, a wszystko to przez pole, które zobaczysz na dole ekranu. Który mówi „oznacz spam” i specjalizuje się w wykrywaniu i eliminowaniu całego tego spamu lub systemu oszustw, który jest dziś tak często używany.

Powiadom FTC za pomocą kreatora skarg

Wreszcie masz również możliwość powiadomienia FTC o tego rodzaju niedogodnościach, które zmieniają porządek prawny i bezpieczeństwo w Internecie. Uzyskiwanie dostępu do Asystenta ds. reklamacji Federalnej Komisji Handlu USA i dołączając wszystkie szczegóły dotyczące twoich złych doświadczeń. Z tego miejsca będziesz również mógł obserwować różne kategorie, które musisz wybrać i będziesz musiał odpowiedzieć na kilka pytań w tym samym czasie, aby zakończyć proces.

jak zgłosić oszustwa na Craigslist z klawiatury komputera?

Możesz również złożyć skargę w Centrum Skarg na Przestępstwa Internetowego FBI. Wszystko to dzięki tym ośrodkom, które są świadome tego, jak działa Craigslist. tak, potrzebujesz mieć pod ręką informacje i szczegóły dotyczące oszusta i z twojej strony jako ofiary w tego typu sytuacji. Dopiero wtedy będziesz mógł złożyć skargę, oczekując odpowiedzi lokalnej w najbliższych dniach.

dołącz do naszego kanału telegram