Skip to content

Jak zgłosić grupę WhatsApp z telefonu komórkowego lub komputera? – Zarządzanie grupą

20 de listopad de 2021

W ciągu ostatnich dziesięcioleci wyprodukowano wiele aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych. Z wielu, które jest, tylko jeden został oddzielony od stosu. Taką aplikacją jest „WhatsApp”, która jest znana wszystkim na całym świecie. Dobrą rzeczą w tej aplikacji jest to, że Służy do zadań rekreacyjnych i rozrywkowych a także do zadań roboczych.

Wkrótce wyjaśnimy, w jaki sposób zgłaszane są grupy WhatsApp, w których znajdują się treści, które nas nudzą i wcale nam się nie podobają. Ponadto zostaną wyjaśnione takie rzeczy, jak co robić podczas zgłaszania grupy oraz dokładną liczbę zgłoszeń potrzebnych do usunięcia konta z powodu spamu.

Jakie są najczęstsze powody zgłaszania grup WhatsApp?

Aby zgłosić grupę WhatsApp, musisz podać przyczynę. Grupy WhatsApp nie można zgłosić bez wyraźnego powodu. Dlatego jeśli chcesz to zgłosić, musisz znać najczęstsze powody. Zwróć uwagę na kolejne akapity, ponieważ w nich powiedzą sobie, jakie są przyczyny najczęściej według jakich grup są raportowane:

Nadmiar powtarzających się łańcuchów

W WhatsApp łańcuchy, które często się powtarzają, mogą zostać ukarane, ponieważ natychmiast stanie się rodzajem spamu. Jeśli grupa, którą chcesz zgłosić, zawiera powtarzające się ciągi, możesz kontynuować cały proces, aby to zgłosić.

Jeśli masz powtarzające się ciągi i powtarzającą się treść, możesz wyszukiwać w tej grupie rzeczy, takie jak „Nielegalna treść” lub „Wprowadzenie do grupy bez Twojej zgody”. To są dwie inne rzeczy, za które ludzie zgłaszają grupy, Gdybyś nie wiedział. Nawet jeśli nie możesz zgłosić grupy, wystarczy uciszyć rozmowę.

Treści nielegalne

Kiedy mówimy o nielegalnych treściach, odnosimy się do plików, które nie są dozwolone w aplikacji, ponieważ uszkodzenie pełnego rozwoju tych, którzy nie są jeszcze pełnoletni. Jeśli więc grupa, której już nie chcesz mieć, zawiera treści tego typu, będziesz mieć możliwość zgłoszenia tego.

Do czego dołączasz do grupy bez Twojej uprzedniej zgody?

Czasami grupy nie mają treści nielegalnego typu, ale jeśli zapoznają Cię z nimi, a Ty też tego nie chcesz będziesz miał okazję to zgłosić. Byłby to już ostatni powód do skorzystania z możliwości zgłoszenia grupy.

Prawdą jest, że nie ma nic złego w grupach, ale kiedy mają którąkolwiek z trzech wymienionych powyżej rzeczy, stają się denerwujące. Jedynym sposobem na uniknięcie tego typu rzeczy jest samodzielne utworzenie grupy i dodanie tych, którzy ją tworzą.

Jak zgłosić grupę za „SPAM” na WhatsApp?

funkcja konfiguracji WhatsApp

Zgłoszenie grupy na WhatsApp to prosty proces składający się z zaledwie czterech kroków. Zwróć uwagę na każdy z tych kroków, aby pomyślnie zgłosić grupę z powodu spamu w aplikacji WhatsApp:

  1. Otwórz aplikację WhatsApp i wyszukaj czat
  2. Po zlokalizowaniu czatu wejdź do niego
  3. Naciśnij nazwę grupy, aby zobaczyć jej informacje
  4. Przejdź na koniec opcji i kliknij „Zgłoś grupę”

Oto, co należy zrobić, aby zgłosić grupę WhatsApp z aplikacji mobilnej na Androida i iOS. Być może ta opcja nie działa na Twoim telefonie, może to być spowodowane nie masz najnowszej wersji WhatsApp. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przejść do Sklepu Play i pobrać nową wersję.

Jeśli zgłaszasz grupę w WhatsApp, czy powiadamiają właściciela, który to zgłasza?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. WhatsApp ma umowę o zachowaniu poufności z osobami, które zgłaszają grupy, aby uniknąć problemów dla składającego skargę. Dlatego nie powinieneś się martwić, jeśli widzisz, że możesz zgłosić grupę na WhatsApp, która zawiera nieodpowiednie treści.

Co się stanie, jeśli grupa WhatsApp zostanie zgłoszona przez pomyłkę?

Komunikat o błędzie

W momencie omyłkowego zgłoszenia grupy WhatsApp, twórca tej samej grupy będzie miał problemy z WhatsApp. A jeśli regulatorzy WhatsApp zauważą problem z grupą, mogą: parzysty zawiesić swoje konto WhatsApp. Ale jeśli nie będzie problemów, to twórca grupy nie będzie miał problemów ze swoim kontem.

Jaka jest różnica między „Zablokuj” i „Zgłoś” w WhatsApp?

Różnica polega na tym, że po zablokowaniu grupy WhatsApp nie będziesz już widzieć niczego, co jest robione w tej samej grupie. Zamiast tego, gdy zgłosisz grupę, którą możesz obserwować przeglądanie treści tego samego a regulatorzy WhatsApp rozpoczynają dochodzenie. Jeśli nadal nie wiesz, jak blokować lub odblokowywać kontakty WhatsApp, ważne jest, abyś się tego nauczył.

Ile raportów potrzeba, aby usunąć konto z zawartością SPAM?

Aby zamknąć konto WhatsApp z powodu spamu, potrzebujesz tylko jednego roszczenia, a jeśli to roszczenie okaże się prawdziwe, Administratorzy WhatsApp natychmiast zablokują konto.

dołącz do naszego kanału telegram