Skip to content

Jak zezwolić na wysyłanie wiadomości na TikTok? – Edytuj opcje komunikacji

25 de październik de 2021

Jedną z opcji oferowanych przez najczęściej używane i popularne sieci społecznościowe na świecie jest możliwość czatowania ze znajomymi i obserwatorami. A TikTok to platforma, która pozwala wysyłać i odbierać nie tylko filmy, ale także bezpośrednie wiadomości. Ale czy wiesz, że z opcji konfiguracyjnych możesz? zezwól na wysyłanie do Ciebie wiadomości w TikTok.

Czy jedną z zalet tej nowej platformy jest to, że? możesz wybrać, które osoby lub obserwujący mogą wysyłać Ci bezpośrednie wiadomości. Jest to opcja, którą doceni wielu użytkowników i pomoże nieco złagodzić pogłoski o poziomach bezpieczeństwa i prywatności, które oferuje obecnie sieć społecznościowa.

Prawda jest taka, że ​​platforma dołożyła starań, aby zaoferować swoim użytkownikom różne funkcje, aby uniknąć kontaktu z tymi, którzy mogą być szkodliwi. I w tym przypadku widzimy, że można uciszyć osobę na TikTok i tym samym uniknąć negatywnych komentarzy. Ale zobaczmy więc jak możesz pozwolić im wysyłać ci wiadomości?.

W jaki sposób możesz przeglądać swoje bezpośrednie wiadomości w TikTok?

TikTok to bardzo intuicyjna i łatwa w użyciu platforma, ale jest prawdopodobne, że nie wiesz, jak zobaczyć bezpośrednie wiadomości kiedy one przybędą. I do tego będziesz mieć dwa sposoby, ale ważne jest, abyś wiedział, że kroki, które wymienimy poniżej. Będą działać w ten sam sposób na Androidzie lub iOS, pierwszym krokiem jest wejście do aplikacji i rozpoczęcie sesji.

Gdy znajdziesz się w swoim profilu, zobaczysz opcję „Skrzynka odbiorcza” u dołu ekranu i kliknij ją. Zostaniemy przeniesieni do nowego okna i tam znajdziemy się w prawej górnej części, gdzie znajduje się ikona w kształcie skrzydła delty. Naciśniemy i tam się znajdziemy bezpośrednie wiadomości, które otrzymujemy od naszych przyjaciół na TikTok.

Inna opcja, którą musimy zobacz wiadomości, które otrzymujemy, aktywując powiadomienia, w ten sposób będziemy mieli go na naszym ekranie głównym, aby je zobaczyć. Aby aktywować, kliknij ikonę z trzema punktami, następnie wybierz opcję „Treść i działania” i teraz aktywujemy opcję „Wiadomość bezpośrednia” i to wszystko.

Gdzie możesz zmienić prywatność otrzymywanych wiadomości?

Istnieje kilka funkcji, które serwis społecznościowy umożliwia swoim użytkownikom, a także możesz go skonfigurować zgodnie z własną wygodą. A jeden z nich dotyczy prywatność otrzymywanych wiadomości. Dlatego będziesz mógł wybrać, czy chcesz otrzymywać wiadomości od wszystkich, tylko od znajomych, czy od nikogo, więc zobaczmy, jak to się robi.

Pozwól każdemu wysyłać Ci wiadomości

Aby móc skonfigurować opcje prywatności w taki sposób, aby: otrzymać wiadomość od każdego na TikTok, musisz wykonać następujące czynności. Wprowadź swój profil i kliknij ikonę „I”, teraz przejdź do prawego górnego rogu i kliknij ikonę trzech kropek.

Z menu opcji, które zostaną wyświetlone, musisz wybrać opcję „Prywatność”, a następnie opcję „Kto może wysyłać Ci bezpośrednie wiadomości”. A tutaj wybierasz opcję „Wszystko” i voila, od teraz otrzymasz wiadomość od dowolnego użytkownika.

Spraw, aby tylko Twoi znajomi mogli wysyłać Ci wiadomości

Podobnie powinieneś przejść do zmiany ustawień prywatności i możesz otrzymywać wiadomości tylko od znajomych. Następnie będąc w sekcji „Prywatność” wybierz opcję „Kto może wysyłać Ci bezpośrednie wiadomości”. Wśród opcji, które zostaną ci pokazane, musisz wybrać, klikając „Znajomi” i to wszystko, tylko od nich będziesz otrzymywać wiadomości.

wysyłaj wiadomości tiktok znajomym

Jak skonfigurowane są domyślne wiadomości na Twoim koncie?

Sieć społecznościowa umożliwia również: skonfiguruj domyślne wiadomości dzięki czemu możesz zaoferować automatyczną odpowiedź. Aby to zrobić, wystarczy wejść do aplikacji, kliknąć ikonę z trzema punktami. Ta akcja generuje menu, a my teraz klikniemy opcję „Ustawienia”, a następnie „Wiadomości”, w tym nowym oknie ponownie klikniesz trzy punkty.

Teraz wybierzemy opcję „Ustawienia”, aby przenieść się do innego okna, a w nim wybierzemy opcję „Wiadomości domyślne”. Następnym krokiem jest wpisanie treści wiadomości, a następnie aktywowanie tej funkcji, a na koniec wybranie „Zapisz”. I tak samo proste, jak dodawać muzykę do filmów w TikTok, masz skonfigurowane domyślne wiadomości.

Co powinieneś zrobić, jeśli TikTok nałoży ograniczenie na otrzymywanie wiadomości?

Ostatnio TikTok wdrożył nowe zasady, w których będzie ograniczał osobom poniżej 16 roku życia, aby móc odbierać wiadomości bezpośrednie. Dlatego jeśli jesteś użytkownikiem poniżej tego wieku, otrzymasz powiadomienie informujące, że nie będziesz mieć dostępu do bezpośrednich wiadomości. A w takich przypadkach nie będziesz w stanie nic zrobić i masz tylko nadzieję, że będziesz mieć ukończone 16 lat.

Czy wiadomości wysyłane przez TikTok są bezpieczne?

Jak już skomentowaliśmy we wstępie do tego artykułu, istnieją badania, które zostały przeprowadzone na tej platformie i że wykazały, że wysyłanie wiadomości nie jest bezpieczne. Dlatego nie zaleca się korzystania z sieci społecznościowej do prowadzenia prywatnych rozmów. Ponieważ mogą one zostać ujawnione i ujawnione publicznie, jest to oczywiście bardzo niepokojące.

telefon komórkowy odbiera wiadomości przez tiktok

W badaniach ujawnia się również, że TikTok ma poważne problemy z bezpieczeństwem i umożliwia dostęp do kodu źródłowego. Coś, co pozwoliłoby użytkownikom na większe prawdopodobieństwo, że padną ofiarą phishingu. Dlatego jeśli chcesz korzystać z tej sieci społecznościowej, nie udostępniać dane osobowe lub poufne informacje za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich.