Skip to content

Jak tworzyć ankiety na swoim koncie TikTok? – Znajomość swoich obserwujących

5 de styczeń de 2022

Jeśli jesteś jednym z tych wpływowych osób, które lubią wchodzić w interakcje ze swoimi obserwatorami w swoich sieciach społecznościowych, bez wątpienia jednym z twoich preferowanymi metodami mogą być ankiety; albo po to, by trochę więcej poznać ludzi, którzy Cię śledzą, poznać ich opinie na dany temat i nie tylko. Obecnie jedną z największych sieci społecznościowych dla influencerów jest platforma TikTok, oczywiście jej twórcy nie byli daleko w tyle i wdrożyli tutaj narzędzie do przeprowadzania ankiet. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wypełnić ankietę na swoim koncie TikTok, czytaj dalej poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jak można przeprowadzić test w aplikacji TikTok?

Weź udział w ankiecie na TikTok To wcale nie jest skomplikowane, w rzeczywistości jest dość podobne do tego, w jaki sposób przeprowadzane są ankiety na przykład w Instagram Stories; Najważniejsze jest to, aby nagrać film, aby móc zamieścić w nim ankietę, ponieważ w tej chwili nie ma możliwości zrobienia tego bez uprzedniej publikacji.

Więc naszym pierwszym krokiem będzie nagraj film, powiązany w jakiś sposób z Twoją ankietą, aby zapewnić spójność i przyciągnąć więcej uwagi odbiorców. Gdy już go przesłałeś (jeśli nagrałeś go osobno) lub zrobiłeś to bezpośrednio z aplikacji TikTok, będzie on w sekcji edycji, zlokalizuj ikonę naklejki i tam pojawi się opcja ankiet. Wybierz go, umieść pytanie, które chcesz zadać i opcje odpowiedzi, które niestety są ograniczone do maksymalnie dwóch.

Jakie rodzaje ankiet lub pytań można bezpiecznie wykonywać w TikTok?

Biorąc pod uwagę, że mamy możliwość zadawania pytań tylko z dwiema odpowiedziami, zakres alternatyw jest znacznie ograniczony; więc nie możemy dać upustu naszej wyobraźni, jeśli myślimy o tym, co możemy zrobić. Oczywiście przy odrobinie kreatywności, tak to mimo tego ograniczenia możemy robić dobre ankiety na TikTok kto ma platformę; musimy wiedzieć, o co chcemy prosić, aby jak najlepiej wykorzystać tę opcję. Pamiętaj, że możesz również liczyć na ostateczną opinię o wyniku ankiety, dokonując odpowiedzi wideo.

to czego chcą to odpowiedź

Tak lub nie pytania

Jedna z klasycznych ankiet, to rodzaj pytań z odpowiedziami zamkniętymi, w których zadaje się coś bardzo konkretnego i Osoba będzie musiała odpowiedzieć tylko „Tak” lub „Nie”, więc będzie to jedna z najlepszych alternatyw do wykonania w TikTok. Jeśli na przykład Twój kanał dotyczy kotów, bardzo typowe pytanie może brzmieć: „Czy lubisz koty?”, na które odpowiedzi brzmią „Tak” lub „Nie”.

Ankiety ze spersonalizowanymi odpowiedziami

Jak to na Instagramie bywa, opcje Odpowiedzi na TikTok można spersonalizować, żeby nie były to po prostu „Tak” lub „Nie”, ale żeby umieścić coś innego; Jeśli przypadkiem Twoje pytanie dotyczy wyboru dwóch ulubionych potraw lub dwóch ulubionych miejsc, w opcjach odpowiedzi możesz umieścić te dwa wybory jako odpowiedzi. Dodatkowo istnieje możliwość bezproblemowego dodania więcej niż jednej ankiety do swojej publikacji, w ten sposób będziesz miał trochę więcej możliwości, aby móc wykonać tę czynność na platformie; pamiętaj tylko, jakie masz ograniczenia.

W jaki sposób korzystasz z funkcji „pytania i odpowiedzi” udostępnianej przez tę platformę?

Jedną z najbardziej uderzających aktualizacji, które wprowadziła popularna sieć TikTok, jest funkcja „pytania i odpowiedzi”, która pozwala na większą interakcję między obserwującymi i Twojego ulubionego influencera. Należy zauważyć, że jest to dostępne tylko dla osób, których konta są sklasyfikowane jako „konta twórców”, więc jeśli chcesz mieć „Pytania i odpowiedzi”, pierwszym krokiem będzie przejście do „Menedżera kont” w swoim profilu i tam wybierz opcję „Przełącz na konto twórcy”; Gdy to zrobisz, będziesz już mieć tę funkcję zarówno w streamingu (czyli podczas nagrywania na żywo), jak i poza nim.

Kolejną wspaniałą cechą tej funkcji jest to, że po jej aktywacji do Twojego profilu zostanie automatycznie dodany link, w którym użytkownicy mogą zadawać Ci pytania bez konieczności bycia na żywo; Kiedy dotkną linku, zostaną przekierowani na stronę i tam zadadzą Ci pytania, których chcą. „Pytania i odpowiedzi” mogą być używane zarówno na żywo, jak i nie i zaoferuje ci większy zakres możliwości interakcji ze swoimi obserwatorami na TikTok.

tiktok krótka sieć wideo

Jaka sztuczka służy do dodawania ankiet do szybkich filmów TikTok?

Po prostu, kiedy nagrywasz wideo, przejdź do wyboru naklejek, a pojawi się opcja pytań; wybierz go, zadaj pytanie, jeśli odpowiedzi na Twoje pytania brzmią „Tak” lub „Nie”, pozostaw je bez zmian, a jeśli nie, wprowadź zmiany.

dołącz do naszego kanału telegram