Skip to content

Jak zdobyć więcej zwolenników na Twitterze szybko i skutecznie? – Skuteczne strategie

25 de wrzesień de 2021

Wiemy, że obecnie istnieje wiele sieci społecznościowych i za ich pośrednictwem możemy przekazywać wszelkiego rodzaju informacje naszym obserwatorom i znajomym. Twitter  to platforma, która obsługuje dużą liczbę obserwujących na świecie. Ale dołączając do niego, nie wiemy, co możemy zrobić, aby  szybko zdobyć więcej obserwujących na Twitterze .

To może być największy problem, z jakim borykają się użytkownicy podczas tworzenia konta na Twitterze, jak zdobyć obserwujących. A w tym artykule powiemy Ci, co zrobić, aby to zadanie było łatwiejsze niż myślisz. To kilka sztuczek, które pozwolą Ci zwiększyć liczbę obserwujących w bardzo krótkim czasie , więc zobaczmy, co zrobić.

Jak zdefiniować cele tematyczne na Twitterze?

Jedna z podstawowych strategii, która pozwoli Ci nie tylko szybko pozyskać obserwujących, ale także zainteresować ich treściami, które przesyłasz do sieci społecznościowej. Polega na  ustanowieniu lub zdefiniowaniu niszy tematycznej . Dlatego bardzo ważne jest, abyś potrafił określić, jaki rodzaj odbiorców chcesz przyciągnąć, a przede wszystkim, aby Twój profil w oryginalny sposób przyciągał uwagę.

Generalnie przyciąga ludzi, którzy szukają konkretnych treści lub mają podobne pomysły. Dlatego, jeśli potrafisz jasno i precyzyjnie określić, co oferujesz , ci zwolennicy przyjdą jak pszczoła do kwiatka. Zdobycie osób, które czują się utożsamiane z Twoimi treściami, pozwoli Ci zwiększyć liczbę obserwujących w ciągu kilku tygodni.

Jak zdobyć obserwujących na Twitterze za darmo?

Uważa się, że aby mieć dużą liczbę obserwujących, trzeba być sławną osobą lub zainwestować dużo pieniędzy, ale tak nie jest. Tutaj zaoferujemy Ci kilka wskazówek, które, jeśli dobrze je zastosujesz, pozwolą Ci rozwijać się w tej sieci społecznościowej bez inwestowania czegokolwiek , tylko Twojego czasu.

Stwórz efektowny profil zgodnie z wybranym motywem

Ten pierwszy punkt jest kluczowy, ponieważ posiada uderzający profil, który na pierwszy rzut oka może zaoferować przyszłym obserwującym dane na temat twojego tematu. Skoncentruj się na wykorzystaniu wszystkich niezbędnych narzędzi, aby uzyskać profil oddziaływania . Użyj uderzającego obrazu, sprzedaj się w prezentacji, a jest bardzo prawdopodobne, że pójdą za tobą tylko z tym.

Sprawdź swoje konto na Twitterze

Inną bardzo ważną kwestią, która może stanowić różnicę między posiadaniem obserwujących, a nie, jest  weryfikacja konta na Twitterze . Poświęć trochę czasu na spełnienie tego wymogu bezpieczeństwa, w ten sposób Twoi przyszli obserwatorzy będą wiedzieć, że jest to konto prawdziwe, a nie fałszywe.

Zachowaj aktywny i zaktualizowany profil

Jeśli założysz konto na Twitterze i nie używasz go często lub nie publikujesz aktualnych treści, może to być prawdopodobna przyczyna, która uniemożliwia szybkie zdobycie obserwujących. Bądź na bieżąco ze wszystkim  , co ma związek z Twoim motywem. I jest zawsze włączony, korzystaj ze swojego konta codziennie i często.

aplikacje społecznościowe

Treści wysokiej jakości i zgodnie z trendami

Jeśli treści, które przesyłasz z konta na Twitterze, są słabej jakości, będziesz skazany na porażkę. Jeśli chodzi o chęć zdobycia większej liczby obserwujących, pamiętaj, że ludzie szukają informacji i treści, które mają wartość  i są zgodne z trendem, który obecnie nadaje ton.

Opublikuj treści wizualne

Istnieje maksyma, która mówi, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów, zasób przesyłania zdjęć lub filmów znacznie przyniesie korzyści Twojemu kontu. Dlatego używaj go codziennie, choć i tego zasobu nie należy przesadzać. Ale jeśli zawsze przesyłasz zdjęcia, obrazy, filmy,  a nie tylko wiadomości lub retweety, szybko zdobędziesz wielu obserwujących.

Prześlij dalej treści z innych kont

Niezawodnym sposobem na zdobycie obserwujących na Twitterze jest  ponowne przesyłanie postów publikowanych przez osoby, które Cię nie obserwują. Jeśli udostępnisz dalej treści z innych kont, zapewni to, że inne osoby, których nie znasz, będą Cię śledzić.

Interakcja z obserwującymi i innymi kontami

Szukanie obserwujących tylko po to, aby Twoja lista rosła, zwykle nie jest dobrą strategią i może oznaczać utratę wspomnianego obserwatora. Nie ma nic bardziej uderzającego w tej sieci społecznościowej niż interakcja między obserwującymi . Bardzo mile widziane są wzmianki, przesyłanie dalej treści od swoich obserwujących lub innych kont, a nawet przesyłanie pomysłów lub sugestii.

osoba laptop mediów społecznościowych

Używaj hashtagów w swoich tweetach

Kolejnym bardzo przydatnym narzędziem, którego nie można zignorować, aby zdobyć nowych obserwujących, są bez wątpienia hashtagi. Aby używać go w sposób zapewniający lepszą widoczność, użyj hashtagów, które zyskują popularność . Lub te, które są najczęściej używane zgodnie z Twoją linią tematyczną. Zawsze pamiętaj, aby napisać tweeta, który ma treść i może być wyszukiwany przez tysiące osób.

Zidentyfikuj najpopularniejsze godziny tweetowania

Jest bardzo prawdopodobne, że nie zdajesz sobie sprawy z tego,  że są konkretne momenty, kiedy ludzie mogą tweetować . Ponieważ w tych godzinach jest większa liczba osób podłączonych do sieci społecznościowej. W związku z tym można stwierdzić, że Twitter jest lepszy, chociaż nie jest to regułą, między godziną 8 a 9, następnie między 15 a 16 i wreszcie między 23 a północą.

Szukaj wsparcia na kontach przyjaciół lub znajomych

Jest bardzo mało prawdopodobne, że są dziś ludzie, którzy nie wiedzą, czym jest Twitter lub mają konto. Dlatego porozmawiaj z przyjaciółmi i znajomymi, którzy korzystają z tej sieci społecznościowej lub z tymi, którzy z jakiegoś powodu z niej nie korzystają, zachęć ich do tego. to, że ci ludzie podążają za tobą , a także ich przyjaciółmi i znajomymi, może być źródłem wielu obserwujących.

Udostępniaj swoje treści w innych sieciach społecznościowych

To, co może bardzo pomóc Twoim obserwującym w imponującym tempie, to fakt, że polegasz na innych sieciach społecznościowych. A nawet wykorzystaj swoją obecność, jeśli masz ją na swojej stronie, blogu lub kanale YouTube. I z tych środków  do udostępniania treści, które przesyłasz na Twittera , nie przestawaj korzystać z tej strategii.

mobilny twitter ręczny

Zaplanuj swoje posty na Twitterze

Twitter to serwis społecznościowy, który oferuje również bardzo przydatne narzędzia, które pomogą Ci w krótkim czasie zdobyć nowych obserwujących. I chodzi o  zautomatyzowanie lub zaprogramowanie Twojego posta , który połączy Cię ze źródłami dostarczającymi wysokiej jakości treści i to za pośrednictwem kanału RSS. Na początku będzie ciężko, ponieważ jeśli nie masz prawie żadnych obserwujących, jego skuteczność jest niska, ale gdy zwiększysz listę obserwujących, jego skuteczność wzrośnie.

Opublikuj post gościa

Istnieją tak zwane  posty gościnne lub posty gościnne  , dzięki którym będziesz mógł porozmawiać na określony temat. Jeśli Twój post jest dobrej jakości i korzystasz z blogów, które mają duży ruch użytkowników, możesz uzyskać dużą liczbę obserwujących. Oczywiście konieczne jest umieszczenie linku do swojego konta na Twitterze, skutecznej opcji, która sprawi, że szybko się rozwiniesz.

Wsparcie Followback

Jedną z najczęściej używanych metod i przez długi czas jest Followback, który polega na śledzeniu tych obserwujących, którzy obserwują Ciebie . Chociaż wiele osób może kwestionować tego rodzaju techniki, ponieważ osoby, które Cię obserwują, mogą nie czytać ani nie kontaktować się z Tobą.

Ale nie ma wątpliwości, że Followback może pomóc Ci wygenerować wielu obserwujących w ciągu kilku dni . Nie rezygnuj więc z tej metody, która może mieć wielu przeciwników, ale jej niewątpliwej skuteczności w krótkim czasie nie można odmówić.

linia komunikacji sieciowej

Obserwuj konta z kilkoma obserwującymi

Możemy znaleźć wielu użytkowników, którzy tak jak Ty dopiero zaczynają i dlatego mają bardzo małą liczbę obserwujących. Tak więc strategia nie budzi wątpliwości, aby śledzić te konta z niewielką liczbą obserwujących . Jest to działanie, które wykracza poza bycie hojnym, po prostu ci ludzie, którzy mają twoje wsparcie, również ci pomogą, podążając za tobą.

Dołącz nazwę swojego konta do podpisu e-mail

Nie ma nic bardziej profesjonalnego i może wzbudzić większe zainteresowanie dla Twojego konta niż  dodanie podpisu z kontem Twitter do wiadomości e-mail . Będzie to bardzo skuteczny sposób na zdobycie obserwujących, a co najważniejsze, za każdym razem, gdy wyślesz wiadomość e-mail od teraz, będzie ona miała ten podpis.

Masowa wysyłka do Twoich kontaktów e-mail

Wspomnieliśmy już o tym, obecność Twittera jest dziś większa i istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje kontakty e-mail korzystają z tej sieci społecznościowej. Dlatego jedną z metod, którą możesz zastosować, jest wysyłanie masowe . Aby to zrobić, musisz wysłać wiadomość e-mail do każdej z tych osób, z której wynika, że ​​bardzo dobrze byłoby utrzymywać bliższy kontakt na Twitterze.

Pamiętaj jednak, że jeśli zamierzasz korzystać z tego zasobu i będziesz wysyłać  dużą liczbę e-maili. Zrób to z pola BCC, w ten sposób nie będziesz mieć problemów ze swoim kontem e-mail w zakresie ochrony danych.

telefon na Twitterze

Tweety z dobrą sprawą

Sieci społecznościowe są szeroko stosowanym sposobem  proszenia o pomoc dla innych osób lub w celach charytatywnych , a Twitter nie jest wyjątkiem. I w tym sensie, jeśli używasz tego narzędzia w naturalny i rzeczywisty sposób, nie powinno to być postrzegane jako forma oszustwa. Może bardzo szybko generować nowych obserwujących.

Używaj popularnych tematów

Zasobem, z którego możesz skorzystać  , aby zdobyć obserwujących, są popularne tematy , które są niczym innym jak słowami kluczowymi używanymi w danym momencie w sieci społecznościowej. Aby z niego skorzystać, musisz tylko szukać tych hashtagów, które są zidentyfikowane lub mogą być związane z tematem Twojej niszy.

Przeprowadzaj wydarzenia na Twitterze w celu „Dwirtualizacji”

Że możesz być osobą, która oferuje swoim obserwatorom możliwość opuszczenia ekranu i możesz się dewirtualizować . Dziś możliwe jest organizowanie wydarzeń tego typu, podczas których można mieć bliższe spotkanie ze swoimi obserwatorami. Jest to również doskonała strategia pozyskiwania nowych obserwujących w tej słynnej sieci społecznościowej.

Weź udział w czatach na żywo

Kolejna metoda bardzo podobna do poprzedniej, w której Twoi potencjalni obserwatorzy mogą Cię poznać i wiedzieć, że jesteś prawdziwą osobą. To właśnie  poprzez udział w czatach na żywo Twoje konto nie jest tylko zdjęciem i możesz wchodzić w interakcję osobiście, jest bardzo przydatnym źródłem, z którego możesz skorzystać i pomoże Ci zaistnieć na Twitterze.

pajaro twitter czerwony

Twórz konkursy

Prowadzenie konkursów na Twitterze może być strategią, która daje doskonałe wyniki w zdobywaniu obserwujących. Ponieważ spełniając określone wymagania, w tym śledząc swoje konto, użytkownicy otrzymają nagrodę lub zachętę. Oczywiście, aby ta metoda zadziałała, musisz zaoferować mu nagrodę, która naprawdę przyciągnie jego uwagę.

Jakie błędy popełniamy na Twitterze?

Z drugiej strony możemy znaleźć błędy, które użytkownicy często popełniają i które zamiast pomagać im w zdobywaniu nowych obserwujących, pogrążają ich w otchłani, z której bardzo trudno im się wydostać. Dlatego weź pod uwagę te ciekawe wskazówki , czego nie powinieneś robić na Twitterze .

Walka z ludźmi na Twitterze

Krótko mówiąc, jednym z zachowań, których należy za wszelką cenę unikać w tej sieci społecznościowej, jest niewątpliwie  walka lub kłótnia z innymi użytkownikami . Najwłaściwszą rzeczą jest dogadywanie się ze wszystkimi, nie wchodzenie w kontrowersje lub sytuacje, w których ludzie mogą Cię oceniać. Znacznie mniej komentuj, w którym możesz wygrać wielu wrogów.

Bycie zarozumiałym i pogardliwym

Ideą zdobywania obserwujących na Twitterze jest to, że jesteś uroczą osobą, lubisz ich i masz pozytywne komentarze. Dlatego bardzo poważnym błędem jest wierzyć, że jesteś największym spośród wielkich, nawet jeśli nim jesteś. I traktuj innych użytkowników z obraźliwym tonem, bez okazywania zainteresowania ani znaczenia tym, co inni użytkownicy publikują lub publikują.

komunikacja w sieci Twitter

Publikuj te same tweety wiele razy

Jeśli uważasz, że publikowanie tych samych tweetów wielokrotnie pomoże Ci zdobyć więcej obserwujących, powiem Ci, że się mylisz. Ponieważ udowodniono, że tylko niewielka część Twoich obserwujących zobaczy Twój komentarz. Dlatego po prostu postaw sobie za cel powtórzenie tweeta 2 lub 3 razy, ale oczywiście powinien on zawierać wartościową treść.

plagiatować hashtagi

Chodzi o to, aby zdobyć obserwujących i plagiatując hashtagi tego nie osiągniesz, a tutaj może się zdarzyć, że stanie się z tobą odwrotnie. Zwłaszcza jeśli używasz tych, o których nie wiesz, o czym mówią lub co reprezentują.

Nadużywaj hashtagów w tweecie

Chociaż używanie hashtagów jest wysoce zalecaną strategią pozyskiwania nowych obserwujących , musisz wiedzieć, jak używać ich w swoich tweetach. Jego wielokrotne użycie w tym samym tweecie może generować odrzucenie wśród potencjalnych obserwujących i nie jest to, czego oczekuje się, jeśli chcesz rozwijać się na Twitterze.

Jakie są wskaźniki analityczne, aby zdobyć więcej obserwujących?

Sieci społecznościowe pozwalają nam dokonać szczegółowej analizy pozytywnego lub negatywnego wpływu przesyłanych przez nas treści. Na Twitterze możemy zastosować pewne wskaźniki analityczne, które pomogą nam zidentyfikować te strategie, które działają i są najbardziej przydatne w zdobywaniu nowych obserwujących, więc zobaczmy, które z nich mamy na myśli.

ekran sieci Twitter

Wpływ w czasie

Możliwość poznania wpływu Twoich tweetów przez pewien czas jest ważna, dzięki czemu będziesz znać liczbę obserwujących pozyskanych przez ten tweet. Jeśli jest dobry, postępuj zgodnie z tą samą linią, ale jeśli nie daje oczekiwanych rezultatów, spróbuj czegoś innego. Możesz również uzyskać te dane na okres 24 godzin, tydzień, miesiąc itp.

Oceń wskaźnik interakcji i kliknięć

Jest bardzo ważny fakt, który musisz wziąć pod uwagę, aby ocenić jakość swoich tweetów, jest to liczba interakcji, które osiągają i kliknięć . W ten sposób możesz wiedzieć, w jakim kierunku pójść, czy kontynuować to, co zrobiłeś do tej pory, czy całkowicie zmienić format, dodać filmy lub treści, które dodają wartości do twoich tweetów.

Poznaj zainteresowania publiczności

Umiejętność zaplanowania odpowiedniej strategii, która pozwoli Ci zdobyć obserwujących na Twitterze, może zacząć się od poznania zainteresowań opinii publicznej . Po zlokalizowaniu tego, co przykuwa uwagę użytkowników, wykorzystaj to w pełni. Prześlij sensowne treści dla tej publiczności, przekaż im interesujące, zabawne informacje, a zobaczysz, jak zaczną Cię śledzić.

Zlokalizuj region i kraj odbiorców

Inną interesującą informacją, którą można uzyskać dzięki metrykom, są odbiorcy oraz region lub kraj, w którym się znajdują . W ten sposób uzyskasz szczegółową analizę różnych ważnych aspektów, takich jak płeć, stan cywilny, zawód, zainteresowania. I w ten sposób zastosuj najlepszą strategię, aby rozwiązać je za pomocą tweetów.

gałęzie ptak świergot

Porównaj swoich obserwujących

Możliwość posiadania danych porównawczych na temat obserwujących to doskonała strategia, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść, aby zdobyć więcej obserwujących na Twitterze. W ten sposób będziesz mógł poznać tych obserwujących, którzy są bardziej wpływowi. Znając obserwujących, którymi najbardziej interesują się użytkownicy, ten rodzaj metryki może zaoferować Ci wiele informacji, możesz nawet wiedzieć, kto i ile osób widziało mój tweet.

Jakie istnieją alternatywy, aby zdobyć więcej obserwujących?

Jeśli opcje, które Ci zaoferowaliśmy do tej pory, nie wydają się wystarczające, aby zdobyć nowych obserwujących. Sieć społecznościowa umożliwia korzystanie z innych alternatyw lub narzędzi, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz, aby liczba obserwujących Twoje konto wzrosła . Zobaczmy więc, jakie są inne opcje, które udostępnia Twitter.

Reklamy na Twitterze

Reklamy na Twitterze mogą być alternatywą, która zwiększa liczbę obserwujących do nieoczekiwanych poziomów, dzięki różnym opcjom reklamowym, które oferuje. Oczywiście musisz anulować płatność za tę usługę, a Twoje konto będzie promowane lub sugerowane osobom, które mają podobne zainteresowania do Ciebie i będzie się to odbywać na różne sposoby, w tym opcje wyszukiwania.

sieci komórkowe twitter

sowa

Nie ma lepszego narzędzia, które pomoże Ci zdobyć obserwujących na Twitterze bez konieczności robienia czegokolwiek innego niż pobranie tej aplikacji.A aplikacja, o której mowa, to Owlead i dzięki niej będziesz mógł w krótkim czasie pozyskać obserwujących z prawdziwych kont.

Ponadto ta platforma oferuje dane o Twoich obserwujących, co może być dla Ciebie bardzo cenne. Chociaż korzystanie z tej usługi ma swoją cenę, ponieważ nie jest bezpłatna, ale może być bardzo dostępna.

Kanał na Twitterze

Jak już wspomnieliśmy, to, co pomaga kontu w zdobywaniu obserwujących , to przesyłanie wysokiej jakości treści. Ale istnieje narzędzie, które automatycznie pomoże Ci tworzyć treści i jest to Twitterfeed.

Wystarczy pobrać kanał ze strony i bez większego problemu utworzy on automatyczną treść. Ale musisz być bardzo ostrożny, aby ten kanał był wysokiej jakości i w ten sposób otrzymamy retweet od naszych obserwujących.

tweepi

Ostatnim narzędziem, które polecimy i które pomoże Ci zdobyć więcej obserwujących na Twitterze, jest Tweepi. Jest to rozszerzenie, które możesz pobrać z przeglądarki Google Chrome. I w zasadzie po wejściu musisz śledzić wszystkich ludzi, których Tweepi pozwala, czyli 1000 osób dziennie, a następnie musisz poczekać, aż ci ludzie pójdą za tobą.

Dlaczego nie jest wskazane kupowanie obserwujących?

Wielkim błędem jest chcieć mieć więcej obserwujących, jeśli chcesz ich kupić, ponieważ jest to niepraktyczna alternatywa. I to z prostego powodu, obserwujący, których kupujesz, to w zasadzie liczba fałszywych i ostatecznie to, co otrzymasz w fałszywej popularności.

Ponieważ możesz mieć w ten sposób dużą liczbę obserwujących, ale  nie wniosą oni nic do Twojej społeczności . Interakcja, która jest tak ważna w sieciach społecznościowych i która pomoże ci naprawdę się rozwijać, nie będzie istnieć, więc nie daj się ponieść tej opcji.

dołącz do naszego kanału telegram