Skip to content

Co zrobić, jeśli moje konto na Twitterze zostało zhakowane lub skradzione i jak je odzyskać?

3 de luty de 2023

Ta sprawa może się to zdarzyć każdemu. Pobranie pliku, kliknięcie łącza, a nawet zalogowanie się na stronie, którą uważałeś za godną zaufania, może prowadzić do uzyskania danych logowania, które zagrażają Twojemu kontu. Świergot zostać zhakowanym

Jeśli nie należysz do osób, które często sprawdzają Twój profil lub wiadomości wychodzące w poszukiwaniu nieznanego tweeta, prawdopodobnie Twoi obserwatorzy zwrócą Ci uwagę na problem. Jeśli masz dobre relacje ze swoimi obserwatorami, najprawdopodobniej jeden z nich powiadomi Cię, jeśli zostałeś zhakowany. Twitter zwykle, w zależności od tego, jak oczywisty jest kompromis, wyśle ​​​​Ci powiadomienie, jeśli Twoje konto zostało naruszone.

Jednak samo otrzymanie przeciwnego zawiadomienia nie oznacza, że ​​należy kliknąć łącze lub podaj swoje dane logowania bez uprzedniego potwierdzenia jego zasadności.

Jak zapobiec włamaniu na moje konto na Twitterze

Istnieją dobre taktyki, aby chronić swoją firmę lub siebie na Twitterze. Ale wiele osób nie myśli o ochronie cennego zasobu, takiego jak Twitter, ponieważ jeśli korzystasz z Twittera dla firm, masz wiele zalet w stosunku do innych, które tego nie robią, ze względu na duży zasięg, jaki możesz osiągnąć za jego pomocą.

Nie tak, jak robią to, aby chronić swoje karty kredytowe na przykład. Co jest dość wyjątkowe, jeśli weźmie się pod uwagę, że łatwiej jest odzyskać pieniądze od firm obsługujących karty kredytowe. Znacznie więcej niż odzyskanie zaufania odbiorców w mediach społecznościowych.

Wskazówki, jak uniknąć włamania na Twitterze

  • Zawsze używaj silnego hasła: Jest całkiem prawdopodobne, że jeśli twoje konto na Twitterze zostanie zhakowane, będzie to bardziej twoja wina niż wina Twittera. Należy podkreślić, że chociaż uważamy, że hakerzy często używają skomplikowanych programów, które próbują tysięcy haseł w poszukiwaniu właściwego. Wiele z nich skompromitować konto, po prostu odgadując łatwe hasło.

Wiem, że o wiele łatwiej jest, zwłaszcza na popularnych stronach, takich jak Twitter, mieć łatwe hasło, które można wpisać kciukiem, zamiast dodawać symbole, cyfry lub długi ciąg słów. Ten biorąc pod uwagę dodatkowe bezpieczeństwo, będzie to warte dodatkowych kłopotów.

  • Skorzystaj z dwuetapowego Twittera: Twitter ma obecnie opcjonalną funkcję, która zapewnia drugą warstwę bezpieczeństwa, wymagając weryfikacji logowania za pomocą telefonu komórkowego. Nie ma znaczącej wady i sprawia, że ​​​​twoje konto jest znacznie trudniejsze do zhakowania niż kradzież urządzenia mobilnego w celu naruszenia bezpieczeństwa konta.

Wskazówki, jak uniknąć włamania przez linki e-mail

  • Uważaj na skrócone linki: Niektóre narzędzia do skracania linków stały się szczególnie popularne we wczesnych latach istnienia Twittera, użytkownicy chcieli udostępniać treści, a adresy URL są często bardzo długie, Twitter miał tylko 140 znaków, co skłoniło użytkowników do skracania adresów URL, które następnie były przekierowywane do innych stron internetowych.
  • Uważaj na kradzież tożsamości przez e-mail: Jak wspomniano wcześniej, zachęcanie do klikania linków do złych stron internetowych jest dość powszechną taktyką.
  • Dość skuteczną metodą jest wysłać Ci wiadomość e-mail udającą witrynę, której ufasz, w tym przypadku Twittera, chodzi o to, aby e-mail zawierał link do Twojej witryny. To, że e-mail wydaje się pochodzić z Twittera, nie oznacza, że ​​faktycznie pochodzi z Twittera. Hakerom bardzo łatwo jest wysłać wiadomość e-mail tak, jakby byli kimś innym. Nigdy nie wysyłaj swoich danych osobowych pocztą elektroniczną.

Jak chronić swoją tożsamość w Internecie, aby zapobiec włamaniom na konto na Twitterze

Bądź czujny z komputery publiczne. Trzeba przyznać, że wielką zaletą w ujęciu cyfrowym jest publiczny dostęp do internetu. Jak każda zaleta, ma swoją wadę, ponieważ każdy ma dostęp do komputerów w lokalnej bibliotece, co czyni ją mniej bezpieczną.

Haker może zainstalować programy, które śledzą każde naciśnięcie klawisza i jego kontekst, te programy również wykonują naciśnięcie hasła jest zapisywane na komputerze i dostępne do użytku przez hakera.

odzyskać zhakowane konto na Twitterze

Zaawansowana technologia nie jest konieczna, istnieje kilka sposobów przechowywania informacji na komputerach publicznych. To za pośrednictwem przeglądarek internetowych, które mają możliwość przechowywania haseł.

Jest rzeczą oczywistą, że nigdy nie należy zostawiać hasła na publicznie dostępnym komputerze, bez względu na to, czy masz specjalny profil lub jeśli uważasz, że nikt inny nie będzie próbował uzyskać dostępu do tej witryny. Nigdy nie zostawiaj swoich danych osobowych ani kont osobistych na publicznym komputerze, staraj się tego unikać w jak największym stopniu.

Po odzyskaniu dostępu do konta na Twitterze musisz upewnić się, że prawidłowo wykonałeś powyższe czynności zapobiec ewentualnemu nieautoryzowanemu dostępowi i spamować na swoim koncie.

dołącz do naszego kanału telegram