Skip to content

Jak zdobyć jabłka w Minecrafcie, w tym Złote Jabłko

4 de luty de 2021

Jabłka w grze Minecraft to prawdopodobnie jedna z najbardziej podstawowych, ale przydatnych potraw, jakie możemy zdobyć. Jednak metody jego uzyskania różniły się znacznie od pierwszej wersji do ostatniej aktualizacji. Jak teraz zdobądź jabłka w grze Minecraft w tym złote jabłko? Możesz użyć następujących metod.

Jak zdobyć jabłka w Minecrafcie

W prawdziwym życiu najbardziej naturalnym sposobem zdobycia jabłek jest szukanie ich na drzewach i tak samo jest w grze. Jeśli udasz się do zalesionego obszaru w swoim świecie Minecraft i zaczniesz ścinać drzewa, są szanse, że wkrótce jabłka zaczynają spadać. Jeśli zetniesz całe drewno z drzewa, bloki liści zaczną się rozpadać, upuszczając przedmioty i nagrody.

Od momentu, gdy ścinamy całe drewno, z którego można później zbudować dom lub zrobić narzędzia, pozostawiając tylko bloki liści, okres, w którym możemy znaleźć jabłka. Jednak szansa, że ​​jabłko spadnie, wynosi jeden na dwieście, więc powinieneś mieć szczęście.

Należy również zauważyć, że nie każde drzewo będzie szukać jabłka, tylko dęby i ciemne dęby mogą upuszczać jabłka. Jeśli spróbujesz ściąć 200 drzew, aby otrzymać jabłko, a nie są to dęby lub ciemne dęby, nie zdobędziesz tego i stracisz czas.

Oprócz wycinania drewna z drzew i czekania, aż liście upuszczą jakiś przedmiot, istnieją inne sposoby na znalezienie jabłek znacznie bardziej efektywne.

Znajdź jabłka w domowej skrzyni

Przed utworzeniem nowego świata Minecraft możesz skonfigurować grę tak, aby była skrzynia z różnymi przedmiotami blisko twojego spawnu strefa. W tej bonusowej lub startowej skrzyni można znaleźć różne rzeczy, od drewna po narzędzia, a nawet gotowe posiłki.

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz dwa lub trzy jabłka, których nie zalecamy jeść, gdy jesteś głodny. Trzymaj je w skrzyni aby móc później wykorzystać je w czymś bardziej pożytecznym, jak hodowla koni, do której przydatne są jabłka.

Kupując je od wieśniaków

Mieszkańcy wioski Minecraft mają moc sprzedam ci jabłka w zamian za inne przedmioty, ogólnie szmaragdowe lub inne różne. Mogą być najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zdobycie jabłek po bonusowej skrzyni, zwłaszcza że wieśniacy zawsze będą mieli swój przedmiot na sprzedaż. Jest źródłem nieograniczonej ilości złotych jabłek.

W skrzyniach na całym świecie

Minecraft ma wiele biomów i fortec, które są zgodne z biomem, w którym się znajdujesz. Wewnątrz fortec narażasz się na różne niebezpieczeństwa, czy to pułapki, czy pozbawionych skrupułów wrogów. Ale nagrody, które znajdziesz w fortecy, mogą całkowicie warte wysiłku i przezwyciężyć wszelkie możliwe niebezpieczeństwo.

Wieśniacy handlują jabłkami w grze Minecraft

Co więcej, możesz nawet dostać upragnione złote jabłka, aw niektórych przypadkach bardzo rzadkie zaczarowane złote jabłka.

W lesie

Chociaż wydaje się to bardzo niewielkim wysiłkiem w porównaniu z innymi sposobami, możesz znaleźć jabłka leżące na ziemi w zalesionych biomach.

Jak zdobyć złote jabłka

Złote jabłka to odmiana jabłek, które mają więcej niż tylko karmienie gracza. Ale jedną z rzeczy, które ją wyróżniają, jest to, że na każdy świat, który stworzysz, będzie ich tylko suma trzydzieści z nich zostało rozdanych na mapie. Ponadto obecnie w najnowszych wersjach nie można ich już produkować.

W dawnych czasach można było je lub „Zrób je” umieszczenie jabłka na środku planszy rzemieślniczej i otoczenie go sztabkami złota. Biorąc to pod uwagę, że zdobycie złota w Minecrafcie nie jest łatwym zadaniem.

Jednak od aktualizacji 1.12 ta metoda uzyskiwania jest przestarzała. Możesz po prostu zdobyć łącznie 30 jabłek, wyszukując je w fortecach i skrzyniach rozsianych po całym świecie Minecraft.

Istnieje również odmiana złotych jabłek, które są zaczarowane i sprawiają, że jesteś praktycznie niezwyciężony przeciwko każdemu wrogowi. Nie można ich jednak stworzyć, więc ich zdobycie jest ograniczone do szans na ich odnalezienie, które są bardzo niskie.

dołącz do naszego kanału telegram