Skip to content

Jak zdjęcia są robione na Instagramie z filtrami? – sztuczki na Instagramie

29 de wrzesień de 2021

Filtry stały się dziś niezaprzeczalną atrakcją w większości mediów społecznościowych. Część tej popularności wynika to z ich wszechstronności: ponieważ miliony użytkowników stworzyły je dla każdego, kto tego chce.

Czasami jakość zdjęcia jest powiązany z filtrem używanym do edycji. Z tego powodu pokażemy Ci, jak znaleźć filtry na Instagramie, które możesz dodać do swoich historii lub kanału.

Jak znaleźć filtr po nazwie na Instagramie?

Platforma Instagram klasyfikuje filtry w sieci społecznościowej na różne sekcje. Jednak często to nie wystarczy, aby znaleźć konkretny filtr lub efekt; ponieważ jest ich tysiące. Ponadto platforma nie sortuje ich alfabetycznieJednak znalezienie go po nazwie jest łatwe przy użyciu wyszukiwarki.

Wyszukiwarka w Instagram Stories

Aby znaleźć to narzędzie, musisz przejść do sekcji „Twoja historia” lub „Dodaj historię”. Domyślnie od razu przejdziesz do okna filtrów; więc będziesz musiał przesuwać te filtry, aż zobaczysz ikonę lupy na końcu tego paska.

Gdy tam wejdziesz, ponownie wybierz ikonę lupy w prawym górnym rogu. Na koniec po prostu musisz wprowadź konkretną nazwę filtra chcesz go znaleźć i wybrać, gdy stanie się dla Ciebie dostępny.

Co mogę zrobić, aby dodać filtry do mojego profilu na Instagramie?

Generalnie możesz zapisz dowolny efekt, którego używasz do tworzenia historii, wideo lub rolki na Instagramie. Aby uzyskać do niego łatwiejszy dostęp, kiedy tylko zechcesz z niego skorzystać.

Na obrazach

Instagram umożliwia edycję zdjęć, które chcesz udostępnić w swoim kanale na platformie sieci społecznościowej. W tym oknie edycji możesz zastosować dowolny filtr spośród dostępnych.

Aby uzyskać dostęp do tej opcji, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przesłać zdjęcie lub obraz, który chcesz udostępnić na swoim profilu na Instagramie. Po dostosowaniu rozmiaru platforma natychmiast przekierowuje Cię do sekcja filtrów i edycji.

Będziesz mógł używać tylko filtrów pokazanych na liście; dostosowując intensywność tego, jak wolisz. Nie ma możliwości dodawania nowych filtrów do tej sekcji ani usuwania tych, które są już dostępne.

edycja zdjęć z filtrami

Filtry do filmów

W ten sam sposób, co dzieje się z obrazami, które chcesz udostępnić na swoim profilu na Instagramie; także możesz dodawać filtry i efekty do filmów które dodajesz do platformy. Aby to zrobić, po przesłaniu filmu domyślnie interfejs Instagrama przekieruje Cię do sekcji edycji.

W tym oknie możesz wybrać filtr dla przesłanego wcześniej filmu. Nie ma jednak możliwości dodania tych efektów do swojego profilu; ponieważ są one dostępne tylko w tej sekcji i nie można ich dodawać ani usuwać.

Efekty i filtry w Twoich Stories

Historie na Instagramie są dla wielu główną atrakcją sieci społecznościowej; jeden z powodów dlaczego powstały tysiące efektów i filtrów. Aby każdy użytkownik platformy mógł podzielić się nim w swoich historiach.

Aby móc zapisać filtr lub efekt w tej sekcji, musisz najpierw wybrać opcję „Testuj efekt”. Albo z sekcji wyszukiwania w sekcji „Utwórz historię”; lub z jakiegoś efektu, który którykolwiek z twoich obserwujących podzielił się w swoich historiach i chcesz użyć.

Później, w lewej dolnej części przycisku przechwytywania, musisz wybrać ikonę zapisywania. W ten sposób filtr zostanie zapisany w sekcji efektów jako jeden z twoich ulubionych. W ten sposób, gdy chcesz udostępnić zdjęcie lub wideo w swoich opowieściach, możesz łatwiej wybrać efekt.

różne efekty dla selfie

Jak mogę robić zdjęcia z filtrami na Instagramie bez ich publikowania?

Jest to mało znana opcja, ale możesz ją dobrze wykorzystać, aby podzielić się różnymi efektami historii na Instagramie; albo w paszy platformy i nawet w dowolnej innej sieci społecznościowej; ponieważ są dość wydajną opcją edycji zdjęć.

Musisz najpierw wybrać filtr, którego chcesz użyć na zdjęciu i po zrobieniu zdjęcia; wybierz ikonę pobierania który znajduje się na górze zdjęcia. Ta ikona jest oznaczona strzałką wskazującą bazę. Ta opcja zapisze zrobione zdjęcie za pomocą filtra lub efektu historii w Twojej galerii.

Więc jeśli chcesz udostępnić zdjęcie, które ma filtry historii na Instagramie w innej sekcji platformy lub nawet w innej sieci społecznościowej; będziesz musiał tylko przejść do swojej galerii i wybierz odpowiednie opcje.

wybór filtrów do edycji zdjęć

Jak możesz edytować swoje menu filtrów na Instagramie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej; Nie możesz używać filtrów znajdujących się w sekcji edycji dla elementów, które chcesz udostępnić w swoim kanale. Możesz jednak dodawać i usuwać filtry z sekcji historii w sieci społecznościowej.

Aby więc uzyskać dostęp do tego wydania, musisz przejść do sekcji „Utwórz historię”. Na dole, po lewej stronie przycisku przechwytywania, znajdują się zapisane filtry i efekty. Aby usunąć dowolny z tych filtrów z ulubionych, usuń znak zapisu na odpowiedniej ikonie który znajduje się w lewym dolnym rogu przycisku przechwytywania.

Podobnie, aby to dodać musisz wybrać tę ikonę podczas testowania filtra; z sekcji wyszukiwania lub z filtra udostępnionego przez dowolnego obserwowanego użytkownika.