Skip to content

Jak zaznaczyć tekst do skopiowania i wklejenia za pomocą skrótów klawiaturowych na moim komputerze

16 de Maj de 2021

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach klawiatury są niezwykle potrzebne do wykonywania transkrypcji lub dokumentów w pewnym momencie, zapewniając nam dużą łatwość, obsługę i wygodę podczas korzystania z nich, a nie tylko wystarczą klawiatury przewodowe, ale także innowacja w instalowaniu klawiatur bluetooth na tabletach lub komputerach PC, które są w większości wygodne ze względu na swoje sposób używania na odległość i oczywiście w ruchu.

Ale jak wielu z nas wie Klawiatury zawierają skróty, z których możemy korzystać W przypadku różnych funkcji zamiast korzystania z myszy lub myszy, możliwość poznania tajników klawiatury jest znacznie łatwiejsza dla każdego.

Dlatego posiadanie klawiatury jest niezwykle ważne, ponieważ gdy nasza mysz ulegnie uszkodzeniu lub po prostu nie działa, gdy nie musimy wykonywać żadnej czynności, mamy drugie narzędzie, czyli naszą klawiaturę, a więc musimy znać jego zastosowania w świecie informatyki Na całym świecie.

W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić wybierz tekst do skopiowania i wklejenia za pomocą skrótów klawiaturowych z mojego komputera. Aby ułatwić Ci wszystkie zadania, w których te działania są wymagane. Cóż, możesz to zrobić w znacznie prostszy sposób.

Polecenia lub skróty klawiaturowe, które warto znać

Każdego dnia spędzamy wiele godzin przed komputerem lub ekranem komputera, ale czasami myślimy o tym Jak pracować płynniej i wydajniej? Cóż, odpowiedź jest bardzo prosta, znając kilka skrótów na naszej klawiaturze, wszystkie zadania i czynności, które będziemy wykonywać, staną się znacznie łatwiejsze.

W ramach skrótów w jego ogólnych i najbardziej istotnych zastosowaniach mamy „ ctrl + z ” to polecenie jest używane, gdy zamierzamy „ cofnąć ” bardziej niż wszystkolub jest używany w dokumentach programu Word lub innym programie.

Istnieje również „ ctrl + x ”, co oznacza „ wytnij ”, w ten sam sposób, w jaki jest używane do tego samego, co cofanie, w dokumentach, co jest łatwiejszym sposobem kontrolować to, co robimy w tej chwili w naszym projekcie.

Mamy ” ctrl + d ”, które spełnia funkcję ” przenieś do kosza ”, będąc bardzo bezpośrednią alternatywą dla usuń dowolny obraz lub plik to lub chcemy, aby było już na naszym komputerze.

Jednym z najczęściej używanych przez użytkowników jest klawisz „F6”, na którym bazuje ruchy między plikami lub elementy, które mamy na ekranie, co zastępuje użycie myszy lub myszy i pozwala na bardziej innowacyjne narzędzie do wykonywania tej czynności.

Podobnie „F5” pozwala nam „aktualizować” to, co robimy na ekranie, poprawa szybkości i wydajności zespołu i oczywiście także ich wydajność.

Jak wybrać tekst do skopiowania i wklejenia za pomocą klawiatury?

Jak wiemy, w pewnym momencie naszego życia, podczas wykonywania naszych czynności, musieliśmy wybrać, kopiuj i wklejaj teksty w różnych narzędziach lub platform, dlatego warto wiedzieć, jak to zrobić bezpośrednio za pomocą klawiatury.

klawiatura i mysz

Aby zaznaczyć tekst, musimy nacisnąć klawisze ” ctrl + e ” this wybierze tekst lub dokument że chcemy, o ile oczywiście jesteśmy w pliku.

Aby skopiować tekst, używamy klawiszy „ ctrl + c ” oraz szybko i bezpośrednio tekst, który wybraliśmy wcześniej zostaną skopiowane automatycznie w naszym schowku, abyśmy mogli później umieścić go tam, gdzie chcemy.

A żeby wkleić, jest to bardzo proste, wciskamy klawisze „ ctrl + v ” i funkcja zostanie wykonana natychmiast, jest to możliwe nie tylko w dokumentach, ale także na przeszukiwanych stronach w naszych przeglądarkach, takich jak Google Chrome w najnowszej wersji lub Firefox.

Zalety korzystania z różnych skrótów klawiaturowych

Jedną z największych zalet jest będziemy mieli większą wydajność w momencie wykonywania jakiejkolwiek czynności, gdy nauczymy się ich obsługi, zdajemy sobie sprawę, że jest to dużo bardziej praktyczne niż korzystanie z myszy, chociaż istnieje również możliwość zamontowania myszy i klawiatury w telefonach komórkowych, dla większego komfortu podczas wykonywania różnych funkcji .

Nauczenie się ich na pamięć jest bardzo proste, ponieważ możemy poznać pozycje liter, które nie zmieniają się na żadnej klawiaturze, to znaczy litery znajdują się w tym samym miejscu, co generuje większą przewagę.