Skip to content

Ctrl C i Ctrl V nie działają. Jak to naprawić na moim komputerze z systemem Windows?

5 de wrzesień de 2023

Jedną z najbardziej irytujących awarii na świecie jest uszkodzenie lub niedziałanie klawiszy kopiowania i wklejania, czyli poleceń Control + V i Control + C. Z tego powodu dowiedz się, jak to zrobić napraw CTRL C i CTRL V w Windowsie jest to ważne. Posiadanie kontroli nad wszystkimi klawiszami jest przydatne do prawidłowego funkcjonowania sprzętu naszego komputera lub peceta.

Funkcje te stały się z biegiem czasu bardzo popularne, ponieważ optymalizują procesy wyszukiwania lub opracowanie raportu. Ponadto kopiowanie i wklejanie umożliwia dokładną modyfikację dokumentów, zapewniając w ten sposób lepszą kontrolę nad dokumentem i sprzętem komputerowym.

Najpopularniejsze rozwiązanie powiązane jest z szybkim skryptem AutoHotkey umożliwiającym wklejenie lub aktywację Komendy Control V i Control C, z klawiatury. Pobiera zawartość schowka i używa funkcji SendInput do wysyłania naciśnięć klawiszy. Oprócz kombinacji skrótów CTRL C i CTRL V, klawiatura sprzętowa systemu Windows zawiera wiele innych kombinacji skrótów, które warto znać.

Dlaczego Control C i Control V nie działają na moim komputerze?

Każdy z nas miał dzisiaj komputer PC lub komputer z systemem Windows 10; lub jedna ze starszych wersji systemu Microsoft Windows. I dlatego w tej chwili bardzo znane jest nam używanie tych skrótów, których chcemy. przesłać tekst lub obraz w kierunku dokumentu.

Z drugiej strony system operacyjny Microsoft Windows ma szeroką gamę oprogramowania i sprzętu, do których jest przyzwyczajony optymalną wydajność komputera.

Ale co się stanie, gdy spróbujesz użyć sterowników? CTRL C i CTRL V i nie działają? Cóż, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zachować spokój.

I wtedysprawdź klawiaturę systemu Windows 10 lub posiadanej wersji systemu Microsoft Windows. Oznacza to, że sprawdź, czy klucze, których chcesz użyć, są aktywowane. W przeciwnym razie nie są przyklejone ani twarde, co utrudnia ich prawidłowe użycie.

Ponieważ może to być jeden z powodów, dla których próbujesz skopiować lub wkleić za pomocą poleceń Controlnie pozwól ci tego uruchomić. Z tego powodu czujesz się sfrustrowany lub zmęczony chęcią skopiowania ważnego tekstu, a nie możesz tego zrobić.

Ale nie martw się, bo nawet jeśli problem wydaje się nie mieć końca ani naprawy, rozwiązanie jest proste. Ponieważ musisz po prostu czytać dalej, a zobaczysz, jak możesz rozwiązać ten problem; aby zapobiec ponownemu wystąpieniu takiej sytuacji.

Teraz, jeśli zdasz sobie sprawę, że po podłączeniu sprzętu do innego komputera działa on poprawnie. To znaczy, gdy używasz poleceń kopiowania i wklejania robi to dobrze.

Więc, musisz zajrzeć do sterowników lub sterowniki, które posiada komputer. Aby dowiedzieć się, czy któryś z nich nie jest nieprawidłowo zainstalowany lub nie jest podłączony.

Cóż, jeśli nie masz aktywnych tych poleceń, korzystanie z nich będzie trudne. Dlatego możesz wybrać wyszukiwanie poprzez wiersz poleceń skrót klawiaturowy i sprawdź, czy działają.

A jeśli nie zostaną zaznaczone, nic więcej, po prostu na nie kliknij i voila, dzięki czemu będziesz mógł skopiować kontrolę skrótów. Inną alternatywą, którą możesz wybrać, jest pobranie lub aktywuj wirtualną klawiaturę na swoim komputerze.

W ten sposób możesz bez problemu używać sterowników. Lub jeśli wolisz, masz możliwość użycia dwóch pozostałych skrótów Control + V i Control + C, mniej znanych na klawiaturze; (Shif+Insert= CTRL V i Control + Insert = CTRL C).

Jak aktywować Ctrl C i V na komputerze z systemem Windows?

Podobnie jak w przypadku każdej innej pomocy, użytkownicy będą musieli wykonać szereg prostych kroków, aby naprawić CTRL C i CTRL V lub słynne Control + V i Control + C w systemie Windows, czyli:

aktywuj ctrl cv w systemie Windows

Wejdź do panelu narzędzi

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby skopiować i wkleić lub aktywować polecenia Control + V i Control + C w systemie Windows 10, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy paska tytułu w wierszu poleceń. Następnie przejdź do wyboru opcji zwane „Właściwościami”.

Natychmiast po tej procedurze na ekranie pojawi się wyskakujące okienko z kilkoma zakładkami i funkcjami do sterowania klawiaturą. Teraz zamierzasz się zlokalizować polecenie, które mówi „Klawiatura” i kliknij go dwukrotnie.

Włącz opcję

Następnym krokiem po wejściu do środka będzie wybranie polecenia „Włącz nowe skróty klawiaturowe Ctrl”, które znajduje się w wierszu poleceń. Dzięki temu będziesz mógł aktywować i kontrolować polecenia CTRL + V i CTRL + C w systemie Windows. Chociaż na niektórych komputerach najlepiej jest najpierw wybrać przycisk, który mówi „Włącz eksperymentalne funkcje konsoli” i powtórz poprzedni krok.

Podobnie jak możesz włączyć opcje kombinacji skrótów, możesz także włączyć i wyłączyć użycie klawiszy specjalnych w systemie Windows. W ten sposób uzyskasz lepszą kontrolę i obsługę klawiatury, konfigurowalny na swój sposób.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że nowe polecenia są identyfikowane w panelu u dołu wyskakującego okna systemu Windows. pojawi się na ekranie po zakończeniu. W niektórych przypadkach komputer ma inne litery do użycia lub dostosowuje wirtualną klawiaturę na ekranie.

Co powinienem zrobić, aby naprawić polecenia Control C i V na moim komputerze?

Właściwie istnieje sposób wklejenia lub skopiowania tekstu za pomocą klawiatury komputera, ale nie jest to wygodne w użyciu. Polega na użyciu kombinacji Klawisze Alt + Spacja.

Po naciśnięciu tych klawiszy na komputerze stacjonarnym lub komputerze pojawi się wyskakujące okienko z listą narzędzi niezbędnych do uzyskania większej kontroli nad klawiaturą. Wybierać klawisz E i klawisz Pposłuży to do aktywacji menu i wklejenia ich tam, gdzie są wymagane przez użytkownika.

  Co zrobić, aby naprawić polecenia sterujące CV

Ale jeśli to nie zadziała, istnieją również inne sposoby, takie jak Skrypt AutoHotkey Ctrl + V. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji na swój komputer i uruchomienie jej na nim.

Następnie przystąpisz do tworzenia nowego skryptu AutoHotkey lub dodasz poniższe elementy do istniejącego skryptu. Użyteczność skryptu jest prosta, po prostu trzeba użyj funkcji SendInput aby wysłać dane do okna, co jest znacznie szybsze niż jakakolwiek inna metoda.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że jest to nośnik, który nie wymaga dużo miejsca na komputerze lub PC. Możesz więc skorzystać z tej funkcji kontrola kopiowania, jeśli to konieczne. Jeśli któryś klawisz na Twojej klawiaturze przestaje działać lub nie działa, tak jak ma to miejsce w przypadku poleceń CTRL C i CTRL V, dobrze byłoby, abyś sprawdził któryś z nich, podpowiedział, dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić.

Czy można pobrać skrypt AutoHotkey?

Odpowiedź brzmi: tak, oprogramowanie AutoHotkey Script można pobrać i jest ono dostępne w różnych sklepach z aplikacjami. Jednak ważne jest, aby to podkreślić Zwykle jest bardzo ciężki.

Jest to funkcja lub oprogramowanie. Jeśli chcesz, możesz je usunąć za pomocą ikony na pasku zadań lub sterowników. Teraz, jeśli chcesz Ukryj ikonę paskaużytkownik będzie musiał dodać #NoTrayIcon.

jak pobrać skrypt autohotkey

Następnie, aby zlokalizować zablokowany folder, należy umieścić jego nazwę na dysku twardym i można rozpocząć proces pobierania za pośrednictwem swojej oficjalnej platformy. Jest najbardziej odpowiedni, ponieważ zawiera wszystkie napędy, sterowniki i elementy funkcjonalne, do sterowania programowego. Ponadto jest wolny od wirusów i złośliwych aspektów w Internecie.

Podsumowując, bardzo ważne jest, aby konsumenci wiedzieli, że jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała. Będą wymagać pomoc specjalisty, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemu lub kontroli poleceń CTRL + C i CTRL + V.

Dodatkowo, jeśli którykolwiek z klawiszy na Twojej klawiaturze zacznie szwankować, masz możliwość sprawdzenia stanu lub działania klawiatury lub kontrolerów, ze stronami internetowymi.

dołącz do naszego kanału telegram