Skip to content

Jak usunąć partycję lub system Windows z komputera Mac za pomocą Boot Camp i odzyskać miejsce?

10 de wrzesień de 2023

Tak jak prawdą jest, że większość komputerów, z którymi jesteśmy przyzwyczajeni pracować, ma system operacyjny Windows, nie oznacza to, że nie ma innych alternatyw w tej dziedzinie, a Mac OS X jest jednym z najbardziej znanych.

Cóż, w tym przypadku chcieliśmy porozmawiać o zupełnie innej procedurze, ale mimo to z pewnością atrakcyjnej dla użytkowników, która ma związek z nauką zainstaluj lub odinstaluj system Windows z komputera Mac.

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że chociaż może to wydawać się naprawdę skomplikowane, rzeczywiście takie były Własni programiści Apple ułatwiają nam to zadanie. dzięki platformie takiej jak Boot Camp.

Boot Camp to usługa, którą możemy znaleźć w niektórych wersjach systemu Mac OS zainstaluj dowolny system operacyjny Microsoft i zainstaluj niezbędne sterowniki. Tak, na komputerach Mac.

Jak usunąć partycję Windows?

No więc, wielu użytkownikom udało się ukończyć proces instalacji systemu Windows w systemie Mac OS ponieważ asystent, który nas prowadzi, jest bardzo dobrze rozwinięty i znacznie ułatwia nam zadanie.

Narzekają jednak, że odinstalowanie systemu Windows z Mac OS X nie jest takie proste i dlatego poniżej chcemy pokazać Ci, jak to zrobić Pozbądź się systemu operacyjnego Microsoft na komputerze Apple.

Zanim zaczniemy, chcemy wyjaśnić, że bardzo łatwo jest usunąć system Windows, jeśli zainstalowaliśmy go na maszynie wirtualnej, ale tutaj chcemy ci pokazać jak usunąć partycję za pomocą Windows Boot Camp

I dlaczego ktoś miałby chcieć usunąć system Windows ze swojego komputera z systemem Mac OS X? Cóż, powodów jest kilka, np. jego nieużywanie, choć w większości przypadków użytkownicy zgadzają się, że chcą odzyskać zajmowaną przez niego przestrzeń.

Zwłaszcza na komputerach Mac OS X z dyskami, które nie mają tak dużo miejsca na dysku, odzyskać GB potrzebne do działania systemu Windows lub wszystko, co poświęciliśmy tej partycji, może to być coś bardzo atrakcyjnego.

Jak powiedzieliśmy na początku, Apple pomyślało o wszystkim i choć niektórym trudno znaleźć taką opcję, to oferuje nam bardzo wygodny sposób na usunięcie systemu Windows z Boot Camp szybko, bez narażania naszej zawartości na ryzyko i oczywiście bez konieczności formatowania sprzętu.

Kroki, które należy wykonać aby usunąć system Windows z Boot Camp czy to są:

 • Najpierw, na wszelki wypadek, wykonaj a kopia zapasowa wszystkich danych systemu Windows. Ponieważ powinieneś usunąć całą zawartość związaną z tym systemem operacyjnym, lepiej na wszelki wypadek zajmij się tą zawartością.
 • Następny uruchom Asystenta Boot Camp z aplikacji, narzędzi, z Spotlight lub za pomocą Findera
 • Kiedy pojawi się główny ekran Wprowadzenie, kliknij Kontynuuj
 • Zobaczysz ekran z informacją, że zamierzasz przywrócić dysk do pojedynczego woluminu
 • System poprosi Cię o podanie hasła administratora. Jest o oczywiście kwestia bezpieczeństwa
 • Poczekaj na zakończenie procesu
 • Kiedy już to zrobiłeś, odzyskasz miejsce zajmowane przez partycjępodczas gdy system Windows zostanie całkowicie usunięty

Jak widzisz, Usunięcie systemu Windows nie jest wcale skomplikowane w taki sam sposób, w jaki go zainstalowaliśmy, za pomocą Boot Camp.

usuń system operacyjny

Jak zainstalować system Windows na komputerze Mac za pomocą Boot Camp?

Jednakże, Wiesz już, jak usunąć system Windows z komputera Mac za pomocą Boot Camp. A jednak jesteśmy pewni, że wielu użytkowników będzie chciało nauczyć się przeprowadzać całkowicie odwrotną procedurę, czyli instalację, dla której musisz wykonać następujące kroki:

 • Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znajdź Asystenta Boot Camp w folderze Aplikacje, narzędzia. Innym sposobem uzyskania dostępu do niego jest Finder, ale możesz to zrobić według własnego uznania, ponieważ jest tak samo
 • Przed rozpoczęciem samej procedury należy włożyć do komputera MAC dysk USB o pojemności co najmniej 16 GB, a także przygotować obraz systemu Windows 10, na przykład na płycie DVD włożonej już do komputera. Jeśli zauważysz, że obraz się nie pojawia, może być w nim błądw taki sposób, że powinieneś spróbować pobrać go z innej strony lub z innej płyty DVD
 • Gdy już wykonałeś poprzednie kroki, kolejny polega na ustaleniu rozmiaru partycji, na której zamierzasz zainstalować system Windows 10. Choć mamy tu trochę swobody, Windows prosi nas o co najmniej 20 GB. Trzeba też pamiętać, że jeśli rzeczywiście planujesz używać tego środowiska do wykonywania zadań, czy instalowania programów, to warto dopłacić mu kolejne 100 GB. Dlatego uważamy, że zalecana baza to około 120 GB
 • Po wykonaniu wszystkich poprzednich kroków zobaczysz, że komputer uruchomi się ponownie, a kiedy to nastąpi, Rozpocznie się instalacja systemu Windows na komputerze Mac dokładnie tak samo, jak to dzieje się na każdym innym komputerze
 • Później będziemy mogli zobaczyć wszystkie tablice partycji i warto o nich pamiętać na wszelki wypadek. Rozważ to Pojawi się nie tylko partycja, na której zainstalowałeś system Windows 10ale także tam, gdzie masz oryginalny system Mac OS
 • Gdy już je przejrzysz, następną rzeczą do zrobienia jest wybranie partycji oznaczonej BOOTCAMP. Musisz go sformatować
 • Po zakończeniu tego procesu, gdy ta partycja jest nadal zaznaczona, musisz kliknąć Dalej do zainstaluj system na wybranej partycji
 • Minie kilka minut, a kiedy to nastąpi, na komputerze Mac będzie zainstalowany system Windows 10

Główny proces został zakończony, chociaż istnieją inne problemy, o których powinieneś wiedzieć, na przykład ten występujący podczas pierwszego uruchomienia systemu Windows Otworzy się także Boot Camp, który zajmie się pobraniem sterowników które są niezbędne i które musimy mieć na USB.

Istnieją jednak przypadki, w których istnieje ryzyko, że niektóre sterowniki nie zostaną poprawnie zainstalowane od użytkownika utworzonego podczas instalacji. Tak to właśnie jest spróbuj szczęścia na koncie administratora.

Jeśli nadal występują komplikacje, zalecamy wykonanie ręczna instalacja sterownikówponieważ pozwoli to uniknąć błędów, które mogłyby pojawić się, gdy sam system jest odpowiedzialny.

Cóż, po zainstalowaniu sterowników jedyne, co pozostaje do zrobienia, to zrestartować komputer, a kiedy to zrobisz, zobaczysz, że przy każdym ponownym uruchomieniu urządzenia, Domyślnym systemem operacyjnym będzie Windows 10.

Jak to rozwiązać? W niezwykle prosty sposób, bo po prostu trzeba przytrzymaj klawisz Alt podczas uruchamiania komputera. W tym momencie pojawi się opcja wyboru systemu operacyjnego, który chcesz uruchomić.

Należy pamiętać, że powyższa sztuczka nie zmienia systemu operacyjnego, który zostanie uruchomiony z komputerem, a jedynie to, co stanie się w tej sesji. Jeśli chcesz, aby Mac OS X był domyślnym systemem operacyjnym, musisz przejść do Ustawień systemowych, Dysku rozruchowego i wybrać go.

Czy udało Ci się krok po kroku zainstalować lub odinstalować system Windows na komputerze Mac?

dołącz do naszego kanału telegram