Skip to content

Jak zamknąć aplikacje działające w tle na iPhone’a i Androida?

27 de luty de 2021

Jeśli chcesz zwolnić trochę pamięci na swoim urządzeniu, musisz się nauczyć Jak zamknąć aplikacje działa w tle w iPhone i Android? Coś, czego bardzo łatwo nauczymy Cię w tym samouczku.

Z kolei zalecamy dezaktywację automatycznego uruchamiania aplikacji w systemie Android, ponieważ w ten sposób można również zredukować aplikacje w tle, czytaj dalej, aby zobaczyć więcej informacji.

Aplikacje działające w tle

Aplikacje działające w tle to wszystkie aplikacje, które pozostają aktywne, ale nie są używane przez użytkownika. Programy te również zajmują pamięć i przetwarzanie naszego sprzętu, do czego byłoby bardzo wygodnie je zamknąć.

Z tego powodu zalecamy, aby zawsze zdawać sobie sprawę z tych aplikacji i stopniowo je zamykać, co jest doskonałym sposobem na zwolnienie pamięci RAM telefonu komórkowego z Androidem, co sprawia, że ​​urządzenie działa w najlepszy sposób.

Jak zamknąć aplikacje działające w tle na iPhone’a i Androida?

Systemy operacyjne Android i iOS bardzo się od siebie różnią. Dlatego zamykanie aplikacji to procesy, które musisz nauczyć się dla każdego urządzenia konkretny. Przeczytaj poniższe informacje, aby Cię o tym oświecić

Zamknij aplikacje działające w tle na Androida

W Androidzie mamy dożywotnią opcję zamykania aplikacji, za pomocą których wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk dla tej funkcji, aby je zamknąć pojedynczo lub zamknąć wszystko. Mimo to istnieje narzędzie, które znacznie ułatwi ten proces.

Jeśli naprawdę chcesz zamknąć jak najwięcej aplikacji iw ten sposób zwolnić pamięć RAM i sprawić, by Twoje urządzenie działało lepiej, powinieneś skorzystać z aplikacji KillApps, narzędzie zaprojektowane właśnie do tego celu, które będzie bardzo przydatne do poprawy wydajności twojego Androida.

Zamknij aplikacje za pomocą Kill Apps

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest pobranie aplikacji, tę aplikację można pobrać bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami Google, uzyskując dostęp z tego linku KillApps w Sklepie Play.
  2. Po zlokalizowaniu aplikacji wystarczy kliknąć opcję „Zainstalować”. Poczekaj, aż proces się zakończy, co nie powinno zająć dużo czasu, jeśli waży mniej niż 5 MB.
  3. Podczas wykonywania aplikacji możesz zostać poproszony o pewne uprawnienia, nadaj je, aby aplikacja działała poprawnie. Na ekranie zostaną wyświetlone różne opcje, w tym liczba aplikacji działających w tle i zużycie pamięci RAM.
  4. Aby zamknąć aplikacje w tle i zwolnić miejsce w pamięci RAM, wystarczy nacisnąć przycisk Grać. W ten sposób KillApps zacznie analizować system i szukać sposobu na zwolnienie pamięci RAM.
  5. Ponownie, jeśli pojawią się opcje dotyczące uprawnień, podaj uprawnienia aplikacji. Może być wymagany dostęp do ustawień. W Accessibility przejdź do „KillApps”, aktywuj go i przejdź do ponownego wykonania procesu.
  6. Po tym uruchomi się KillApps zamknij wszystkie aplikacje działające w tle Zużywają pamięć systemową. Po zakończeniu procesu aplikacje zostaną zamknięte w tle i zwolnią miejsce w pamięci RAM w telefonie komórkowym.

Zamykanie aplikacji w tle jest bardzo wygodne, w rzeczywistości pomaga oszczędzać baterię na telefonach z systemem Android i iOS, dlatego zalecamy integrację z urządzeniem mobilnym.

Urządzenie iPhone

Zamknij aplikacje działające w tle na iOS

Niestety dla telefonów komórkowych z rozszerzeniem System operacyjny iOS Nie ma narzędzi, które pozwalają zwolnić pamięć RAM i zamknąć aplikacje tak wydajnie, jak w przypadku Androida. Nadal korzystając z dożywotniej opcji zamykania aplikacji, będziesz mógł zwolnić miejsce.

Jeśli masz co do tego wątpliwości, nie martw się, to bardzo prosty proces i podstawowe, które możesz wykonać w następujący sposób:

  1. Wystarczy nacisnąć przycisk „przycisk Start„dwukrotnie.
  2. Zostaną wyświetlone wszystkie uruchomione aplikacje działające w tle, aby je poprawnie zamknąć, po prostu przesuwaj je jedna po drugiej w górę.
  3. Jeśli chcesz wrócić do ekranu głównego, ponownie naciśnij przycisk Start.

Z drugiej strony, jeśli Twoim problemem nie jest brak pamięci RAM lub wydajności, ale konsumpcja internetu, zalecamy wiedzieć, które aplikacje zużywają więcej danych na iOS i Android, aby nie wydawać więcej na rachunek telefoniczny.