Skip to content

Jak zamykać i kontrolować moje aplikacje w tle na iPhonie, iPadzie i Macu?

29 de grudzień de 2021

Aplikacje to bardzo przydatne programy komputerowe, które znacznie ułatwiają nam pracę. W dziedzinie sieci społecznościowych te pozwalają nam być w stałej komunikacji z naszymi przyjaciółmi, nawet jeśli znajdują się w innej części świata. Istnieje szeroka gama aplikacji, które nie tylko dbają o powierzchnię telefonu komórkowego, ale mają również inne niezbędne aplikacje, które działają, aby nasz telefon działał prawidłowo.

Problem polega na tym, że wiele z nich jest aktywowanych w tle, co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie naszego telefonu komórkowego, na przykład zbieranie danych może wypełnić wewnętrzną pamięć urządzenia, spowolnić je i, aby zakończyć, sprawić, że Twój telefon będzie pobierał bardzo szybko, więc jeśli nie chcesz, aby ci się to przydarzyło, najlepszą rzeczą jest zamykaj i kontroluj aplikacje działające w tle na swoim iPhonie, iPadzie i urządzeniu Mac. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, czytaj dalej ten samouczek.

Jakie kroki należy wykonać, aby przełączać aplikacje działające w tle na iOS?

Teraz, gdy aplikacje stały się częścią naszego życia, prawie niemożliwe jest bez nich żyć, a teraz, gdy najnowsze wersje iPhone’a, iPada i Maca mają wystarczającą pojemność pamięci wewnętrznej, jest to jeszcze jeden powód, dla którego nadal pobieramy potrzebne nam aplikacje. Należy jednak wiedzieć, że przeciążanie urządzenia wieloma aplikacjami może go spowolnić i rozładować baterię.

Poza tym pamiętaj, że każdy smartfon posiada własne zintegrowane aplikacje, które spełniają określone funkcje, aby nasz telefon działał poprawnie. Ale jak już wspomnieliśmy, niektóre z nich działają w tle, dlatego w tym segmencie nauczymy Cię, jak sterować aplikacjami działającymi w tle na iOS.

Aby to zrobić, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to włącz urządzenie i przejdź do jego ustawieńW takim przypadku przechodzimy do Ustawień, a następnie w tej sekcji kliknij Komórkowy. W tym miejscu powinieneś poszukać aplikacji, które chcesz wyłączyć, aby uniemożliwić im korzystanie z danych. Na koniec przesuń palec w lewą stronę, aby go wyłączyć (Wył.).

Jak wyłączyć aplikacje działające w tle na iPhonie lub iPadzie?

Niektóre osoby wolą zamykać otwarte aplikacje, ale nie jest to zalecane, zwłaszcza jeśli są to aplikacje, z których często korzystamy, ponieważ mogą one szybko zużywać baterię urządzenia. Na przykład otwieranie i zamykanie aplikacji wymaga większego wysiłku ze strony Pamięć RAM jak i dla procesora, chociaż uważamy, że jest to tak proste, jak wykonanie w tym celu kilku prostych kroków.

Jeśli jednak nie chcesz tak bardzo narzucać swojego telefonu komórkowego, najlepiej zawiesić aplikacje, z których często korzystamy, takie jak sieci społecznościowe, aplikacje bankowe itp. Dlatego poniżej zwróć uwagę na kroki, które musisz podjąć, aby zamknij i sprawdź aplikacje w tle.

obraz aplikacji w różnych kolorach

Uzyskaj dostęp do ustawień

Możesz umieścić aplikację w tle, uzyskując dostęp do ustawień swojego urządzenia mobilnego, w ten sposób aplikacja zakończy działanie i nie zużyje pamięci RAM ani baterii.

Dezaktywuj aktualizację informacji w swoich aplikacjach, aby je zamknąć, w ten sposób będziesz cieszyć się lżejszą obsługą iPhone’a lub iPada i uniknąć większego zużycia energii. Powiedziawszy to, najpierw otwórz Ustawienia, a następnie Ogólne. Po czym, musisz wybrać „Aktualizuj w tle”, a następnie wyłącz tę funkcję, naciskając przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Aby poznać inne szczegóły dotyczące tej funkcji, przejdź do pomocy technicznej Apple.

Użyj ustawień swoich aplikacji

Z drugiej strony, wyłącz aplikacje działające w tle w ustawieniach. Ważne jest, aby jeśli od dłuższego czasu nie korzystałeś z niektórych aplikacji lub zdajesz sobie sprawę, że nie są one tak naprawdę potrzebne, najlepszą rzeczą, aby uniknąć zużywania dużej ilości baterii i pamięci urządzenia, jest ich odinstalowanie.

Jeśli jednak nie chcesz ich usuwać, możesz je zatrzymać, gdy ich nie używasz. Sposób na to jest w Ustawieniach, a następnie przejdź do sekcji Aplikacje i stamtąd wybierz aplikację, którą chcesz dezaktywować. Kliknij aplikację, a po jej otwarciu zobaczysz opcję Wymuś zatrzymanie, po kliknięciu tego przycisku aplikacja automatycznie się zatrzyma.

komputer Mac i inne urządzenia

Jak kontrolować aplikacje działające w tle na komputerze Mac?

Z firmy Apple mamy też komputery Mac, które mieć system operacyjny MacOS. Dlatego jeśli masz komputer z systemem MacOS, możesz zamknąć aplikacje, które przestają działać poprawnie, aby umieścić je w tle lub odinstalować je, aby ponownie uruchomić.

Dlatego, aby wymusić zamknięcie aplikacji, przejdź do menu aplikacji na komputerze Mac i naciśnij Wyjdź, możesz również użyć polecenia + Q, aby zrobić to bezpośrednio. Jeśli aplikacja nie odpowiada, użyj skrótu z kombinacją następujących trzech klawiszy: Opcja + Polecenie + Esclub kliknij Wymuś zakończenie w menu komputera.

Jak widać, umieszczenie niektórych aplikacji w tle to doskonała opcja, aby utrzymać urządzenie w dobrej kondycji, że tak powiem, nawet telefony z Androidem mieć funkcję oszczędzania energii;, który odpowiada za obniżenie jasności ekranu, optymalizację jego wydajności, a co ważniejsze, umieszczenie w tle tych aplikacji, które zużywają dane lub są aktywowane nawet o tym nie wiedząc.

Teraz, gdy wiesz, jak to zrobić na iPhonie, iPadzie i Macu, możesz lepiej korzystać z aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram