Skip to content

Jak załączać pliki, zdjęcia, filmy, dokumenty, pliki PDF w Gmailu — wysyłaj duże pliki

18 de luty de 2022

Czasami najlepszym sposobem wysyłania plików jest korzystanie z Gmaila. Są chwile, w których trzeba to zrobić w ten sposóblub jest to jedyny sposób, w jaki musimy coś wysłać. Z tego powodu, jeśli nie wiesz, jak dołączyć plik podczas wysyłania wiadomości e-mail w Gmailu, nauczymy Cię, jak to zrobić szybko.

gmail to jedna z najważniejszych platform. Konto Google kojarzy się praktycznie z najpopularniejszymi usługami, czy to YouTube, czy własnym telefonem komórkowym. Ten e-mail ma wiele opcji dla użytkowników, takich jak odzyskać usunięte konto, odzyskaj między innymi swoje kontakty. Dlatego to normalne, że od czasu do czasu nie wiemy, jak się nimi posługiwać.

W tym przypadku, staramy się załączać pliki w Gmailu. Ucząc się obsługi tego narzędzia, będziesz mógł go używać na innych platformach, ponieważ prawie zawsze ma tę samą ikonę. Kiedy już to rozpoznasz, będziesz w stanie z łatwością sobie z tym poradzić i będziesz wiedział, co robić dzięki czystej intuicji.

Jak załączać pliki w Gmailu?

Dołączanie plików w Gmailu to prosty proces, a kiedy mówimy o plikach, mamy na myśli między innymi obrazy, foldery, dokumenty, filmy. gmail daje nam możliwość wysłania wielu rzeczy, a jeśli są bardzo ciężkie, możemy użyć innych systemów, takich jak Dysk Google. To rozszerzenie Google jest tak łatwe w użyciu, jak udostępnij tweeta przez gmail.

Proces załączania plików wymaga kilku prostych kroków. Chociaż musisz o tym pamiętać połowa procesu to logowanie do Gmaila. Jak wkrótce zobaczysz, nie jest to trudne i wystarczy kliknąć dwa przyciski, gdy znajdziesz się na swoim koncie Google.

Jakie są kroki, aby dołączyć plik w Gmailu?

Aby móc dodać żądany plik do wiadomości e-mail i wysłać go do swoich bliskich, współpracowników, przyjaciół, a nawet najbardziej zagorzałych wrogów, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest:

  • Zaloguj się na swoje konto e-mail Gmail.
  • Kliknij opcję „Zapisz”.r” lub w kółku z symbolem „+”, który zwykle znajduje się w lewym dolnym rogu strony.
  • Po wejściu do narzędzia do tworzenia wiadomości e-mail wprowadź adresy e-mail, na które chcesz wysłać plik.
  • Dodaj sprawę do rozwinięcia lub powód, dla którego piszesz do tej osoby.
  • Wybierz opcję „Dołącz plik”, której zwykle towarzyszy lub identyfikuje ikona spinacza do papieru.
  • Natychmiast powinno się otworzyć wyskakujące okienko, w którym możesz przeszukać wszystkie foldery na komputerze, lokalizację, w której znajduje się plik, który chcesz dołączyć do wiadomości e-mail.
  • W ten sposób, po znalezieniu tego pliku, wystarczy go dwukrotnie kliknąć. Służy do tego, aby narzędzie do tworzenia wiadomości e-mail rozpoczęło automatyczny proces przesyłania pliku do chmury (w szczególności na serwery Google)
  • W ten sam sposób dołącz go do maila, który chcesz wysłać.

Trzeba to dodać w zależności od rozmiaru pliku do przesłaniai szybkość naszego połączenia, proces ten może zająć dużo czasu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli Twój plik jest większy niż 25 MB, powinieneś użyć Dysku Google. Ale jeśli tak jest w Twoim przypadku, powinieneś się zrelaksować, ponieważ jest to tak proste, jak wyślij faks online przez gmail.

Jeśli się nie pojawi brak nieprawidłowości w przesyłaniu plików do chmury, pojawi się pod tematem wiadomości e-mail, reprezentowanym przez link z nazwą przesyłanego przez nas pliku.

W przypadku problemów z wykonaniem tego procesu wystarczy: poproś zespół pomocy Gmaila o pomoc. Na stronie pomocy znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie i wiele innych.

mężczyzna wskazujący na symbol

Jak sprawdzić, czy wszystko jest w porządku?

Jeśli chcemy sprawdzić, czy załączyliśmy poprawny plik i czy nie wystąpiły błędy podczas procesu:

Musisz tylko kliknij ten link, to otworzy załączony plik w nowym oknie na naszym komputerze. Po sprawdzeniu, że wszystko jest w porządku, wystarczy wysłać pocztę do miejsca przeznaczenia, a proces zostanie zakończony.

dołącz do naszego kanału telegram