Skip to content

Jak zainstalować certyfikat cyfrowy w Chrome | Importuj samouczek

12 de sierpień de 2021
Dzisiaj większość zabiegów i kroki są dokonywane przez internet. Stąd tak ważne jest pobranie i zainstalowanie certyfikatu Digital w Chrome, ponieważ wykonując te procedury można to zrobić bezpiecznie i bez wielu komplikacji.

Jakie są zalety posiadania certyfikatu w Chrome?

Posiadanie certyfikatu w Chrome daje wiele korzyści, takich jak np. możliwość identyfikacji przez internet bez obaw o jakiekolwiek nieporozumienia, ponieważ certyfikaty cyfrowe są osobiste i nie przechodzą z jednej osoby na drugą, dają Ci bezpieczeństwo dostępu do stron takich jak informacje podatkowe, sprawy zeznań podatkowych, wszelkie procedury administracyjne, możesz to zrobić w zaciszu własnego domu i szybko.

Zgadza się, w w każdej chwili bez wychodzenia z domu i wytrzymać długie godziny w kolejce, możesz przeprowadzić każdą ważną procedurę, czy to zaświadczenie o przestępstwie, czy akt urodzenia, złożyć skargę, każdą procedurę wymagającą Twojego podpisu można wykonać w ten sposób.

Kolejną zaletą jest to, że są kompatybilne z różnymi platformami i urządzeniami, możesz je mieć na komputerze, w telefonie, czy to Android czy iOS.

Jak mogę zainstalować certyfikat cyfrowy w przeglądarce Chrome?

Jeśli po zobaczeniu zalet instalacji certyfikatu cyfrowego w Chrome zdecydowałeś się go wypróbować, możesz się zastanawiać: Jak zainstalować go w przeglądarce Chrome? Sposób instalacji jest bardzo prosty, zobaczmy procedurę.

Procedura instalacji mojego certyfikatu cyfrowego w Chrome

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otwórz aplikację Chrome, a po prawej stronie ekranu kliknij trzy punkty, w menu, które się pojawi, musisz poszukać opcji konfiguracji.

Otworzy się strona konfiguracji, tam zobaczysz wszystkie ustawienia swojej przeglądarki, teraz przejdź do prywatność i bezpieczeństwo. W oknie, które się otworzy, poszukaj sekcji bezpieczeństwa, łatwo ją zidentyfikować, po prostu poszukaj ikony tarczy.

Po wejściu do systemu bezpieczeństwa przejdź na dół strony, a zobaczysz opcję, Zarządzaj lub zarządzaj certyfikatem, w tej części możesz zarządzać certyfikatami, które posiadasz w przeglądarce.

Po kliknięciu Zarządzaj lub Zarządzaj certyfikatem otworzysz okno, w którym zobaczysz wszystkie posiadane certyfikaty. Zobaczysz 3 opcje Importuj, Eksportuj i Usuń. Jeśli chcesz dodać nowy, po prostu musisz dać Importować.

Otworzy się nowe okno Kreatora importu certyfikatów, które przeprowadzi Cię przez wszystko, co wiąże się z importowaniem certyfikatu cyfrowego w Chrome. Ważne jest, aby przed wykonaniem tej procedury wyeksportować certyfikat, który chcesz zainstalować, możesz użyć pendrive’a do wyeksportowania certyfikatu cyfrowego.

Jakie są najczęstsze powody, dla których Chrome nie pozwala mi zainstalować mojego certyfikatu?

Najczęstsze to: serwer nie rozpoznaje certyfikatu cyfrowego, może to być spowodowane problemem z certyfikatem, problemem w konfiguracji urządzenia elektronicznego lub istnieje program antywirusowy, który odczytuje go jako zagrożenie.

Dowiedz się, jak importować i eksportować certyfikaty cyfrowe w Chrome

Jak mogę wyeksportować certyfikat cyfrowy?

Są to prawie te same kroki, aby wyeksportować certyfikat cyfrowy. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to otworzyć aplikację Google Chrome, a po prawej stronie ekranu kliknąć trzy kropki, w menu, które się pojawi, należy poszukać opcja konfiguracji.

Otworzy się strona konfiguracji, tam zobaczysz wszystkie ustawienia swojej przeglądarki, teraz przejdź do Prywatność i bezpieczeństwo. W oknie, które się otworzy, poszukaj sekcja bezpieczeństwa, łatwo go zidentyfikować, wystarczy poszukać ikony tarczy.

Po kliknięciu Zarządzaj lub Zarządzaj certyfikatem otworzysz okno, w którym zobaczysz wszystkie certyfikaty. Zobaczysz 3 opcje Importuj, eksportuj i usuwaj. Ponieważ w tym przypadku chcemy eksportować, wybierzemy tę opcję.

Teraz musisz wybrać format, w którym chcesz zapisać certyfikat, już zdecydowany, kliknij Dalej. Umieść nazwę, którą nadasz certyfikatowi i gdzie go umieścisz na dysku twardym, teraz po prostu zapisujesz i gdy wrócisz do Kreatora certyfikatów, wyjdzie kolejna rzecz i zakończy eksport.

Gdzie są przechowywane certyfikaty cyfrowe w Chrome

Jeśli chcesz zlokalizować certyfikaty, które ma Twoja przeglądarka, wystarczy przejść do Google, Ustawienia, Prywatność i bezpieczeństwo, Bezpieczeństwo, a na końcu zobaczysz Zarządzaj certyfikatem, to jest w tym przechowuj, gdzie są wszystkie certyfikaty.

Wpis Jak zainstalować certyfikat cyfrowy w Chrome | Samouczek importu został po raz pierwszy opublikowany na Look How It’s Done.