Skip to content

Jak zablokować kogoś na Instagramie bez wiedzy na zawsze?

30 de październik de 2022

Nie ma wątpliwości, że każda sieć społecznościowa musi w niezbędny sposób oferować możliwość: zablokować kogoś innego. I chodzi o to, że przy ciągłym korzystaniu z sieci społecznościowych nie jest zaskakujące, że w pewnym momencie uciekamy się do blokowania kogoś. Powodów może być oczywiście wiele, ale ważne jest to, że ta opcja jest zawsze dostępna w każdym z nich. Przy tej okazji nauczymy Cię, jak natychmiast zablokować kogoś na Instagramie.

Musisz jasno powiedzieć, że ta osoba nie będzie mogła zobaczyć żadnych twoich publikacji, historii, a tym bardziej komunikować się bezpośrednio z tobą. Po zablokowaniu zniknie z twojego życia online.

Jak zablokować kogoś na Instagramie

Instagram zaczynał jako sieć społecznościowa skupiająca się na zdjęciach i filmach, ale dziś przekształcił się w aktywny model biznesowy. Wiele osób i firm decyduje się na codzienne korzystanie z Instagrama, aby szybko i łatwo komunikować się z tysiącami obserwujących. Właśnie z tego powodu funkcja zablokować kontoaby zablokować użytkownika na Instagramie, aby nie widział, kiedy jesteś połączony, nie widział Twoich postów, zdjęć lub komentarzy.

Dobrą rzeczą w tym wszystkim jest to, że blokowanie konta na Instagramie staje się bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, aby zacząć, to przejdź do profilu osoby, którą chcesz zablokować. Jak przechodzisz do profilu? Wyszukaj go w wyszukiwarce lub jeśli oglądasz zdjęcie lub film tej osoby, możesz kliknąć jej imię. Nawet jeśli ta osoba wysłała Ci prywatną wiadomość lub przeglądasz jej komentarz, możesz przejść do jej profilu, klikając jej zdjęcie lub imię.

Gdy znajdziesz się w profil użytkownika, którego chcesz zablokować co należy zrobić, to nacisnąć przycisk menu, który znajduje się w prawej górnej części ekranu. Są to trzy punkty, które są pionowe.

Powinieneś teraz zobaczyć wyskakujące menu z kilkoma opcjami:

  • Raport
  • Blok
  • ukryj swoją historię
  • Skopiuj adres URL profilu
  • Wyślij wiadomość
  • Wyślij profil jako wiadomość

Oczywiście ta, która nas interesuje, to druga opcja: Blok. Inną opcją, która może być przydatna w zależności od przypadku, jest opcja Raport. Ponieważ ta opcja nie tylko blokuje użytkownika, ale także wysyła skargę do Instagrama, aby zgłosić, że użytkownik narusza jakąkolwiek zasadę sieci społecznościowej.

Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tej opcji. Raport ponieważ musisz mieć pewność, że ten użytkownik narusza którykolwiek z warunków sieci społecznościowej. W przypadku, gdy ta osoba jest rasistką, dyskryminacją, przemocą itp. Raportowanie to najlepsza opcja.

Podczas blokowania użytkownika Instagram pyta Cię, czy naprawdę chcesz to zrobić. W tym przypadku też się nie martw, ponieważ możesz blokować i odblokowywać tę osobę tyle razy, ile chcesz.

Pamiętaj, że gdy zablokujesz tę osobę, nie zobaczy ona żadnych Twoich postów, historii, zdjęć ani filmów, nawet gdy jesteś połączony. Ale w ten sam sposób nie będziesz w stanie zobaczyć absolutnie niczego z tej osoby.

blok na instagramie

Jak odblokować konto na Instagramie

na wypadek, gdybyś chciał odblokować konto na instagramie jest to również całkiem proste. Jedyne, co musisz zrobić, to przejść do swojego profilu, a następnie uzyskać dostęp do opcji konfiguracyjnych.

Następnie musisz zejść na dół, aż znajdziesz opcję „zablokowane konta” Kliknij tę opcję.

Teraz możesz zobaczyć wszystkie zablokowane konta, przytrzymaj palec na koncie, które chcesz odblokować, aż pojawi się wyskakujące okienko, w którym będziesz mieć możliwość odblokowania tej osoby.

Po odblokowaniu go, aby móc z nim wchodzić w interakcję, musisz ponownie za nim podążać. W ten sposób do tej osoby zostanie wysłane powiadomienie, więc musisz dobrze się nad tym zastanowić.

W przeciwieństwie do Facebooka, po odblokowaniu osoby nie powinieneś czekać 48 godzin, aby móc ją ponownie zablokować. Ale możesz to zrobić od razu tyle razy, ile uważasz za wygodne.

Czy te informacje okazały się przydatne? Jeśli tak, zostaw nam komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram