Skip to content

Jak zablokować adres e-mail w Gmailu za pomocą mojego telefonu komórkowego — samouczek

23 de grudzień de 2021

E-maile są środkiem komunikacji dla wielu osób, w niektórych firmach czy podmiotach bywają nawet formą kontaktu. Za ich pośrednictwem możemy otrzymać nadmierną ilość wiadomości od nadawcy, ich ilość lub treść może nam przeszkadzać. Dlatego jeśli przechodzisz przez tę sytuację masz przewagę zablokuj to w Gmailu. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj ten artykuł do końca.

Jakie kroki należy wykonać, aby zablokować pocztę Gmail z telefonu komórkowego?

Gmail to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych produktów Google na świecie. Dzięki niemu możesz wysyłać i odbierać wiadomości do swoich bliskich, firmy lub instytucji, możesz także załączać pliki multimedialne o maksymalnej wadze 20 MB.

Adres Gmail służy jako identyfikacja online Aby zarejestrować się na innych platformach, możesz nawet przechowywać informacje o aplikacjach telefonicznych, kontaktach, terminach kalendarza i synchronizować wszystkie swoje urządzenia.

Z pewnością używasz tego narzędzia na swoim telefonie komórkowym i możesz skonfigurować je dla każdej z posiadanych aplikacji. W telefonie możesz skonfigurować go tak, aby otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy nadejdzie wiadomość na Twój e-mail.

Wiele osób nagle zauważyło, że zaczynają się dostawać bardzo duża liczba wiadomości od tego samego nadawcy lub treść może być denerwująca. W obu przypadkach, jeśli się z nimi identyfikujesz, możesz skorzystać z różnych opcji oferowanych przez tę platformę.

W Gmailu możesz aktywować funkcję Zarządzaj podglądem, dzięki której możesz przeglądać wiadomości bez wyświetlania ich jako przeczytane, możesz także wybrać, na które chcesz odpowiedzieć, zapisać lub usunąć. Ta funkcja oszczędza również czas, gdy masz wiele wiadomości w zasobniku, jeśli nie, możesz zobaczyć zawartość bez otwierania wiadomości.

Kiedy czujesz się jak nadawca nęka Cię, obraża, traktuje niewłaściwie, lub przesycony informacjami, niekoniecznie powinieneś zamykać swoje konto, aby nic o nim nie wiedzieć, w Gmailu masz inne opcje, takie jak zgłoszenie lub zablokowanie.

Korzystanie z Gmaila na urządzeniu z Androidem

Jeśli masz telefon komórkowy z systemem Android a chcesz zablokować adres e-mail, wystarczy wykonać prosty i kilkuetapowy proces. Z telefonu musisz otworzyć aplikację Gmail i poszukać jednej z wiadomości z adresem, który chcesz zablokować.

Gdy wiadomość jest otwarta w tej samej sekcji, w której pojawia się nazwa osoby lub firmy, musisz zlokalizować ikonę z trzema pionowymi kropkami po prawej stronie, tam będziesz mieć kilka opcji, w tym blokowanie.

Po wykonaniu tej czynności wszystkie wiadomości przychodzące z tego adresu zostaną wysłane do folderu Spam i nie będziesz otrzymywać powiadomień ani nie będziesz musiał ich ponownie czytać.logo gmaila

Z urządzeniem mobilnym iPhone

Jeśli używasz iPhone’a i masz tam swojego Gmaila, możesz zablokować dowolną liczbę adresów, które uznasz za irytujące lub denerwujące. Wystarczy otworzyć aplikację i otworzyć jedną z otrzymanych wiadomości, kliknąć nazwę nadawcy, aż zmieni kolor na niebieski, a następnie kliknąć ją ponownie, aby wyświetlić opcję zablokowania kontaktu.

W iPhonie istnieje również inny sposób blokowania wiadomości z adresu e-mail, jeśli dana osoba lub firma jest zapisana wśród twoich kontaktów i ma swój numer telefonu, blokując go, nie będziesz otrzymywać więcej połączeń ani wiadomości tekstowych.

Teraz, jeśli informacje kontaktowe zawierają adres e-mail, to kiedy zablokujesz kontakt, nie będziesz też otrzymywać jego e-maili. Aby wiadomości z zablokowanego adresu nie pojawiały się w Gmailu, może to potrwać kilka dni.

Gdzie znajdują się adresy e-mail zablokowane w Gmailu?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy rzeczywiście zablokowałeś adres lub jeśli tego żałujesz i chcesz cofnąć akcję, aby nadal otrzymywać wiadomości od tego nadawcy, wystarczy znaleźć zablokowane adresy.

W tym celu musisz przejść do ustawień aplikacji i kliknąć Filtry i zablokowane adresy, jeśli blokowałeś za pomocą filtra, na ekranie pojawi się lista z utworzonymi filtrami. Po prostu wyszukaj adres i kliknij usuń.telefon komórkowy z gmailem

Z drugiej strony, jeśli zablokowanie zostało wykonane z wiadomości w skrzynce odbiorczej, powinieneś zajrzeć do sekcji Filtry i zablokowane adresy konfiguracji i spójrz na koniec menu, aby zobaczyć listę zablokowanych. Tam możesz zweryfikować informacje lub odblokować adres.

Dlaczego nie możesz skutecznie zablokować adresu e-mail w Gmailu?

Generalnie proces blokowania adresu e-mail jest bardzo łatwy do wykonania, dla których jest kilka powodów, które uzasadniają fakt, że nie możesz pomyślnie zakończyć procesu. Niektóre z czynników, które mogą mieć wpływ, to awaria mobilnego połączenia internetowego, więc procedura nie może przebiegać tak, jak powinna.

Innym powodem może być to, że nie wykonujesz wszystkich kroków wymienionych powyżej lub w kolejności, w jakiej powinny być wykonywane. Lub jeśli blokujesz go przez filtr, nadawca może nie dostarczać wszystkich danych, aby można je było przefiltrować.

Jak w razie potrzeby zablokować adres e-mail w Outlooku?

Jeśli masz konto e-mail w Outlooku i chcesz zatrzymać wiadomości od nadawcy, możesz spać spokojnie, ponieważ na tej platformie możesz to zrobić również jak w Gmailu. Wystarczy otworzyć aplikację z urządzenia lub sprzętu, którego zwykle używasz i wybierz wiadomość z adresu, który chcesz zablokować na liście skrzynek odbiorczych.osoba korzystająca z Gmaila

Po wejściu do wiadomości musisz przejść do paska menu i kliknąć wiadomości, a następnie zlokalizować spam i zablokować adres nadawcy.

dołącz do naszego kanału telegram