Skip to content

Jak wyszukiwać w Grafice Google na urządzeniu mobilnym — zaawansowane wyszukiwanie osób i obiektów

1 de luty de 2022

Kiedy myślimy o głównych wyszukiwarkach, które istnieją na świecie, jest prawdopodobne, że nadal pamiętasz niektóre mityczne, które z czasem zostały zapomniane, głównie dzięki Google. W rzeczy samej, firma Mountain View jest dla milionów ludzi na całym świecie to Twój pierwszy wybór, jeśli chodzi o wyszukiwanie treści na prawie wszystko.

Jak wyszukiwać obrazy w Google z telefonu komórkowego

Tradycyjny samouczek dotyczący korzystania z Google wskazywałby, że gdy chcemy wyszukać materiał związany z jakimkolwiek zagadnieniem, pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest wpisanie tekstu, który wspomina o tej rzeczy w polu wyszukiwania. Niemniej jednak, istnieje również możliwość wyszukiwania treści na podstawie zdjęć, coś, co niewielu odkryło, a dzisiaj chcemy uczyć wielu innych.

Rzeczywiście, jeśli zastanawiasz się, jak działa ten system, to przede wszystkim musisz wiedzieć, że jest naprawdę prosty, bo wystarczy, że: zamiast jak zwykle wpisywać tekst, prześlij obraz, które algorytmy zawarte w wyszukiwarce będą odpowiedzialne za analizę, aby dostarczyć nam wszelkich możliwych informacji na jej temat, z szybkością charakterystyczną dla Google.

Oczywiście, w ten sposób znajdziemy nie tylko te same obrazy, ale jednocześnie wszelkiego rodzaju informacje związane z nimi, aby można było łatwo znaleźć ich pochodzenie itp. Jest to nawet system, który może być używany nie tylko w internetowej wersji najsłynniejszej wyszukiwarki na świecie, ale jest również dostępny, gdy pomyślimy o jego wersji mobilnej.

Ta operacja Obrazy Google nazywa się to „wyszukiwarką grafiki”, i ma to związek z serią silników wyspecjalizowanych w wyszukiwaniu informacji na podstawie obrazów, zamiast rozpoczynania od tekstu pisanego. Problem w tym, że jeśli wcześniej powiedzieliśmy, że możemy cieszyć się tą funkcją również na telefonach komórkowych, to nie została ona jeszcze oficjalnie opracowana przez Google, ale przez firmy trzecie.

Innymi słowy, aby wyszukać informacje na podstawie obrazu na naszym telefonie, będziemy musieli oddać się w ręce zespołu Ctrlq.org, która zaprojektowała stronę internetową specjalnie w tym bardzo konkretnym celu. Odwiedzając ją, przekonamy się, że ta platforma jest odpowiedzialna za replikowanie wszystkich szczegółów procesu, w którym wyszukiwanie odbywa się z obrazów na pulpicie, ale w tym przypadku z naszego telefonu.

Korzystanie ze smartfona do zaawansowanego wyszukiwania osób lub przedmiotów za pomocą obrazów

Następnym razem, gdy będziesz korzystać ze smartfona i chcesz uzyskać informacje o określonym obrazie, a nie możesz przejść do komputera, musisz uzyskać dostęp do witryny z dowolnej zainstalowanej przeglądarki, chociaż z ograniczeniem, że na chwilę obecną Działa tylko na Androidzie i iOS, ale nie na Windows Phone.

Wybierając opcję „Wybierz obraz”, możemy wybrać różne obrazy lub zdjęcia, które przechowujemy w Galerii naszego inteligentnego urządzenia, więc jak widzisz, najpierw musisz go pobrać, jeśli znalazłeś go w Internecie. Poza tym, klikając opcję „Wyszukiwanie wsteczne”, zakończysz ten proces, o którym mówiliśmy.

Działanie tej strony jest proste; wyniki zostaną wyświetlone w nowej karcie przeglądarki, dzięki czemu możesz uzyskać wszystkie szczegóły związane z tym obrazem, który tak bardzo Cię intryguje.

jak wyszukiwać z obrazów mobilnych w google

druga opcja

Jeśli jednak nie chcesz cały czas wchodzić na tę stronę, a zamiast tego wolisz nadal korzystać z grafiki Google, powinieneś wiedzieć, że istnieje alternatywa, aby móc zobaczyć informacje o tym zdjęciu lub obrazie z głównej wyszukiwarki na świecie. Wystarczy wybrać opcję „wyświetl wersję przeglądarki”, dzięki czemu nie uzyskujesz dostępu do mobilnej wersji Google, ale przeglądasz wersję na komputer z telefonu komórkowego, a następnie będziesz mógł wykonać krok po kroku, o którym wspomnieliśmy powyżej, bez żadnych problemów.

dołącz do naszego kanału telegram