Skip to content

Jak wysyłać wiadomości głosowe na Androida? – Prosta procedura

23 de styczeń de 2022

Notatki głosowe znacznie ułatwiają rozmowę między ludźmi, ponieważ dzięki nim nie ma potrzeby pisać tylu wiadomości. Wszystko, co musisz zrobić, to nagrać kliknięcie głosowe mówiące, co chcesz wyjaśnić drugiej osobie i wysłać to drugiej stronie, aby to usłyszała.

W telefonach komórkowych z systemem operacyjnym Android istnieją różne sposoby: wyślij notatki głosowe do ludzi, których chcesz. Krótko mówiąc, pokażemy Ci, jak wysyłać wiadomości głosowe z telefonu komórkowego z Androidem. Istnieje kilka sposobów wysyłania notatek głosowych za pośrednictwem tego typu telefonu komórkowego, a my pokażemy je wszystkie.

Jakie są kroki, aby wysyłać wiadomości głosowe na Androida?

Wysyłanie wiadomości z telefonu komórkowego z Androidem to coś naprawdę prostego, co każdy może zrobić. Te wiadomości głosowe można wysłać z Messengera, z WhatsApp, ze zwykłego SMS-a, a także z Telegrama. Każda z wyżej wymienionych aplikacji umożliwia przesyłanie dźwięku.

Z niektórych jest znacznie łatwiej i lepiej wysyłać notatki głosowe, ale z niektórymi jest to znacznie bardziej skomplikowane. Dwie najczęściej używane aplikacje do wysyłaj wiadomości głosowe Są to WhatsApp i Telegram. Dzieje się tak, ponieważ nie obniżają one tak bardzo jakości notatek głosowych i nie ograniczają czasu trwania wiadomości.

Zostanie to bardzo łatwo wyjaśnione poniżej. jak wysyłać notatki głosowe ze wszystkich aplikacji, o których właśnie wspomnieliśmy.

Z Facebook Messengera

Z Facebook Messengerem musisz pamiętać, że są limity czasu trwania notatki głosowej a jakość dźwięku zostanie zoptymalizowana. Na pierwszym planie notatka głosowa powinna mieć 20 sekund i pod względem jakości jest to coś, co aplikacja domyślnie dostosowuje.

Teraz, gdy znasz już szczegóły aplikacji dotyczące notatek głosowych, zwróć uwagę na to, co musisz zrobić, aby nagraj notatkę głosową:

 1. Uruchom telefon.
 2. Znajdź aplikację Messenger i otwórz ją.
 3. Znajdź kontakt, do którego chcesz wysłać notatkę.
 4. Gdy go znajdziesz, wejdź na czat.
 5. Tuż na pasku pisania trafisz na ikonę mikrofonu.
 6. Nagraj notatkę głosową i wyślij ją.

Należy zauważyć, że w Messengerze wiadomości można usunąć, zanim zostaną kontakt, do którego go wysłałeś przeczytaj tę wiadomość.

z WhatsApp

W WhatsApp nie ma ograniczeń czasowych, oprócz notatek głosowych tak, jakość jest obniżona. Oto, co musisz zrobić, aby wysłać notatkę głosową z WhatsApp:

 1. Włącz telefon komórkowy.
 2. Otwórz aplikację WhatsApp.
 3. Wejdź na czat osoby, do której chcesz wysłać notatkę dźwiękową.
 4. Przeciągnij ikonę mikrofonu na górę.
 5. Nagraj notatkę głosową i naciśnij ikonę papierowego samolotu, aby ją wysłać.

whatsapp-logo

Dobrą rzeczą w WhatsApp jest to, że pozwala usuwać notatki głosowe, które już wysłałeś. Możesz to zrobić, gdy notatka głosowa, którą nagrałeś nie lubisz.

Przez SMS

Poprzez SMS, czyli wysyłane wiadomości za pomocą karty SIM, istnieje sposób na wysyłanie notatek głosowych. Istnieje coś, co nazywa się „Wiadomościami multimedialnymi”, co dzieje się podczas wysyłania plików audio lub wideo. Zobacz, jak notatka głosowa jest wysyłana z SMS-a:

 1. Uruchom telefon komórkowy.
 2. Otwórz dyktafon.
 3. Nagraj krótką notatkę głosową.
 4. Otwórz normalną aplikację do obsługi wiadomości.
 5. Wyślij nagraną notatkę SMS-em i to wszystko.

Szybkość wysłania wiadomości będzie częściowo zależeć z Twoja usługa liniowa. Czasami zdarzają się notatki, które nie zostaną wysłane, może to wynikać z wagi lub długości notatki głosowej. Jeśli masz problemy z wysyłaniem notatek głosowych z SMS-a, nagraj krótszą.

na Telegramie

Telegram to obecnie najlepsza aplikacja dla wysyłaj wiadomości głosowe do innych ludzi. Dzieje się tak, ponieważ nie ma ograniczeń co do czasu trwania klipu głosowego i nie obniża to również jakości dźwięku. W ten sposób notatki głosowe są wysyłane z Telegramu:

 1. Uruchom swoje urządzenie.
 2. Otwórz aplikację Telegram.
 3. Wejdź na czat dowolnego kontaktu.
 4. Kliknij ikonę mikrofonu.
 5. Nagraj notatkę dźwiękową.
 6. Uderz w ikonę papierowego samolotu i gotowe.

logo telegramu

Jeśli chcesz się cieszyć najnowsze funkcje telegramu, wystarczy przejść do Sklepu Play i pobrać jego najnowszą wersję.

Jak wysyłać wiadomości głosowe bez internetu?

Notatki głosowe mogą być wysyłaj bez połączenia z internetem, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy sposób pochodzi z aplikacji SMS, a drugi to połączenie, takie jak Bluetooth. W przypadku SMS-ów nie musisz być blisko osoby, aby wysłać notatkę głosową, a w przypadku korzystania z Bluetooth będziesz musiał być blisko tej osoby.

dołącz do naszego kanału telegram