Saltar al contenido

Jak wyświetlić historię filmów i seriali, które widziałeś na Netflix?

5 de diciembre de 2021

Domena platformy Netflix bardzo rygorystycznie zabezpiecza dane dostarczane przez każdego użytkownika. Część tych danych składa się z tytułów seriali i filmów, które dana osoba zdecyduje się obejrzeć i jest przechowywana w historii. Chociaż Netflix wykorzystuje te dane, aby oferować lepszą obsługę, każdy użytkownik ma dostęp do swojej historii oglądania na platformie.

Co możesz zrobić, aby wyświetlić historię Netflix na stronie internetowej?

Platforma Netflix oszczędza zapis każdego z seriali lub filmów które widziałeś na swoim koncie; jest to dostępne jako historia gry. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz zalogować się na swoje konto Netflix z oficjalnej strony internetowej i przeglądarki, którą preferujesz na swoim komputerze.

Tam musisz przejść do sekcji „Konto”, a następnie do zakładki opcji „Profile i kontrola rodzicielska”, wybierając odpowiedni profil, którego historię chcesz poznać. Tam będziesz musiał wejdź do sekcji o nazwie „Wyświetlanie aktywności” aby uzyskać dostęp do historii swojego konta w serwisie Netflix.

W ten sposób będziesz mógł zobaczyć tytuł każdej treści, którą widziałeś na platformie streamingowej, odkąd utworzyłeś swój profil. Jeśli chcesz go pobrać, aby zobaczyć go bardziej szczegółowo, musisz wybrać sekcję „Pobierz wszystko”. Plik zostanie dodany do Twojego komputera z rozszerzeniem pliku CSV, zgodnym z programami do obsługi arkuszy kalkulacyjnych.

Zobacz historię z aplikacji

Pomimo użyteczności, jaką może zapewnić użytkownikowi dostęp do historii oglądania, jest ona dostępna tylko z platformy internetowej Netflix. W związku z tym interfejs aplikacji mobilnej nie oferuje żadnej konfiguracji dotyczącej administrowania kontem.

Jednak podobna, ale mniej skuteczna opcja składa się z sekcji „Kontynuuj przeglądanie treści ze swojego profilu”. Znajduje się on w oknie startowym aplikacji i zawiera najnowszą serię tytułów, które użytkownik profilu zdecydował się zobaczyć i które nie zostały jeszcze zakończone. Gdy użytkownik zakończy przeglądanie treści, nie będzie już wyświetlana w tej sekcji i zostanie dodana do historii domeny internetowej Netflix.

Jak usunąć film, serial lub dokument z historii Netflix?

Netflix umożliwia usunięcie dowolnego tytułu z historii oglądania, bez względu na to, jak stary lub niedawno został dodany do tej historii. Ta opcja daje Ci możliwość, że nowa zawartość polecana przez Netflix dla Twojego konta nie jest powiązana z tytułem, który wcześniej usunąłeś.

Aby to zrobić, musisz uzyskać dostęp do swojego konta Netflix za pośrednictwem komputera, korzystanie z domeny platformy internetowej z usługi przesyłania strumieniowego. Tam wybierz zakładkę „Konto”, a następnie sekcję „Profile i kontrola rodzicielska”; określając profil swojego konta, w którym chcesz usunąć tytuły z historii.

historia filmów i seriali Netflix

Tam wystarczy wybrać opcję „Wyświetlanie aktywności”, aby uzyskać dostęp do historii w serwisie Netflix. Będziesz mógł zobaczyć, że historia zawiera listę, która pokazuje datę przeglądania, tytuł kwestionowanej treści i po prawej stronie tego panelu ikona „X”. Będziesz musiał kliknąć tę ikonę, aby usunąć każdy konkretny tytuł z historii.

Pamiętaj, że po usunięciu zawartości historii nie będziesz w stanie jej odzyskać, aby dodać ją do lokalizacji, w której się znajdowała. Ponadto, mimo że Netflix przestaje wydawać rekomendacje dotyczące tytułu usuniętego z historii, platforma potrzebuje 24 godzin, aby pomyślnie cofnąć te sugestie.

Jak pobrać film lub serial, który znajduje się w historii oglądania?

Mimo że historia oglądania jest tylko znaleziona? dostępne w serwisie Netflix, możliwość pobierania treści z Twojego konta jest dostępna tylko w aplikacji mobilnej oraz w systemach operacyjnych takich jak Windows. Dlatego, aby móc ponownie cieszyć się treścią, która jest w Twojej historii, będziesz musiał korzystać z obu platform.

Z drugiej strony Netflix pokazuje w historii tytuły oglądanych treści, nawet gdy nie są już dostępne na platformie. Jeśli więc masz trudności z dostępem do któregoś z oglądanych seriali lub filmów, możliwe, że został on usunięty z serwisu Netflix.

Najpierw musisz uzyskać dostęp do swojego profilu Netflix ze strony internetowej i za pośrednictwem komputera, aby wejść do zakładki oznaczonej jako „Konto”. Tam będziesz musiał wybierz sekcję poświęconą „Profil i kontrola rodzicielska” i kliknij opcję „Wyświetl aktywność”, gdy zostanie wyświetlona na ekranie.

użyj Netfliksa z telefonu komórkowego

Natychmiast zobaczysz listę tytułów tworzących historię Netflix i masz dwie opcje pobrania tytułów na urządzenie. W pierwszym przypadku możesz dotknąć w przeglądarce tytułu elementu, który chcesz pobrać z historii, a zostanie on odtworzony na ekranie.

Teraz będziesz musiał uzyskać dostęp do aplikacji Netflix na swoim urządzeniu i wprowadzić ten sam profil, do którego wcześniej uzyskałeś dostęp na swoim komputerze. Powinieneś przejdź do sekcji „Kontynuuj przeglądanie zawartości profilu” i zauważysz, że tytuł, który przewodzi na liście, jest tym samym, w który grałeś wcześniej na komputerze. Dlatego będziesz musiał dotknąć ikony pobierania w opisie i informacjach o serialu lub filmie i rozpocznie się pobieranie.

Inną alternatywą jest dostęp do narzędzia wyszukiwania aplikacji Netflix na urządzeniu mobilnym, aby napisać tytuł, który widzisz na stronie internetowej komputera i który Cię interesuje. Zostanie to wyświetlone na Twoim urządzeniu i będziesz musiał uzyskać dostęp do opisu serialu lub filmu, aby dotknąć ikony identyfikującej opcję pobrania treści.

dołącz do naszego kanału telegram